OSTATKI BOGUSY WALENTYNKI
Zwycięzcy II Powiatowego Dyktanda
Natalia Loba (VIIb) i Kuba Brodziak (VIIa) zostali laureatami II Powiatowego Dyktanda o Pióro Starosty Powiatu Brzezińskiego. Wyróżnienie tym większe, że spośród 23 uczestników za szkół podstawowych powiatu brzezińskiego nasi uczniowie zdobyli 1 i 2 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Natalka napisała dyktando bezbłędnie. Brawo!
20 stycznia 2018 r. podczas uroczystej gali powiatowej nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył Starosta Powiatu Brzezińskiego pan Edmund Kotecki.
BOGUSY OSTATKI WALENTYNKI
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BOGUSY OSTATKI WALENTYNKI.
Poland and Spain - friends
W naszej szkole realizujemy kolejny projekt eTwinning o nazwie "Poland and Spain - friends" - "Polska i Hiszpania - przyjaciele". W projekcie biorą udział uczniowie klas VI-tych i VII-ch uczęszczający na koło z języka angielskiego.Współpracujemy ze szkołą w Hiszpanii IES PORRERES. Każdy uczeń/uczennica z naszej szkoły ma przydzielonego przyjaciela ze szkoły w Hiszapnii, z którym prowadzi korespondencję listową. Zarówno my, jak i nasi zagraniczni przyjaciele nakręciliśmy dwa filmiki przedstawiające nas i naszą szkołę (oczywiście wszystko w języku angielskim). Jeden z naszych filmików można obejrzeć pod adresem
https://youtu.be/Ya1hsDH8Y4s
Na naszych zajęciach nie tylko piszemy listy, nagrywamy filmy, ale również ostatnio zajadaliśmy hiszpańskie słodycze, które dotarły do nas w świątecznej paczce. My również przesłaliśmy naszym przyjaciołom paczkę, a w niej słodycze, dekoracje świąteczne, książkę i płytę z polskimi kolędami, sianko i opłatek, a nawet słoiczek bigosu. Obecnie szykujemy prezentacje komputerową, która przedstawi naszym hiszpańskim przyjaciołom polskie tradycje świateczne i noworoczne. Projekt realizujemy do maja. Zdjęcia z naszych zajęć można obejrzeć tutaj.
Mały, wielki bal karnawałowy " SKRZATÓW" w naszej szkole.
Dla uczniów koniec stycznia oznacza zakończenie I semestru, czas wystawiania ocen, wszelkich podsumowań i wywiadówek, ale oznacza również czas na tradycyjną, karnawałową zabawę. W tym roku odbyła się ona w naszej szkole w piątek 26 stycznia. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele miłych emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w salę balową udekorowaną kolorowymi balonami, zachęcając uczniów do zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, czarodziejów… Były też wróżki, księżniczki, smoki, tygryski, motylki, biedronki oraz różne inne stworki. Stroje były fantastycznie kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Jedn,e były nie do poznania, inne budziły podziw, a niektóre nawet strach. Jednak podczas wspólnej zabawy wszystkie te postacie świetnie się razem bawiły. Tego dnia dobry humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszystkim do tańca przygrywał DJ Krzysztof - nauczyciel naszej szkoły, który zadbał nie tylko o dobrą muzykę, ale również o towarzyszące jej konkursy oraz ciekawe zabawy. Nie zabrakło smacznego poczęstunku, o który zadbali nasi rodzice. Prawie trzygodzinna zabawa bardzo szybko minęła w karnawałowej atmosferze. Szkoda, że bale odbywają się tylko raz w roku. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za trud i starania! Tegoroczna zabawa przeszła już do historii ale, należała niewątpliwie do bardzo udanych.
" BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"
25.01.2018r. sala gimnastyczna w S.P. nr 2 zamieniła się w „Mroźną Krainę”. To za sprawą klasy IIA, która pod kierunkiem wych. Jolanty Swaczyny oraz pań: Marzeny Bykowskiej i Weroniki Sikorskiej postanowiła przypomnieć wszystkim „SKRZATOM” , że za chwilę rozpoczną się długo wyczekiwane ferie zimowe. Przedstawienie pt. „Bezpieczne i zdrowe ferie” uświadomiło najmłodszym uczniom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w czasie zimowego szaleństwa na śniegu i lodzie. Głośno wyrażone i jednocześnie zilustrowane przestrogi- “PAMIĘTAJCIE, ABY ŚNIEGOWE KULKI LEPIĆ LEKKIE JAK BIBUŁKI ” czy też “NIE ZJEŻDŻAJCIE Z GÓRKI NA ULICĘ, BO MOŻECIE STRACIĆ ŻYCIE“- to tylko niektóre zasady bezpiecznych zachowań, jakie starali się przekazać w swoich dramowych scenkach drugoklasiści. Wychowawcze treści wierszy i piosenek, kolorowe stroje małych aktorów, ciekawe dekoracje oraz doskonała oprawa muzyczna pod kierunkiem p. Krzysztofa Rokickiego stworzyły atmosferę zachęcającą do szybkiego i łatwego przyswojenia przez najmłodszych uczniów jakże ważnych informacji związanych z ich zdrowiem i bezpieczeństwem. Gośćmi specjalnymi imprezy byli strażacy z Powiatowej Komendy Straży w Brzezinach. Panowie w aktywny sposób przedstawili właściwy sposób zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych np. gdy załamie się lód pod dzieckiem oraz szybkiej reakcji w przypadku utraty przytomności. Na zakończenie spotkania przypomniano numery telefonów alarmowych. Grono pedagogiczne SP2 jest przekonane, że dzięki podjętym działaniom profilaktycznym tegoroczne ferie zimowe przyniosą uczniom dużo pozytywnej energii.
Dzień Babci i Dziadka w „Dwójce”
Są takie dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku Babcie i Dziadków. Pamiętali o nich uczniowie klasy „0” . Pod kierunkiem swoich nauczycieli – Ewy Pawlik i Marzeny Kaźmierczak przygotowali piękną uroczystość, na którą zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Do szkoły przybyli szacowni goście, by podziwiać występy wnuczków. Przywitała ich ciepłymi słowami pani dyrektor Anna Mrówka - „ Babcia i dziadek to osoby, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy naszego dzieciństwa, zaraz po rodzicach są najważniejszymi osobami w życiu każdego człowieka. Niech ta dzisiejsza uroczystość będzie podziękowaniem za miłość, dobroć, cierpliwość, wyrozumiałość i doświadczenie jakim obdarzacie państwo swoich wnuków”.W części artystycznej dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i poczęstowały słodkimi pysznościami. Na twarzach gości można było zaobserwować radość i łzy wzruszenia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnucząt i nagrodzili ich gromkimi brawami.Wychowawczynie podziękowały gościom za tak liczne przybycie i życzyły zdrowia, pogody ducha oraz pociechy z wnuków na co dzień : „ Bądźcie z nami Państwo jak najdłużej , bo to od Was uczymy się jak żyć, jak zachować to co najważniejsze, miłość, rodzinne ciepło i życiową mądrość”.Wszyscy wiemy, że kalendarz jest po to, by przypominał nam ważne daty. Jednak nie on jest najważniejszy w relacjach wnuczkowie – babcia, dziadek. Każde z dzieci powinno wiedzieć, że ważniejszy jest ten drugi kalendarz… w sercu. To on nie powinien nam pozwalać na dłuższe zapominanie o babci i dziadku. Ktoś kiedyś powiedział, że świat bez babć i dziadków byłby jak ogród bez kwiatów.
Zatem…
Wiwat Babcia! Wiwat Dziadek!
PROGRAM "KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ"
Klasa VIB w roku szkolnym 2017/18 bierze udział w drugiej edycji programu "Kompetencje na szóstkę". Inicjatorem programu jest Fundacja Uniwersytet dzieci. Głównym celem programu jest rozwijanie i kształtowanie kompetencji społecznych uczniów. Za nami pierwszy etap, w ramach którego zrealizowaliśmy dwa bloki tematyczne. W pierwszym odkrywaliśmy swoje dobre strony, a także uczyliśmy się, że każdy sukces to również pasmo porażek. Podczas drugiego bloku budowalismy przeróżne maszyny udawadniając, że w drużynie lepiej się pracuje. Przed nami kolejne etapy i kolejne sukcesy.
Zdjęcia z pierwszego etapu można obejrzeć tutaj.
WARCABY W V B
W ostatnim czasie klasa VB zorganizowała konkurs na nalepszego klasowego warcabistę.
Klasa została podzielona na dwie grupy - chłopcy i dziewczęta. Każdy zawodnik musiał zagrać przynajmniej trzy razy.
