• Uczniowie klas trzecich w telewizji
          • Uczniowie klas trzecich w telewizji

          • W październiku uczniowie klasy IIIc i IIId wraz ze swoimi wychowawczyniami T. Machcińską i A. Pawlik udali się na szkolną wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie gmachu TVP przy ul. Woronicza  oraz cennych zabytków stolicy.

            Po przyjeździe pod budynek Telewizji Polskiej grupa udała się wraz z przewodnikiem do środka. Tam trzecioklasiści poznali szczegóły pracy ludzi przedstawiających codziennie na ekranach telewizorów różne programy rozrywkowe. Dzieci zobaczyły wszystko to, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej.
            Pierwszym punktem był plan programu ,,Wielki test”, który był w trakcie przygotowywania do wieczornej emisji. Można było dowiedzieć się, jak ważne jest i jakie robi wrażenie odpowiednio dobrane oświetlenie. Ilość i różnorodność świateł wywołała ogromny zachwyt dzieci. Następnie grupa przeszła do studia, w którym ,,kręcono” program ,,Dzień dobry Polsko”. Tutaj, dzieci dowiedziały się o ciężkiej pracy, jaką  wykonuje publiczność. Brawa słyszane poprzez odbiorniki telewizyjne w domach, jak się okazuje, nie są spontanicznymi oklaskami. One też są wyreżyserowane i ,,dyrygowane” przez odpowiednie osoby. Dzieci same mogły wziąć udział w próbie przygotowującej do roli odbiorcy zasiadającego na fotelu ,,publiczność”.  Uczniowie zobaczyli także studio nagraniowe popularnego programu dla dzieci ,,Domisie”. Właśnie trwały przygotowania do nagrania kolejnego odcinka, więc można było podejrzeć pracę na planie „od kuchni” oraz wykonać kilka pamiątkowych zdjęć. Grupa oglądała również studio programu ,,Pytanie na śniadanie”, które było tuż po zakończeniu emisji. W powietrzu nadal unosił się zapach potraw przygotowywanych w trakcie nagrania ,,na żywo”. Ostatnim punktem było muzeum telewizji, gdzie zgromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów.

             

            Po wizycie w gmachu TVP uczniowie udali się na pyszny obiad. Po posiłku, na dzieci czekała kolejna atrakcja, którą była przejażdżka Melexem ulicami stolicy.


            Obowiązkowym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście, gdzie dzieci mogły zgłębić tajniki wiedzy oraz zobaczyć najcenniejsze zabytki stolicy m.in.: ,,Pomnik Małego Powstańca”, ,,Zamek Królewski”, ,,Kolumnę Zygmunta”, ,,Syrenkę Warszawską”. Grupa obserwowała także zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzieci zobaczyły także Belweder oraz Pałac Prezydencki. Niestety, prezydenta nie udało się zobaczyć.
             

            Program warszawskiej wycieczki był bardzo bogaty i zapewnił dzieciom ogrom niezapomnianych wrażeń i wiele radości.

             

             

             

        • „ŚNIADANIE DAJE MOC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINACH”
          • „ŚNIADANIE DAJE MOC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINACH”

          • ,,Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania, zwiększający świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła bierze udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klas 0 – III w czasie zajęć dydaktycznych poznają cenne informacje nt. roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Klasowe Kluby Śniadanie Daje Moc to wspólne śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele przekazują najmłodszym cenne wskazówki żywieniowe, to również wspaniała zabawa.
            8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten był obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.
            8 listopada w całej Polsce obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania.

            Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  Uczniowie klas 0 – III naszej szkoły włączyli się również do tej akcji . Najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali najważniejszy posiłek dnia- śniadanie. W przygotowaniach wspierali ich rodzice. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Ważne jest także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełny wrażeń.

            Więcej zdjęć zamieszczono w albumie fotograficznym.

             

        • V B szuka kolorów jesieni
          • V B szuka kolorów jesieni

          • W poniedziałek 9 października pojechaliśmy na wycieczkę do Rogowa.

            Po przyjeździe na miejsce jako pierwsze zwiedziliśmy arboretum i alpinarium.

            Mogliśmy tam zobaczyć wiele gatunków i odmian polskich i zagranicznych

            roślin, takich jak klony palmowe, klony zwyczajne, różne rodzaje azalii,

            które o tej porze roku nabierają pięknych jesiennych barw.

