• WIGILIA W ZERÓWCE

• MAGIA ŚWIĄT Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła, co spełnia marzenia. To właśnie magia ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Uczniowie zeróweczki w świątecznym nastroju.

WIGILIA W ZERÓWCE

• EKOPPRZEDSZKOLAKI

• EKO PRZEDSZKOLAKI W październiku uczniowie zeróweczki przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego,, SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE". Celem programu jest kształtowanie u dzieci nawyku I umiejętności wybierania produktów ekologicznych, a tym samym propagowanie zdrowego stylu życia. W ciągu minionych miesięcy przedszkolaki dowiedziały się jakim znaczkiem oznakowana jest zdrowa żywność. Starały się zrozumieć, że EKO to coś naturalnego, zdrowego, bez żadnych konserwantów. Skonstruowały też piramidę żywienia. Zapraszały na zajęcia różne warzywa i owoce, z których później przygotowywały zdrowe i smaczne przekąski. Oglądając opakowania, potrafiły wskazać te produkty, które pochodzą z upraw ekologicznych. Przez cały ten czas przyświecało im hasło ,,Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt ekologiczny !". Przed dziećmi kolejne zadania, które z pewnością posłużą ich zdrowiu i po raz kolejny staną się okazją nie tylko do nauki, ale i do wspólnej, wesołej zabawy.

EKOPPRZEDSZKOLAKI

• PROJEKTY Z GEOGRAFII

• Uczniowie klas szóstych podczas realizacji działu "Ruchy Ziemi" na lekcjach  geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie.

Swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym przedstawili wykonując prace dotyczące tego układu.

Modele i lapbooki wykonane przez uczniów były bardzo staranne, różnorodne i pomysłowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

PROJEKTY Z GEOGRAFII

• 2B W ZABAWIARNI

• W piątek 8 grudnia kl.II b wybrała się do Zabawiarni. Magiczna kraina przywitała uczniów zapachem bożonarodzeniowych pierników. Dzieci pełne zapału ozdabiały pierniczki.

Drugoklasiści świetnie się bawili.

2B W ZABAWIARNI

• SUKCES SEBASTIANA

SUKCES SEBASTIANA SASINA W II EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FILMOWEGO „KRĘCI MNIE MÓJ ZAWÓD”

Uczeń klasy III a Sebastian Sasin otrzymał wyróżnienie w II edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FILMOWEGO „KRECI MNIE MÓJ ZAWÓD” . Organizatorem konkursu było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego. Konkurs był objęty patronatem przez Marszałka Województwa Łódzkiego – Grzegorza Schreibera oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty – Waldemara Flajszera.

Przedmiotem Konkursu było stworzenie filmu promocyjnego dotyczącego wykonywania wybranego zawodu/zawodów lub związanego z nim stanowiska/stanowisk pracy oraz innych elementów promujących wybrany zawód/zawody.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Pszczółki”, w którym Sebastian promuje zawód pszczelarza.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

SUKCES SEBASTIANA

• 1 A W ZABAWIARNI

• Uczniowie klasy 1a czują atmosferę świąt na całego! Dziś odwiedziliśmy salę zabaw "ZABAWIARNIA" w Brzezinach. Najpierw była szalona zabawa, a później praca w skupieniu i radości przy ozdabianiu aromatycznych i pysznych pierniczków.

1 A W ZABAWIARNI

• MIKOŁAJKI W ZERÓWCE

• Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci z ZERÓWECZKI uroczyście obchodziły MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO. W tym dniu przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo - po prostu MIKOŁAJKOWO!

MIKOŁAJKI W ZERÓWCE

• 6A B W EC1

6A i 6B w EC1.

W dniu 05.12. klasy szóste udały się na wycieczkę do EC1 w Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęło się od pokazu w planetarium pt. "Dobór naturalny". Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie. W projekcji filmowej, Karol Darwin opowiadał publiczności o tym, jak odwiedzając Galapagos opracował teorię doboru naturalnego, zabierając tym samym widza w podróż dookoła świata. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali wystawę stałą w Centrum Nauki i Techniki. Ostatnim punktem wycieczki było audytorium - "Zagrożone piękno świata". Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z wybranymi najpiękniejszymi atrakcjami przyrodniczymi świata i ich lokalizacją, a także procesami geologicznymi, które zachodzą do dnia dzisiejszego. Słuchacze uświadomili sobie, jak niekontrolowana działalność człowieka wpływa na piękno świata.

6A B W EC1

• 1A MIKOŁAJKI

• Mikołajkowy dzień w klasie 1a był pełen wspaniałych emocji! Rozpoczął się wizytą tajemniczego gościa, który zostawił dzieciom przepiękny list. Później odbyły się warsztaty w MDKu Brzeziny, podczas których powstały kolorowe ozdoby świąteczne. Na koniec, niespodziewanie odwiedził nas Mikołaj, dla którego wyrecytowaliśmy długi i przepiękny wiersz. Było świątecznie, radośnie i kolorowo!

1A MIKOŁAJKI