• Tekstowa podstrona

Plakaty wykonane z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Przygotowania do Święta Niepodległości w klasie 2b

Lekcja patriotyzmu w 3b.

Delegacja Samorządu Uczniowskiego co roku upamiętnia żołnierzy, którzy zginęli walcząc o Polskę. Zapalamy znicze i minutą ciszy oddajemy cześć bohaterom.

Sprzątanie cmentarza ewangelickiego.

ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI! Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno - moralnych oraz uczuć patriotycznych nie sposób przejść obojętnie obok tak ważnego święta, jakim jest Dzień Wszystkich Świętych . Uczniowie kl.II b odwiedzili groby bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Po wykonania prac porządkowych symboliczną lampką uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy.

27 listopada wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza ewangelickiego w Brzezinach. Młodzież klas siódmych i ósmych pod opieką pani Marzeny Bykowskiej i Beaty Rubaszewskiej uzbrojona w grabie, miotły oraz worki na śmieci, pełna zapału wkroczyła na teren cmentarza i zaczęła wielkie porządki. Prace polegały na zgrabieniu skoszonej trawy oraz liści, oczyszczeniu pomników i mogił. Po zakończeniu pracy młodzież zapaliła symboliczne znicze pamięci.
      Celem naszej akcji była nie tylko pomoc w porządkowaniu cmentarza czy integracja grupy, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci.
      Mamy nadzieję, że tradycję porządkowania cmentarza ewangelickiego będziemy kontynuować w kolejnych latach.

W piątek klasy ósme (A i C) pojechały na wycieczkę do Łodzi. Oprócz integracji zespołów klasowych, jednym z celów było przypomnienie tragicznej historii okresu II wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem Martyrologii Dzieci, tzw. "Pęknięte Serce" w Łodzi. Upamiętnia on tragiczne losy dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej w Łodzi. #SzkołaPamięta