            Gdy wyszliśmy z alpinarium, mieliśmy możliwość kupienia

            sobie pamiątki lub roślinki. Później szliśmy 3 kliometry do "Ogniska Miłości".

            Tam urządzone było wspaniałe ognisko, na którym upiekliśmy

            apetyczne kiełbaski.Po zjedzeniu posiłku udaliśmy

            się do salki, gdzie rozwiązywalismy zadania, które przygotowała

            nam pani. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń z takiej niecodziennej lekcji.

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Tego dnia w naszej szkole odbył się quiz zorganizowany przez panią Małgorzatę Wojtal-Tomasik i panią Martynę Zemła. Każda klasa wybrała wcześniej dwóch swoich uczniów, którzy ich reprezentowali. W trakcie quizu zarówno uczestnicy, jak i publiczność, mogli dowiedzieć się np.: co to jest "dzieża", co oznacza wyraz "eskimos" albo co to jest słownik "a tergo". Uczniowie musieli również wyznac miłość w tylu językach w ilu potrafili. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Trzecie miejsce zajęły 3 klasy, drugie miejsce aż 5 klas, a pierwsze miejsce zdobyła klasa 6b.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do nauki jęzków obcych.

            "Znajomość języków jest bramą do wiedzy." Roger Bacon

        • PIERWSZAKI Z „DWÓJKI” NA ŚWIATOWYM DNIU TURYSTYKI  W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
          • PIERWSZAKI Z „DWÓJKI” NA ŚWIATOWYM DNIU TURYSTYKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

          • 27 września to Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji pierwszaki z SP2 odbyły swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej. Tam, już w progach powitała ich pani Maria Witkowska, która była gospodynią spotkania. W bardzo interesujący sposób opowiadała uczniom „dwójki” o podróżach i odkrywaniu bliskich i dalekich zakątków świata; tych realnych, które można poznawać obcując m.in. z cyklem książek o Neli małej Reporterce i tych, o których wielu z nas dopiero marzy, czyli „palcem po mapie” z przyjemną lekturą. Pani Maria uświadamiała młodych czytelników, że dzięki oddaniu się ciekawej publikacji, każdy przez chwilę może jak Nela znaleźć się w egzotycznym kraju. Nela – jak opowiadała na kwietniowym spotkaniu z czytelnikami w łódzkim Empiku – przed każdą podróżą sięga po książki, by się właściwie przygotować i dowiedzieć jak najwięcej o zaplanowanym miejscu wyprawy. To książki czytane już od najmłodszych lat stają się największym bogactwem człowieka i skarbnicą wiedzy na interesujące tematy. Pani Maria zachęcała, by turystyka i chęć podróżowania stały się pretekstem do zaprzyjaźnienia z ciekawymi książkami, tak jak dla innych dzieci odwiedzających bibliotekę, np. Soni i Hani, które łączą te dwie pasje; czytanie i podróżowanie. Młode czytelniczki były na autorskim spotkaniu z Nelą i z zasobów domowej biblioteczki udostępniły na wystawę egzemplarze jej książek. Już teraz bezcennych, bo z autografami Neli.

            W dalszej części spotkania pani M.Witkowska przeczytała pierwszakom swój ukochany wiersz „Gdyby tygrysy jadły irysy” autorstwa Wandy Chotomskiej, dzięki której sama pokochała czytanie. Pierwszaki dowiedziały się wiele nt. życia i twórczości zmarłej niedawno pisarki. Najmłodsza społeczność „Dwójki” cytując Wandę Chotomska przyznaje, że lekcja biblioteczna „była to wspaniała godzina i bardzo miła gościna”. Serdecznie dziękujemy!

             

            Pierwszaki z SP2

            wraz z wychowawczyniami

        • DZIEŃ CHŁOPCA W DWÓJCE
          • DZIEŃ CHŁOPCA W DWÓJCE

          • W piątek, 29 września SP nr 2 w Brzezinach uroczyście obchodziła Dzień Chłopca. Z tej okazji żeńska część społeczności szkolnej przygotowała dla swoich kolegów moc niespodzianek.

