• POKAZ RYCERSKI

• ŻYWA LEKCJA HISTORII W SP 2

W czwartek naszą szkołę odwiedzili goście z grupy Rekonstrukto. Uczniowie klas I – V mieli okazję zobaczyć pokaz historyczny związany z średniowiecznym rycerstwem. W trakcie „żywej lekcji historii” poznali tajniki rycerskiego fachu, uzbrojenie, zbroje i kulturę epoki. Uczniowie mogli sami zobaczyć jak ciężki jest miecz, buzdygan czy topór bojowy, przymierzyć zbroję oraz kolczugę. Pokaz okazał się ciekawą formą zapoznania z dawnymi czasami, która okazała się interesująca i ciekawa dla młodych ludzi.

POKAZ RYCERSKI

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Druk 3 D

• Drukują się nasze projekty.

Zajęcia prowadzone na sprzęcie pozyskanym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci  @LaboratoriaPrzyszlosci

• 5A WARSZTATY WIELKANOCNE

• W dniu 03.04 klasa Va gościła w Muzeum Regionalnym na warsztatach wielkanocnych. Uczniowie poznali dawną metodę zdobienia jaj, czyli technikę woskową. Wysłuchali ciekawej prelekcji o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych a na koniec sami wykonali pisanki, które na pewno przyozdobią wielkanocne koszyczki.

5A WARSZTATY WIELKANOCNE

• 8C NA DNIACH OTWARTYCH

• Klasa 8c razem z wychowawczynią była uczestnikiem Drzwi otwartych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach. Zajęcia miały pomóc uczniom w wyborze szkoły licealnej,technikum lub zawodowej wizualizacji zawodu logistyka,chemika,policjanta,leśnika lub kucharza. Największy zachwyt wzbudził wystrój pracowni.chemicznej i sceneria odtworzona z książek Harrego Pottera. Furorę wywołała jazda wózkiem widłowym i pokazy samoobrony.Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na degustacje iście królewskich potraw. Dzień 30 marca uznaliśmy za wyjątkowo udany.

8C NA DNIACH OTWARTYCH

• 5a i 5b wycieczka do Łodzi

• 30 marca uczniowie klas Va i Vb wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd rozpoczął się od kina i filmu ”Szczęście Mikołajka”. Drugim punktem programu była multisensoryczna wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha. Prace niezwykłego artysty zostały zaprezentowane w technologii Digital Art360, w połączeniu z piękną, nastrojową muzyką. Było to dla nas nowe i niezwykłe doświadczenie. Wystawa angażująca wszystkie zmysły. Zanurzyliśmy się w świecie obrazów, oglądając je i relaksując się na wygodnych pufach.

5a i 5b wycieczka do Łodzi

• 1A GOŚCI PSA

• Do klasy 1a zawitał niecodzienny gość - domowy pupil Oskara, ucznia kl.1a. Oskar opowiedział wszystkim o potrzebach zwierzaka oraz obowiązkach właściciela związanych z posiadaniem psa. Każdy z uczniów mógł pogłaskać, wziąć na ręce oraz pobawić siè przez chwilę z pieskiem.

1A GOŚCI PSA

• ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ KLAS 4-6

• W ubiegłym tygodniu zgodnie z kaladarzem Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Turniej klas młodszych odbył się w Dąbrówce, a starszych w Jeżówie. Chłopcy starszych klas po zaciętych meczach zajęli 5 miejsce. Dziewczęta klas 4-6 zajęły 3 miejsce. Mecze były bardzo wyrównane i nasza szkoła mogła równie dobrze zająć pierwsze miejsce. Wystarczy tylko nadmienić, że dziewczyny przegrywały po jednej dogrywce z Rogowem i aż czterech z Dąbrówką. Najlepiej wypadli chłopcy klas 4-6, którzy wywalczyli drugie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali : Stankiewicz Alex, Rogulski Kuba, Dudek Oskar, Żabczyński Dominik, Gralec Oskar, Liśkiewicz Filip, Miazek Adam, Klazinski Krzysztof, Staszczyk Dawid, Gruchała Adam, Sobczak Dawid, Zalewski Wiktor oraz dziewczęta : Hoffmann Malwina, Król Roksana, Dąbrowska Pola, Grzelak Amelia, Janczak Amelia, Świerczyńska Milena, Skutecka Martyna, Szurek Marta, Pietruszewska Anna, Lewandowska Alicja, Baczyńska Natasza

ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ KLAS 4-6