• ZDALNIE TEŻ MOŻE BYĆ TWÓRCZO I CIEKAWIE.

• Inspiracją do powstania wielu projektów plastycznych uczniów klasy IIa była tematyka omawiana podczas zajęć on-line. Zapraszamy do obejrzenia prac nadesłanych przez uczniów naszej szkoły.

• 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

• 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IV a przystąpili do III edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Cykl 6 zajęć przybliżył dzieciom tematykę zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podstawą warsztatów było stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Jednym z zadań było przeprowadzenie wywiadu z osobą, która nie pali papierosów. Uczniowie najczęściej wybierali swoich najbliższych: rodziców, dziadków. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ przeprowadzenie wywiadu wymagało zaangażowania ze strony dorosłych. Z relacji dzieci wynika, iż najbliżsi chętnie odpowiadali na pytania zawarte w wywiadzie. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia i skutki takiego postępowania. Program zakończyło wykonanie plakatu „Nie pal przy mnie, proszę”. Praca pokazała znajomość przez uczniów tematyki biernego palenia papierosów. Dzieci wiedzą w jaki sposób zwracać uwagę osobom dorosłym, aby nie paliły przy nich papierosów. Program „Bieg po zdrowie” w znacznym stopniu przybliżył tematykę edukacji zdrowotnej. Plakaty „Nie pal przy mnie, proszę” wykonali uczniowie w grupach kilkuosobowych. Każdy z nich jest inny, jednocześnie ciekawy, zwracający na inne aspekty palenia.

Przemek

• 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, organizowany od 2004, stał się symbolem determinacji i kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek. Dziś obchodzimy go w zaciszu domu, w wirtualnej przestrzeni. W obecnej sytuacji zamknięcia i izolacji nie zapominajmy o wartości jaką jest książka, pamiętajmy o inicjatywach krzewiących czytelnictwo i rozpalających miłość do literatury najmłodszego pokolenia.  To w sieci odbywają się dziś spotkania autorskie, dyskusje, prezentacje nowości czytelniczych. Coraz więcej jest możliwości (audiobooki na youtubie, dostęp do darmowych ebooków) stałego obcowania z książką. Jednak nam, bibliotekarzom brakuje kontaktu z czytelnikiem, tej szczególnej więzi i pasji. W dniu naszego święta, życzę sobie i Wam, byśmy za rok spotkali się w innych okolicznościach…

• Europejski Dzień Śniadania

• Relacja Pierwszoklasistów z obchodów Europejskiego Dnia Śniadania.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Po nocnej przerwie, która dla organizmu oznacza czas wypoczynku i regeneracji, ale jest także czasem głodzenia, śniadanie dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość decyduje o wydolności psychofizycznej organizmu przez pierwszą część dnia, tj. o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego.

24 kwietnia, pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami postanowili dołączć do obchodów Europejskiego Dnia Śniadania. Przy niewielkiej pomocy dorosłych, dzieci przygotowały dla wszystkich domowników pyszne i bogate w witaminy śniadanko. Tego ranka, by móc celebrować to święto, rodzice zarezerwowali więcej czasu na wspólny posiłek niż zwykle. Miło było zasiąść przy wspólnym stole i delektować się smakołykami przygotowanymi przez najmłodszych domowników.

Najważniejszym elementem tego projektu było zaszczepienie w świadomości dziecka faktu, iż regularne zjadanie śniadania jest nawykiem, który powinien być pielęgnowany od najmłodszych lat.

• PROJEKT UCZNIÓW KLASY II B – „BARWY WIOSNY”

• Inspiracją do powstania projektu plastycznego uczniów klasy II b były utwory poetyckie : wiersz Doroty Gellner „Sad rozkwita” oraz wiersz Haliny Szayerwej „Pierwsze kwiatki”. Zapraszamy do obejrzenia prac pełnych wiosennej radości, kolorów,  kreatywności uczniów naszej szkoły.

• Zdalne nauczanie klas pierwszych

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdalne nauczanie 1b.

,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..." Janusz Korczak

Od 12 marca wszystkie placówki oświatowe są zamknięte. To  trudny czas, jednak uczniowie naszej szkoły próbują go dobrze wykorzystać. Każdego dnia, z niesłabnącym zaangażowaniem, przy współpracy rodziców i nauczycieli, dzieci odkrywają tajniki wiedzy, nabywają nowych umiejętności, uczestniczą w projektach, tworzą piękne i twórcze prace. Prezentujemy efekty naszej zdalnej współpracy Rodzic-Uczeń-Nauczyciel (RUN).

Dziękujemy Rodzicom za wspieranie zdalnej edukacji.

Aneta Pawlik

Jolanta Swaczyna