            Miłym zaskoczeniem dla chłopców okazała się część artystyczna, która była przygotowywana przez dziewczęta w konspiracji. Uroczystość rozpoczęła się humorystycznymi wierszykami , których tematem przewodnim był ,,chłopak”. Nie zabrakło również inscenizowanych dowcipów, w których dziewczęta wcieliły się w role męskie. Chłopcy usłyszeli także piosenki w wykonaniu swoich koleżanek m.in. ,,Chłopaki nie płaczą”, ,,Chłopcy radarowcy” czy ,, Chłop z Mazur”. Z ust dziewcząt popłynęły również życzenia oraz dobre rady dla swoich kolegów. Na koniec uroczystości, na cześć chłopców została ,,odpalona rakieta”.
            Kolejne niespodzianki czekały na dzieci w klasach. Były prezenty, zagadki, konkursy oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się świetnie, a niespodzianki przypadły chłopcom do gustu.

            W tym szczególnym dniu, chłopcy założyli do szkoły wizytowe koszule, dopełnieniem stroju były kolorowe krawaty; natomiast dziewczęta ubrane były w kolorowe suknie i spódnice. Wszyscy wyglądali wyjątkowo, a na twarzach dzieci, jak zawsze, malował się szeroki uśmiech. Przyjemnie jest razem świętować w miłej i radosnej atmosferze.

        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Szkole Podstawowej nr 2
          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Szkole Podstawowej nr 2

          • Każdy przedszkolak dobrze wie,

            że kiedy wrzesień kończy się,

            od najmłodszego po starszaka

            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

            20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach uroczyście obchodziły swoje święto.

            W udekorowanej odświętnie sali, z wypiekami na twarzy, od rana czekały na atrakcje i niespodzianki przygotowane dla nich przez wychowawcę klasy Ewę Pawlik.

            Uroczystość rozpoczęto od złożenia przedszkolakom życzeń przez panią dyrektor Annę Mrówkę, panią wicedyrektor Elżbietę Piotrowską oraz naczelnika wydziału edukacji pana Grzegorza Koziełła . Wychowawczyni klasy życzyła swoim wychowankom, aby ich święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości, uśmiechu i zabawy, a każdy kolejny dzień pobytu w oddziale przedszkolnym niezapomnianą przygodą w odkrywaniu świata i poznawaniu jego tajemnic.

            Kolejnym elementem imprezy było odśpiewanie Hymnu Przedszkolaka i wręczenie dzieciom pamiątkowych medali z okazji ich święta. Do nieba poleciał błękitny balonik wypełniony marzeniami przedszkolaków. Podobno wysłane w ten sposób marzenia, zawsze się spełniają.

            Przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, które będzie w przyszłości miłym wspomnieniem tego dnia.

            Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, którą uświetnił muzycznie pan Krzysztof Rokicki. Konkursy i gry zespołowe dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji i malowały na ich twarzach radosny uśmiech. Pyszne babeczki z malinami przygotowane przez rodziców, dodały energii do dalszego świętowania i wspólnej zabawy.

            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma krótka historię. Sejm uchwalił go 13 września 2013 roku. Ten wyjątkowy dzień ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Integrować przedszkola i szkolne oddziały przedszkolne z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby i instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Dostarczać dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.


             

            Ewa Pawlik

        • VII A I NARODOWE CZYTANIE
          • VII A I NARODOWE CZYTANIE

          • 14 września br. klasa VII A pod przewodnictwem pani Jolanty Sasin wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Brzezinach. Odbyło się tam Narodowe Czytanie utworu Stanisława Wyspiańskiego pt.: "Wesele". Spotkanie rozpoczęła pani bibliotekarka, która opowiedziała nam o życiu autora książki. Następnie wybrane osoby czytały poszczególne fragmenty "Wesela". Byli to: Maciej Miazek, Wiktor Durański, Oliwier Poździej, Wiktoria Dudek, Julia Choła, Jakub Domin, Aleksandra Eliasiewicz. Wcielili się oni w role, np.: Chochoła, Isi, Poety. Z uwagą słuchaliśmy naszych lektorów.

            Takie spotkanie kolejny raz przekonało nas, że warto czytać!

          • PREZENTACJE KANDYDATÓW DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

          • 18-go września w poniedziałek na pierwszej godzinie lekcyjnej odbędą się prezentacje kandydatów do organów Samorzadu Uczniowskiego.

