• SUKCESY UCZNIÓW

• To już kolejny rok, gdy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach sięgają po najwyższe laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Szczególne gratulacje kierujemy do Michała Sikory z 8c- tegorocznego laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki; Marysi Dmowskiej z 7b- mistrzyni Europy w karate Kyokushin i laureatki w plebiscycie Dziennika Łódzkiego- Juniorka Roku 2019; Weroniki Skrzyńskiej z 6a- mistrzyni kolarstwa MTB, która w klasyfikacji generalnej Małej Ligi MTB wywalczyła I miejsce w kraju. Ponadto w XXXIII edycji konkursu LOP - ,,Mój las” laureatami zastało 6 uczniów z klasy 4a oraz 5 z klasy 8c.

O wysokim poziomie kształcenia w SP 2 świadczą wyniki z egzaminów zewnętrznych naszych ubiegłorocznych ósmoklasistów. Średnia naszej szkoły z języka polskiego i matematyki to najwyższa średnia w mieście i powiecie; ponadto uzyskane przez uczniów wyniki znacząco przewyższyły średnie województwa przedstawione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna. To dzięki wyspecjalizowanej kadrze pedagogicznej zmotywowani i zainspirowani uczniowie Dwójki z pasją przystąpili do wielu konkursów i już w 1. roku ośmioletniej szkoły podstawowej zostali finalistami i laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z matematyki- 1 laureat i 2 finalistów; z języka polskiego- 2 finalistów; z języka angielskiego- 1 finalista; z historii- 1 finalista.
          Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że laureatem wojewódzkiego konkursu z matematyki został uczeń klasy 7 - Mikołaj Jasiński. Tym samym nie martwił się już o egzamin i wybór szkoły średniej. Szkoła kładzie duży nacisk na doskonalenie umiejętności ortograficznych uczniów. Dzięki temu biorą oni udział w wielu konkursach ortograficzno- gramatycznych Nasze sukcesy to: 2 laureatów w powiatowym dyktandzie o puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego oraz od 2008 r. finaliści łódzkiego konkursu ,,Wędrówki z ortografią” oraz finalista w ogólnopolskim konkursie ,,Z ortografią na co dzień”.

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do nowych interdyscyplinarnych konkursów z wiedzy o filmie i z filozofii. Przed nimi eliminacje rejonowe i finał. Jak zawsze - trzymamy kciuki!

2018/2019

Jakub Balcerak doszedł do drugiego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Historii.

W tym roku szkolnym nasza szkoła ma szczególne powody do dumy. Dwoje uczniów z klas ósmych, tj. Antonina Stasiak i Jakub Brodziak zostali finalistami wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Wiktoria Susmaga z klasy 7a zdobyła tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu ,,Wędrówki z ortografią”, który odbywał się pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. To kolejna edycja tego konkursu, w której nasi uczniowie sięgają po najwyższe laury, zwłaszcza, że od uczestników oczekuje się dobrej znajomości Łodzi i regionu. W ogólnopolskim konkursie ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” Szymon Kamiński z klasy 7 c także został finalistą konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.