• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OD 18 STYCZNIA BR.

     • Zgodnie z decyzją MEN, od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I - III i oddziału przedszkolnego wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia lekcyjne realizowane będą zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem nauczania. Zasady organizacji pracy szkoły i regulacje związane z bezpieczeństwem dzieci określa Regulamin funkcjonowania szkoły obowiązujący w czasie pandemii od 1 września 2020 r.

      Mając na uwadze wytyczne MEN i reżim sanitarny wprowadzane są następujące ustalenia:


      1. Przydział nowych sal lekcyjnych:

      kl. I a - s. 37,   kl. I b - s. 39

      kl. II a - s. 57,  kl. II b - s. 59

      kl. III a - 77,    kl. III b - s. 79


      2. Wejścia do szkoły i wyjścia ze szkoły

      oddział przedszkolny - wejście główne

      kl. I a, kl. I b -  wejście główne

      kl. II a, kl. III a - wejście A - klatka schodowa przy stołówce

      kl. II b, kl. III b - wejście B - klatka schodowa przy sali gimnastycznej


      3. Godziny wejścia do szkoły:

      kl. III a, kl. III b - godz. 8:00

      kl. II a,  kl. II b - godz. 8:10

      kl. I a, kl. I b - godz. 8:20

      oddział przedszkolny - bez zmian

       

      Godziny pracy świetlicy  szkolnej : 7:00 - 17:00

      ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY FUNKCJONUJE NA DOTYCHCZASOWYCH ZASADACH.

      UCZNIOWIE KLAS IV - VIII KONTYNUUJĄ NAUCZANIE ZDALNE.

              

                                                                 DYREKTOR -  Anna Mrówka

     • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

     • Projekt klasy II B

      Uczniowie klasy II B wzięli udział w kolejnym zdalnie realizowanym projekcie, tym razem - mikołajkowym.

      W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się kim był Mikołaj i dlaczego został świętym. Przekonali się również, że każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem we własnym środowisku. Nieważne, jaką będziemy nieść pomoc, ale ważne, że będziemy wkładać w nią swoje serce. Ważne są dobre intencje, okazanie miłości i troski o drugiego człowieka.
      Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec kogoś, komu jesteśmy w stanie pomóc...
       


       

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI (ON-LINE)

     • TERMINY PLANOWANYCH ZEBRAŃ

      08.12.2020 r. o godz. 18:00 - zebranie on- line z rodzicami -
      wychowawcy kl. IV, V, VI ( platforma TEAMS )

       

      09.12.2020 r. o godz. 18:00 - zebranie on- line z rodzicami -
      wychowawcy kl. VII, VIII ( platforma TEAMS )

       

      10.12.2020 r. o godz. 18:00 - zebranie on- line z rodzicami -
      wychowawcy kl. I, II, III ( platforma TEAMS )

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach.Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Szkołę. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

      W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i fioletowe. A każdy był piękny i wyjątkowy.Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, misiowe tańce, degustację słodkości przygotowanych przez rodziców.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

     • PROJEKT EDUKACYJNY UCZNIÓW KLASY 3B - PORTRET DĘBU

     • Wśród wielu różnorodnych zajęć prowadzonych z uczniami klas 1 – 3 w Szkole Podstawowej nr 2 są zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania uczniów.

      Uczniowie klasy III b rozbudzają zainteresowania w zakresie matematyki i przyrody na Kole Odkrywców „Ciekawi świata” prowadzonym przez wychowawcę klasy Ewę Pawlik.

      W październiku i listopadzie realizowaliśmy projekt edukacyjny „Portret dębu”.

      W ramach projektu odbyło się wiele zajęć, które pomogły nam poznać drzewo będące symbolem dostojeństwa, długowieczności i siły.

      Na zajęciach w terenie obserwowaliśmy dęby rosnące przed naszą szkołą. Mierzyliśmy ich pierścienicę i na podstawie wymiarów liczyliśmy wiek drzew. Nauczyliśmy się odróżniać dąb szypułkowy od dębu bezszypułkowego. Poznaliśmy 5 rodzajów dębów występujących w Polsce.

      Dowiedzieliśmy się jakie jest zastosowanie owoców i drewna dębu.

      Szczególnie pasjonujące były zajęcia dotyczące ciekawostek o dębie w kategoriach: najstarszy, najsłynniejszy i najgrubszy dąb w Polsce. Oglądaliśmy również film o Rogalińskim Parku Krajobrazowym – według ostatniego spisu rośnie tam 1435 dębów szypułkowych.

      Podsumowaniem projektu była praca plastyczna - „Portret dębu”. Zapraszamy do obejrzenia portretów tego pięknego drzewa wykonanych przez uczniów naszej klasy.

     • DZIEŃ WIATRACZKA

     • 21 LISTOPADA 2020 to DZIEŃ WIATRACZKA DLA SŁONYCH DZIECI

       

      Uczniowie naszej szkoły, pomimo trwającej pandemii, przyłączyli się do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Mukowiscydozy

      (każdy ze swojego domu) i tym samym okazali tak potrzebną w tych czasach empatię oraz wyrazili swą solidarność z chorymi na mukowiscydozę.