            Nasi kandydaci:

            KL IV A - ZOSIA CIESIELSKA, WERONIKA SKRZYŃSKA

            KL IV B - OLA BARAŃSKA, KUBA ŚRODA

            KL IV C - FILIP GOLA, KACPER HROVATIC

            KL IV D - HANIA NOWAŃSKA, MACIEK WOLAŃCZYK

            KL V A - KAMIL PRUSIŃSKI, SZYMON ROGOZIŃSKI

            KL V B - ZUZIA LOBA, WIKTOR NOLBRZAK

            KL V C - KARINA JAWORSKA, WIKTOR FERDZYN

            KL VI A - ZOSIA DUBICKA, MAKS ŚWIERCZYŃSKI

            KL VI B - KLAUDIA KUZMECKA, ADAM DUDA

            KL VI C - MAJA OLEJNIK, KAMILA GRZELAK

            KL VII A - PAULINA STANISZEWSKA, KUBA BALCERAK

            KL VII B - NATALKA LOBA, MATEUSZ KRAWCZYK

            KL VII C - SYLWIA JERZYNA, BŁAZEJ OKRASA

        • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY


          • Mały książę", wypowiadając słowa: "Światem dorosłych rządzą liczby", nawiązuje do znanego wszystkim stwierdzenia, że "Matematyka to królowa nauk". Jeśli więc chcemy zrozumieć otaczający nasz świat, warto najpierw spróbować zrozumieć matematykę. Opanowanie jej podstaw jest więc warunkiem racjonalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Możliwości, jakie daje uczniom dobra znajomość matematyki, są nieograniczone. Na pewno zrozumieli to uczniowie, którzy przeszli do drugiego etapu  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas V i VI . Finał odbył się 29 maja 2017 r w Szkole Podstawkowej nr 2 w Brzezinach. Na zaproszenie odpowiedziało sześć szkół:

            Szkoła Podstawowa w Gałkówku Kolonii,

            Szkoła Podstawowa w Dąbrówce

            Szkoła Podstawowa w Kołacinie

            Szkoła Podstawowa w Jeżowie

            Szkoła Podstawowa w Lipinach

            Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, pobudzanie do twórczego myślenia, rozwijanie zainteresowań matematycznych, dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.

            Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w macierzystych szkołach . Uczniowie którzy zdobyli 75% punktów, zakwalifikowali się do drugiego etapu. Do finału przystąpiło 42 uczniów z klas V i VI ( 19 z klas VI i 23 z klas V). Uczniowie, którzy zmierzyli się z zawiłościami matematycznymi mieli do rozwiązania 13 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte, o podwyższonym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie zadań wynosił  80 minut. Uczniowie wykazali się wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi, wykraczającymi poza podstawę programową danego poziomu nauczania. A oto szczegółowe wyniki konkursów

            Laureaci klas V

            I miejsce - Marcin Pietrzak Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach

            II miejsce – Konrad Nielepkowicz Szkoła Podstawowa w Jeżowie

            III miejsce – Marcel Zieliński Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach


            Laureaci klas VI


             

            I miejsce - Karol Sokołowski Szkoła Podstawowa w Gałkówku Kolonii

            II miejsce – Dawid Szubert Szkoła Podstawowa w Lipinach

            III miejsce – Nel Karolak Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach

            Organizatorzy międzyszkolnych zmagań matematycznych przeprowadzili równocześnie konkurs
            dla uczniów własnej szkoły. Startowało w nim sześcioro uczniów z klasy VI i siedmioro uczniów
            z klasy V.

            Najlepszym wśród uczniów klas VI był Mikołaj Jasiński , a klas V Michał Sikora. Laureaci konkursu OTRZYMAJĄ NAGRODY I DYPLOMY , KTÓRE ZOSTANĄ WRECZONE NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
            Dziękujemy wszystkim nauczycielom matematyki z wymienionych szkół podstawowych za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie eliminacji. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok w kolejnej edycji konkursu. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów w dziedzinie matematyki. Organizatorami konkursu w naszej szkole byli nauczyciele: Beata Makowska, Monika Borkowska i Katarzyna Hyża-Malczak.


             


             

        • POTYCZKI MATEMATYCZNE Z BRZECHWĄ W TLE  W SP2 BRZEZINY
          • POTYCZKI MATEMATYCZNE Z BRZECHWĄ W TLE W SP2 BRZEZINY

