• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła bierze udział w programie MEiN Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

VR-y na zajęciach u psychologa.

VR-y na zajęciach

W czwartek 4 maja odwiedziła nas ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w naszej szkole. Instruktorki poprowadziły warsztaty dla klas szóstych. Uczniowie mogli zapoznać się z możliwościami wykorzystania druku 3D, zaprogramować roboty i poszerzyć wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii.

Warsztaty były okazją do poznania sposobów uzupełnienia tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), co pozwoli lepiej przygotować uczniów na wyzwania przyszłości.

Pozyskany sprzęt jest wykorzystywany na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych i w życiu codziennym szkoły, np do rejestracji szkolnych akademii, przeprowadzaniu wywiadów.

WYKORZYSTANIE GOOGLI VR NA LEKCJI PLASTYKI W KLASIE 5A.

Warsztaty w klasach drugich rozwijające kompetencje cyfrowe. Uczniowie zapoznali się z dostosowaną do ich wieku robotyką. Programowali pojazdy Codey Rocky i tworzyli programowalne konstrukcje z klocków Lego Spike. Codey Rocky to inteligentny robot do nauki programowania STEAM i Internetu Rzeczy dla dzieci, posiadający łączność bezprzewodową z tabletem, na którym pisany jest program sterujący. Robocik posiada wiele czujników, dzięki czemu rozbudza kreatywność i pozwala realizować wiele pomysłów. Sympatyczny robot bawił i uczył, pokazując dzieciom, że w świecie nowoczesnych technologii, każdy może być programistą.  Klocki Lego Spike to idealny zestaw do nauki robotyki. Cechują się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym, opartym na Scratchu, językiem programowania. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami, co przełożyło się na duże zaangażowanie i świetną dobrą zabawę. Budowaliśmy interaktywne konstrukcje z klocków Lego Spice. Dzisiejsze warsztaty wprowadziły drugoklasistów w fascynujący świat robotyki, a nawet sztucznej inteligencji.

EKO POJAZDY PRZYSZŁOŚCI skonstruowane z klocków KORBO przez uczniów klasy 3b.

Dzieci przeniosły się w krainę marzeń, nie tylko abstrakcyjnie,ale także dzięki okularom VR, które zostały zakupione dzięki programowi "Laboratoria Przyszłości"

Byliśmy w Afryce, na księżycu, pływaliśmy z rekinami i lecieliśmy na księżyc. Dzięki okularom dzieci mogły przenieść się na drugi koniec świata - wprost ze swojej ławki.

Ponadto wykorzystanie w zajęciach z psychologiem okularów VR:

- pomaga się zrelaksować - pływając z rybkami wśród przepięknych lagun

- walczyć ze strachem - latając helikopterem nad Nowym Jorkiem

- pokonywać lęk i fobie - oglądając tarantule z bliska.

Taka nowoczesna technologia wprowadza naukę na nowy tor, a uczniom dostarcza niezapomnianych doznań i wrażeń. A to tylko wycinek ich zastosowań

2B KLOCKI KORBO