       

      Celem organizacji kampanii DZIEŃ WIATRACZKA DLA SŁONYCH DZIECI jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat tej nieuleczalnej jednostki chorobowej.

      Cieszymy się bardzo, że uczniowie ze wszystkich poziomów klasowych, bardzo ochoczo włączyli się do akcji, wykonując samodzielnie piękne kolorowe wiatraczki lub kolorując obrazki z ich motywem, a nawet konstruowali wiatraki z klocków LEGO.

       

      M u k o w i s c y d o z a to choroba genetyczna, ogólnoustrojowa, która najmocniej atakuje układ oddechowy i układ pokarmowy. Najbardziej cechuje ją lepki, gęsty śluz zalegający w płucach i utrudniający oddychanie. Zmniejszająca się wydolność płuc jest najpoważniejszym i najszybciej postępującym zagrożeniem dla zdrowia i życia osób z „muko”. Stąd właśnie nasze wiatraczki – by kojarzyć je z wiatrem, oddechem podmuchem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

      O tym, jak ważne jest chodzenie w maseczkach ochronnych, by ochronić przed infekcjami osoby z mukowiscydozą uświadamialiśmy już w ubiegłym roku, nie wiedząc, że w marcu rozprzestrzeni się pandemia i te zasady nabiorą podwójnej mocy, by chronić przed epidemią… ale już nas wszystkich.

      Sama mukowiscydoza nie stanowi zagrożenia dla innych uczniów, rozwija się jedynie u osób, które otrzymały od obojga rodziców wadliwy gen mukowiscydozy CFTR.

      Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, niezmiennie zachęcamy do sięgnięcia po wyjątkowe pozycje książkowe:

      1. „Jutro jednak nadeszło, czyli jak to jest narodzić się po raz drugi”

      M.Piejko wydana przez Fundację Oddech Życia,

      2. „Trzy kroki od siebie” R.Lippincott oraz M.Daughtry i T. Iaconis

      (Dostępne w naszej szkolnej bibliotece )

       

      Jest też film „Trzy kroki od siebie”, który jest dostępny teraz na platformie CANAL + oraz PLAYER (niestety jeszcze wciąż odpłatnie). Polecamy dla uczniów klas strszych, bo dawka emocji jest naprawdę bombowa.

       

      ZESPÓŁ DS.INTEGRACJ

     • Szkolna „Moda na ruch w październiku….”

     • Zdjęcia plakatów wykonanych przez uczniów klasy 5a pt. „ Dbaj o kręgosłup – trzymaj się prosto”. Prace wykonali: Alan Jóźwik, Zofia Borowińska, Aleksandra Nowak, Igor Nowak, Eryk Abel, Mikołaj Pałyga, Jakub Szubert, Martyna Szczepocka, Julia Zielińska.

      W październiku 2020 roku, w ramach profilaktyki prozdrowotnej Szkoły Promującej Zdrowie, przeprowadzona została akcja: „Dbaj o kręgosłup – trzymaj się prosto”. Wychowawcy każdej z klas przeprowadzili lekcję dotyczącą właściwej postawy ciała podczas nauki, pracy przy komputerze, a także obciążania pleców i ramion szkolnym plecakiem.

      Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty nt. znaczenia aktywności fizycznej oraz właściwej diety w budowie i funkcjonowaniu aparatu ruchu człowieka.

      Na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele wykonywali wraz z uczniami ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa oraz klatki piersiowej, a wychowawcy klas młodszych każdego dnia prowadzili ćwiczenia śródlekcyjne.

      Zamknięcie szkół uniemożliwiło prezentację prac uczniowskich w szkole, ale zdjęcia najciekawszych z nich zamieszczamy w galerii .

     • ZDALNE NAUCZANIE W KLASACH 1 - 8

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach informuje, że od poniedziałku 9 listopada do 29 listopada zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużone będzie zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV -VIII. Wszystkie informacje dotyczące organizacji nauczania zdalnego w naszej szkole dostępne  dla rodziców i uczniów w dzienniku elektronicznym Librus.

      Dyrektor szkoły – Anna Mrówka

      INFORMACJA NA STRONIE MINISTERSTWA

     • W jesiennych barwach

     • Czy jesień musi być smutna?

      Wraz z nadejściem jesieni wielu z nas traci życiową energię. Jesteśmy zmęczeni, mamy ,,kiepskie" samopoczucie. Jednak każdy z nas wie, co może sprawić mu przyjemność. Może to być aktywność fizyczna, czytanie ciekawej książki czy kontakt z przyrodą, który korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.
       

      Drugoklasiści z SP nr 2 postanowili oddać się marzeniom, a wyobraźnia zaprowadziła ich prosto do pięknego i bogatego w jesienne kolory lasu. To, co tam zobaczyli postanowili namalować farbami na folii spożywczej, dzięki czemu część leśnej przyrody zagościła w sali lekcyjnej. Aktywność plastyczna wywołała u dzieci przypływ pozytywnej energii i sprawiła, że uśmiechy nie znikały z ich twarzy.

       Jednak ,,jesień to wesoła pora roku…” – stwierdzili uczniowie klas drugich.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych