.
0A ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWECZCE
22 kwietnia to ważna data w kalendarzu każdego małego ekologa. Tego dnia EKO PRZEDSZKOLAKI gościły Panią Ziemię, która opowiedziała im o swoich największych zmartwieniach. Dzieci złożyły uroczystą obietnicę. Przyrzekły Ziemi, że będą o nią dbać, aby zawsze była czysta i piękna.
6
PIERWSZAKI W ZAPIEKANE
Dzięki uprzejmości restauracji Zapiekane pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Obserwowali "na żywo "pracę kucharzy i proces powstawania pizzy. Dowiedzieli się, jak ważne w pracy restauratora są wysokiej jakości składniki oraz odpowiednie sprzęty kuchenne. Na zakończenie spotkania z przyjemnością zjedli przepyszną pizzę i lody. PIERWSZAKI W ZAPIEKANE
2B DBA O PLANETĘ
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.
Wszystkim działaniom uczniom kl.2b w tym tygodniu przyświecała jedna myśl:
DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
KONKURS GEOGRAFICZNY
23 kwietnia odbyła się XI edycja konkursu w zakresie geografii regionalnej świata „Wyspy Kanaryjskie - Hawaje Europy” zorganizowana przez LO im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Martyna Szczepocka i Alan Jóźwik.
Alan uzyskał najwyższą ilość punktów. Gratulujemy zdobycia 1. miejsca!
OA EKOOGRÓDEK
PARAPETOWY OGRÓDEK EKO PRZEDSZKOLAKÓW
Realizując zadania programu SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE przedszkolaki postanowiły założyć swój własny parapetowy ogródek. Z wielką troską pielęgnowały posiane w nim nasionka warzyw oraz posadzone zioła. Żyzna ziemia oraz nawóz naturalny sprawiły, że z niewielkich sadzonek wyrosły piękne I okazałe kępki roślin. Teraz posłużą EKO PRZEDSZKOLAKOM jako zdrowy I smaczny dodatek do przygotowywania wspólnych klasowych śniadań. SMACZNEGO !
10
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Ubiegły tydzień to kumulacja ważnych wydarzeń z życia szkoły i biblioteki. 22. kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi, a już następnego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie z kół zainteresowania przygotowali gazetkę z najpiękniejszymi cytatami o książkach i wartości czytania. Dzieci z różnych klas włączyły się do obchodów wykonując plakaty o ulubionych i godnych polecenia tytułach. W bibliotece odbywały się zajęcia, na których wspólnie tworzono Drzewko książkowych inspiracji, wykonywano ekozakładki i rozwiązywano guizy przyrodnicze. Dzieci włączyły się do Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa. W doniczkach przygotowanych ze starych książek siały wybrane przez siebie nasionka, a roślinie nadawały "imię" ulubionego bohatera lub bohaterki literackiej. Zabawa była przednia
Londonweek
W ramach ogólnopolskiego projektu LONDON WEEK w dniach 22-26 kwietnia odbędą się w naszej szkole Dni Londynu. Celem wydarzenia jest przybliżenie wiedzy o krajach anglojęzycznych, faktów związanych z Londynem i jego niezwykłymi miejscami.
Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie oraz życzymy udanej zabawy i przyjemnego zwiedzania Londynu!
Ekoprzedszkolaki
WODA DO ŻYCIA, WODA DO PICIA!
15 kwietnia EKO PRZEDSZKOLAKI po raz kolejny świętowały DZIEŃ WODY. Tego dnia gościła u nich sympatyczna kropelka o imieniu Zdrojek. Dzięki niej dzieci dowiedziały się, że woda to wielki skarb i źródło życia, więc warto o nią dbać, aby była dostępna dla wszystkich. ŚWIĘTO WODY okazało się wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w różne atrakcje.
12
Apel dla klas 1-3
W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku Uczniowie klas I, II i III spotkali się na apelu podsumowującym udział i osiągnięcia swoich koleżanek i kolegów w licznych konkursach szkolnych oraz poza szkolnych. To świetna okazja, aby jeszcze raz spojrzeć na to, co udało się osiągnąć naszym wspaniałym Uczniom oraz jakie działania zostały podjęte przez dzieci w trwającym II semestrze bieżącego roku szkolnego. Podczas apelu Pani Dyrektor nagrodziła Uczniów za ich kreatywność oraz zaangażowanie w reprezentowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym i nie tylko. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8a spotkanie z ...
Dyskryminacja społeczna, brak zrozumienia czy akceptacji to tylko część problemów, z jakimi muszą borykać się osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Miesiąc kwiecień poświęcony jest edukacji zwiększającej świadomość i akceptację autyzmu.
W tym roku naszym gościem był Pan Jakub – samorzecznik osób ze spektrum. Opowiedział nam o swojej ścieżce edukacji i trudnościach życia codziennego, z jakimi przyszło mu się zmierzyć.
Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wsparciu wielu osób konsekwentnie realizuje swoje pasje i marzenia. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Łódzkiego. Nasi uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem ogromu pracy i wytrwałości oraz otwartości, z jaką o swoich uczuciach i emocjach mówił Pan Jakub.
Pamiątką tej wizyty jest wpis naszego gościa w szkolnej kronice : KAŻDY JEST KOWALEM WŁASNEGO LOSU oraz cenne wskazówki jak należy zachowywać się w stosunku do osób ze spektrum, aby czuły się akceptowane.
4
8a w EC1
Wycieczka klasy VIII do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Udział w warsztatach laboratoryjnych „Akcja Hydroedukacja”.
8a w EC1
15
Finaliści konkursów wojewódzkich
Tegoroczni finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
z języka angielskiego: Mikołaj Pałyga,
z biologii: Kacper Jóźwik.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zawody - kostka Rubika
W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach odbył się w ramach profesjonalnej organizacji World Cube Association (Światowej Organizacji Speedcubingu) powiatowy turniej układania Kostki Rubika. Miło nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowało dwóch chłopców z klasy VI a - Jan Dróżdż i Oskar Gralec, który zajął Ii miejsce. Gratulujemy owocnego udziału w rozgrywkach i życzymy dalszych sukcesów w speedcubingu!
Spotkanie z noblistami
Po raz kolejny uczniów naszej szkoły zaproszono do Biblioteki Pedagogicznej w Brzezinach. Tym razem uczestniczyliśmy w projekcie „Spotkanie z Noblistami”. Swoją wiedzę o znanych Polakach poszerzyli uczniowie klas VI oraz dzieci z koła czytelniczego. Dziękujemy za fascynujące spotkanie.
Koło z wizytą w muzeum
W miniony piątek koło biblioteczne wybrało się do Muzeum w Brzezinach , by posłuchać o wierzeniach i obyczajach dawnych Słowian. Zrozumienie kultury naszych przodków i uświadomienie sobie, jak wiele pogańskich obyczajów zachowało się do dnia dzisiejszego, pozwala świadomie czerpać z literatury, w której obecnie coraz częściej przebrzmiewają echa słowiańszczyzny.
Akcja Żonkil
#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w społeczno – edukacyjnej akcji Żonkile, której celem jest upamiętnienie tego wydarzenia.
Tego dnia do biblioteki szkolnej zaproszono uczniów klas II. Celem warsztatów było przede wszystkim uświadomienie potrzeby zachowania pamięci o ważnych wydarzeniach. Bazę do rozmów i ćwiczeń stanowiła premierowa animacja przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
„Pamięć Drobinek” (na podstawie tekstu Zofii Staneckiej) to historia leśnych istot, które wspierają się nawzajem oraz pielęgnują wspomnienia o ważnych wydarzeniach z ich życia.
Uczniowie wykonali ćwiczenia dotyczące opowieści oraz stworzyli klasowy płomień wspomnień. Następnie dzieci przygotowały żonkile – symboliczne kwiaty powstania.
34
Apel nagrodowy
W poniedziałek nagrodziliśmy uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach.
Szkolny konkurs plastyczno – językowy „Inspiracje świętami Wielkanocnymi”
„Info – mat” - kwalifikacja do II etapu: Alicja Glonek, Martyna Skutecka
Konkurs powiatowy: „Liczby rządzą światem” - kwalifikacja do II etapu: Martyna Skutecka, Dominik Żabczyński, Jakub Kozłowski, Marcelina Lange
„Młodzież zapobiega pożarom” kwalifikacja do II etapu - Anna Chachuła, Igor Dziubiński
„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” - I miejsce w etapie parkowym i kwalifikacja do etapu wojewódzkiego
- grupowo: Nina Kasprzak, Laura Winiarczyk, Kacper Jóźwik
- I miejsce indywidualnie - Nina Kasprzak
Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
- z j. angielskiego: Mikołaj Pałyga,
- z biologii: Kacper Jóźwik
Ogólnopolski konkurs promujący czytanie „CzytaMy”
- prace literackie: Natasza Bączyńska, Joanna Rosiak I miejsca , Kalina Gocek II miejsce, Martyna Skutecka III miejsce
- prace plastyczne- Alicja Glonek I miejsce, Karina Kurczewska II miejsce, Jan Piorun III miejsce
Do II etapu zakwalifikowali się:
W kategorii klas 4-6: Karina Karczewska, Kalina Goczek, Marcelina Lange, Patryk Fedorcio, Natasza Bączyńska, Iga Kaźmierczak, Amelia Bartela, Natan Rydlewski, Natalia Bartczak, Joanna Ołubek, Kacper Klaziński
W kategorii klas 7-8: Maciej Ptasznik, Nina Kasprzak, Martyna Domańska
5
SUKCES HELENY Z KLASY 3A
SUKCES HELENY
Uczennica klasy IIIa, Helena Polińska, po obejrzeniu wspólnie z klasą spektaklu „My Psy, w kosmosie” , wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez w Teatr Nowy w Łodzi.
Praca Heli przedstawiająca koncert Kropki – głównej bohaterki spektaklu znalazła się w finale konkursu. Została nagrodzona za kreatywność i wykonanie. W nagrodę, wszyscy finaliści konkursu otrzymali dwuosobowe zaproszenia na premierę spektaklu „Zaczarowany ogród”, która odbędzie się w maju.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
ZERÓWKA NA PRZEDSTAWIENIU
Dnia 8 kwietnia EKO PRZEDSZKOLAKI gościły w Miejskim Domu Kultury w Brzezinach. Tam miały przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Gang Śmieciaków" w wykonaniu Teatru ,,Grupa T z Torunia". Zaprezentowany spektakl miał charakter kabaretowy, w którym dzieci wraz z aktorami na scenie odgrywały różne role. Oprócz wesołej zabawy, tańca i dobrej muzyki mali Ekolodzy z Dwójki mogli przypomnieć sobie jak ważna jest ochrona środowiska i jaki ma to wpływ na zdrowie i życie człowieka.
4
Archiwum Aktualności