Wsród chłopców najlepszym graczem okazał się Alan Uchroński, natomiast wśród dziewcząt Marta Ostrowska.
22 grudnia laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśminicie.
LITERACKI KONKURS SKO
KONKURS LITERACKI SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI
"CZY WARTO JEST OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE" ROZSTRZYGNIĘTY
Konkurs literacki „Czy warto jest oszczędzać pieniądze?” skierowany był do uczniów klas V-VI .
A oto wyniki konkursu:
I miejsce- Maria Dmowska
II miejsce- Wiktor Nolbrzak , Wiktor Burdka
III miejsce -Lena Stefańska
Zwycięzcy otrzymali z rąk opiekuna SKO nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do współpracy.
Za zaoszczędzone pieniądze można spełnić swoje marzenia, sprawić przyjemność komuś bliskiemu, krewnym.
Opiekun
Szkolnej Kasy Oszczędności
JASEŁKA
CHOINKA MIEJSKA
Wszyscy chcemy, aby w naszym mieście było kolorowo każdego dnia oraz od święta. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia klasa III e pomagała dekorować miejską choinkę ustawioną na Placu Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że efekt zadowala oglądających.
Pamiętajmy o Starszych
19 grudnia zapakowaliśmy przygotowane na akcję „Pamiętajmy o starszych” choinki i ruszyliśmy na wspólne kolędowanie z mieszkańcami DPS-u. Pani Iwona Pobralska- Szutowicz przygotowała z uczennicami klasy VIb i VIc koncert kolęd. Brały w nim udział: Zuzia Gadomska, Patrycja Kubiak, Natalia Niźnikowska, Magda Krysztofiak, Oliwia Bogusławska, Marysia Gołąbek, Maja Stankiewicz, Kamila Grzelak, Natalia Wójcicka, Karolina Bielak. Po niezapomnianym koncercie kolęd, w który włączyli się również mieszkańcy domu, obdarowaliśmy ich przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły choinkami.
Atmosferę, która panowała w trakcie spotkania, trudno opisać słowami - wzruszenie, podziw, wiara, łzy i radość.
Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych.
Papież Franciszek
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie choinek i za przyłączenie się do akcji „Pamiętajmy o starszych”. Martyna Zemła
Dziękujemy za choinki!
Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w robienie choinek na akcję "Pamiętajmy o starszych". Choinki były prześliszne!!! Możecie je zobaczyć w galerii.
Choniki wykonali:
Klasa Ia
Marcelina Brodecka
Amelia Janczak
Patryk Korytko
Klasa III a
Cała klasa – 18 uczniów
Klasa IIIc
Kasia Czerska
Oliwier Turski
Patrycja Hartwig
Oliwia Żaba
Tosia Pietrasik
Julia Tomaszewska
Wiktoria Chmurska
Szymon Jander
Klasa IV a
Gabrysia Rubacha
Klasa IV b
Mateusz Cholak
Adam Sobolewski
Sara Kowalska
Zuzia Nyk
Klasa IV c
Zuzia Freliga
Aleyna Taycur
Adam Żurek
Zuzia Niźnikowska
Pani Małgorzata Wojtal-Tomasik
Klasa IV d
Michał Marcinkowski
Zuzia Szurek
Zuzia Sobczak
Klasa V b
Marta Ostrowska
Sebastian Piestrzeniewicz
Mateusz Bogdański
Oliwia Staniszewska
Klasa V c
Oskar Ciecierski
Oliwier Brodecki
Alan Malczewski
Wiktor Ferdzyn
Ola Widulińska
Laura Łapka
Jga Wielkopolan
Klasa VI a
Kuba Kowalski
Klasa VI b
Filip Jaroszkowski
Natalia Niźnikowska
Mateusz Bałys
Zuzia Gadomska
Patrycja Kubiak
Kinga Maj
Magda Krysztofiak
DZIĘKUJEMY!!!
ŚWIĄTECZNIE Z SKO
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIĄTECZNIE Z SKO.
WYCIECZKA KLAS VIa i VIIa DO WARSZAWY
W dniu 11 grudnia klasy VIa i VIIa były na wycieczce w Warszawie. Uczniowie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Motoryzacji oraz podziwiali świąteczne iluminacje w parku pałacowym w Wilanowie.
Zakończenie akcji "Nasi czworonożni przyjaciele"
AKCJA „NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE” ZAKOŃCZONA
Wzorem lat ubiegłych organizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy dla schroniska pod hasłem „Nasi czworonożni przyjaciele” , która trwała do 9 grudnia 2017 r. Za pośrednictwem Szkolnej Kasy Oszczędności uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w w/w akcję. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Każda pomoc, nawet ta najmniejsza jest potrzebna podopiecznym ze schroniska przy Marmurowej w Łodzi. Liczył się każdy najmniejszy gest. Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I – 7 wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 30 kg suchej karmy, puszki, smycze, obroże, kasze, makarony, ryż, garnki, koce, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.
Za okazaną pomoc i serce dziękujemy.
Opiekun
Szkolnej Kasy Oszczędności
DOBROCZYNNE MIKOŁAJKI W „DWÓJCE”
6. grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach, wzorem lat ubiegłych, odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Uczniowie chętnie włączyli się do przeprowadzonej akcji i najpierw bardzo wnikliwie „poprzeglądali swoje pokoje”, by wybrać i dostarczyli różne gadżety w formie książek, pluszaków, artykułów szkolnych, puzzli, figurek znanych bohaterów bajkowych itp. Następnie atrakcyjne przedmioty zostały posortowane i popakowane w paczki/faty, by za 5 zł mogły zostać wylosowane i tym samym znaleźć się w posiadaniu nowych właścicieli. Taka forma mikołajkowych niespodzianek sprawiła dwójkowiczom ogromną radość, tym bardziej, że uzyskane pieniądze z wylosowanych fantów w kwocie 1210 zł zostaną przekazane na szczytny cel; zasilą konto małego mieszkańca Brzezin Adasia Kernera.
Organizatorki przeprowadzonej akcji: Monika Borkowska, Anna Dubicka, Iwona Matusiak – Karnowska i Małgorzata Wojdal – Tomasik podsumowując to mikołajkowe wydarzenie jednogłośnie mówią: „Cieszymy się, że zarówno uczniowie jak i rodzice stanęli na wysokości zadania i kolejny raz okazali swe wielkie serca. Oprócz społeczności szkolnej do naszej akcji włączyli się także sponsorzy: właściciele Herbaciarni Szwalnia, Sklepu Papierniczo-Przemysłowego Ryś, konsultantka AVON p.Piestrzeniewicz. W imieniu własnym i Rodziców Adasia bardzo gorąco wszystkim DZIĘKUJEMY!”
„Uwierz w siebie- każdy jest inny, każdy jest ważny!”
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Obchody Dnia Tolerancji mają na celu uwrażliwienie opinii publicznej na wszelkie przejawy nietolerancji i ksenofobii, ukazywanie ich skutków oraz wypracowywanie praktycznych wskazówek jak skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i nietolerancji. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata.
3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.
Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
W roku 2006 na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych została przyjęta Konwencja Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Według dokonanych zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału w życiu politycznym i kulturalnym.W roku szkolnym 2017/ 2018 w naszej szkole został przygotowany apel z okazji Dnia Tolerancji przez uczennice z klasy VI b i VI c pod kierunkiem pani pedagog Elżbiety Loba wraz z przedstawieniem z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniów klasy III a, pod kierunkiem pani Anny Dubickiej oraz Magdaleny Rogodzińskiej.
Jak co roku, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Brzezinach nauczyciele klas integracyjnych zorganizowali uroczystość, której głównym celem było szerzenie idei tolerancji i integracji wśród całej społeczności szkolnej. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło „Uwierz w siebie- każdy jest inny, każdy jest ważny!”
Obchody Dnia Tolerancji oraz Osób Niepełnosprawnych cieszyły się dużym zainteresowaniem i pokazały, że dzieci są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.
MIKOŁAJKI
Za najciekawszą czapkę świąteczną nagrodę otrzymali:
- Maria Stachura
- Nikodem Balcerak
- Julia Garnys
- Miłosz Derach
- Tymoteusz Kowalczyk
Za najciekawszy strój świąteczny nagrodę otrzymali:
1. Klaudia Rojek
2. Michał Loba
3. Wiktoria Adamus
4. Roksana Szymczak
5. Anita Kamińska
Za najlepszą rymowankę o Mikołaju nagrodę otrzymali:
- Wiktoria Susmaga
- Klasa 7a
- Ola Rosiak
- Patrycja Tomczyk
Archiwum Aktualności