          • Takie enigmatyczne zestawienie wydarzeń miało miejsce 12 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach. Od godziny 10.00 odbywał się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Podróże z królową matematyką” adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Jest to jedyny tego typu konkurs, dzięki któremu nasi młodsi uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi. Podczas przygotowań do konkursu dzieci bardzo chętnie rozwiązują matematyczne zadania rozwijając w ten sposób nie tylko swoje zdolności, ale również – a może przede wszystkim – logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość, umiejętność wyciągania wniosków. Konkurs angażuje dzieci emocjonalnie, a jednocześnie — jeśli traktuje się go w pewnym sensie jako zabawę — nie stresuje. Często obserwujemy u dzieci najpierw jakby niepewność, czy i tym razem się uda, a potem ogromną radość z pokonania trudności. Konkurs matematyczny stwarza wreszcie okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń między nauczycielami, dyskusji o różnych problemach edukacji matematycznej, różnorodnych formach aktywizacji dzieci i wzbogacenia wiedzy. Sukcesy zaś odniesione przez uczniów nadają nauczycielowi większy sens wykonywanej pracy. W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół podstawowych: SP 1 w Brzezinach, SP 2 w Brzezinach, SP Kołacin, SP Dąbrówka Duża, SP Gałkówek Kolonia, których wspierali i kibicowali im wychowawcy. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym, zwiększenie efektywności pracy z uczniem zdolnym, wyłonienie najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej, dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami  i umiejętnościami matematycznymi oraz sprawdzenie umiejętności posługiwania się w życiu metodami matematycznymi.„Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”- pisał Jan Śniadecki.

            Konkurs finałowy wyłonił zwycięzców. Mistrzami matematyki w bieżącym roku szkolnym zostali: Kopaniewski Wojciech- SP 1 Brzeziny i Podgórski Damian- SP Gałkówek Kolonia,

            II miejsce: Terka Kornelia- Dąbrówka Duża i Karlińska Judyta – SP 1 Brzeziny,

            III miejsce: Jędrzejczak Jakub- Dąbrówka Duża,

            wyróżnienie: Stasio Kornel- Gałkówek Kolonia i Gumiński Wojciech- Dąbrówka Duża. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Anna Mówka. Gratulujemy zwycięzcom! Organizatorem II Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Podróże z Królową Matematyką” była Anna Korzeniowska z SP 2 w Brzezinach.

            Z dziećmi zdolnymi trzeba — wbrew pozorom – dużo pracować dodatkowo, mobilizować je do pracy, do wysiłku, ale nigdy do niczego nie zmuszać. To całkiem co innego: zmuszanie, wywieranie presji a zachęcanie. Niczego nie wolno robić „na siłę”. Dzieci mądrze przygotowane przez nauczyciela szybko „połkną matematycznego bakcyla”. A właściwie rozumiana rywalizacja czy duma z zasłużonych osiągnięć, z uwieńczenia sukcesem wielu trudów i zmagań to piękne momenty wychowawcze ... Dla nas jako organizatorów konkurs był i jest nadal wielkim wyzwaniem, a dla uczestników możliwością sprawdzenia siebie.

            W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie z klas I-III uatrakcyjnili matematykom pobyt w naszej szkole zapraszając do świata wierszy Jana Brzechwy. Najmłodsi podjęli próbę przedstawienia własnej interpretacji dowolnie wybranego utworu Jana Brzechwy. Nie zabrakło „ Żaby”, „Kłamczuchy”, „Kataru”, „Kaczki dziwaczki”, „Hipopotama”…

            Gromkie brawa, które otrzymali najmłodsi recytatorzy były dowodem na to, że wiersze Brzechwy są popularne wśród najmłodszych czytelników.

            Przegląd miał na celu rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą jak również rozwijanie zamiłowań czytelniczych.


             

        • eTwinning - Let's start coding
          • eTwinning - Let's start coding

          • W drugim semestrze roku szkolengo realizowaliśmy kolejny projekt eTwinningu - "Let's start coding". Brali w nim udział chętni uczniowie z klasy VB: Patrycja Kubiak, Natalia Niźnikowska, Magda Krysztofiak, Zuzia Gadomska, Mateusz Bałys, Kacper Grodzki oraz Hubert Pietrasik. Zadaniem uczniów było zrealizowanie kilkunastu zadań z programowania w języku angielskim. W projekcie brało udział 28 szkół, w tym głównie z Turcji, Włoch i Hiszpanii. Nasza szkoła była jedyną szkołą z Polski.

            Jeśli jesteście ciekawi zachęcamy do odwiedzenia strony www.etwinning.net i zalogowania się jako sp.brzeziny hasło: brzeziny. Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce my twinspace.

            A tu filmik zrobiony na potrzeby projektu https://www.youtube.com/watch?v=rwlVTy_0t3Q

            Zaprszamy również do obejrzenia zdjęć w galerii.

            Miłego oglądania!!!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych