• Uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawczyniami panią Jolantą Swaczyną i panią Anetą Pawlik w ramach zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ”Z kulturą mi do twarzy” odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną na warsztatach poświęconych wybitnemu artyście - malarzowi Pablo Picasso. Na zajęciach „Być jak Picasso” przenieśliśmy się do świata sztuki. Uczniowie zostali autorami własnych obrazów. Pomysłowości w malowaniu i zatytułowaniu obrazów mógłby pozazdrościć im sam Wielki Mistrz Picasso. Trzecioklasiści wykonali zadanie pt. W galerii sztuki.

Realizując zadania projektowe ,,Z kulturą mi do twarzy'' uczniowie klas trzecich odbyli kulturową wycieczkę do Chin. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń J.Swaczyny i A.Pawlik, dzieci, poznały historię, tradycje i mnóstwo ciekawostek związanych z Chinami; uczyły się także podstawowych zwrotów w języku chińskim mandaryńskim.

zdjęcia

Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę... Uczniowie z kolorowego papieru wykonali tradycyjne chińskie nakrycia głowy oraz piękne wachlarze. Podróż do Chin zakończyła się wspólną degustacją ryżu przy użyciu pałeczek. Taka wycieczka okazała się znakomitą formą przyswojenia nowej wiedzy oraz nabycia nowych umiejętności.

Klasy trzecie zmierzyły się z kolejnym wyzwaniem projektowym. Tym razem działania były skupione wokół smoka, który trafił do kultur Azji Wschodniej z mitologii chińskiej. Do dziś jest on symbolem mocy przynoszącej szczęście oraz jednym z 12 znaków zodiaku. W ramach aktywności uczniowie poszerzali wiedzę, kolorowali oraz układali smoka wykorzystując matę i kubeczki do kodowania. Trzecioklasiści wzorowo zaliczyli zadanie i z niecierpliwością czekają na kolejne.