• PSZCZÓŁKI - NASZE PRZYJACIÓŁKI !

          • Projekt uczniów klasy 1b.

            Nadeszła wiosna. W ogródkach, parkach, na łąkach zakwitły wiosenne kwiaty. Coraz częściej można zobaczyć na nich pracowite pszczółki. Tym pożytecznym owadom postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi, tym bardziej, że 20 maja obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Pszczół.

            Życzymy więc wszystkim pszczółkom dużo zdrówka., słoneczka radosnego i kwiecia pachnącego.

            Ekoludki z 1b

          • INDYWIDUALNIE I ZESPOŁOWO

          • Indywidualnie i zespołowo - klasa 3a włącza się w promocję aktywności fizycznej". Rolki, hulajnoga czy trampolina. Skakanka, bieg czy wyścigi z czworonogiem- ważne, że chętnie i dla przykładu, słowem - na sportowo!

          • Duża szkoła! – duże możliwości! O sukcesach uczniów Dwójki

          • Wojewódzkie konkursy przedmiotowe i konkursy interdyscyplinarne organizowane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty należą do najbardziej znaczących w środowisku szkolnym. Są odpowiednikiem olimpiad na wyższych poziomach edukacyjnych. Wymagają wielomiesięcznego przygotowania ze strony uczniów i wsparcia merytorycznego ze strony nauczycieli.

            Niezwykle ważna w tak długiej pracy jest motywacja, dzięki której pojawia się przekonanie, że warto jest coś robić, aby osiągnąć sukces. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i przygotowujących do konkursów nauczycieli.

            Już po raz kolejny „Dwójka” może się poszczycić finalistami i laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Są to: Mateusz Zieliński uczeń klasy 8c – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka angielskiego oraz Jakub Rogalski uczeń klasy 8c – finalista tego samego konkursu, Dominika Świsłowska uczennica klasy 8b – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz Oskar Ciecierski uczeń klasy 8c – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Miło nam również poinformować, że wśród naszych uczniów jest laureat Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „FILMOWE ŁÓDZKIE – FILMOWE REGIONY”, a jest nim Jan Chachuła – uczeń klasy 8c.

            Wszyscy Ci uczniowie w imponujący sposób pokonali kolejne etapy konkursów, które weryfikowały ich wiedzę i umiejętności przedmiotowe. Nie ma tu więc mowy o przypadkowości w rozstrzygnięciach konkursowych.

            Tytuły laureatów i finalistów dają uczniom ogromne przywileje: celująca ocena na świadectwie ukończenia szkoły, dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej, zwolnienie z części egzaminów ósmoklasisty, a w przypadku laureatów: przyjęcie do wybranej przez ucznia szkoły niezależnie od obowiązujących w niej kryteriów.

            Cieszy również fakt, że nasi laureaci i finaliści nie porzucą swoich zainteresowań wraz z ukończeniem szkoły, a wręcz przeciwnie, zamierzają je rozwijać w kolejnych latach.

            Mateusz i Jakub chcą kontynuować naukę w klasach językowych, Dominika pragnie uczyć się w klasie o profilu chemicznym, a Oskar zamierza być uczniem klasy biologicznej. A Jaś? Jaś, marzy by zostać reżyserem filmowym!

            Praca z uczniem zdolnym, szczególnie zainteresowanym przedmiotem, jest jednym z aspektów pracy szkoły. Stanowi ważny element indywidualizacji nauczania, poszerza horyzonty, daje możliwości rozwoju. W „Dwójce” dajemy takie możliwości, a tegoroczni laureaci i finaliści są tego doskonałym przykładem.

          • Niemożliwe? Wszystko jest możliwe, nawet w czasie pandemii! Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

          • Celebrowanie świąt narodowych jest chlubą i powinnością nas wszystkich. W „Dwójce” mamy tego świadomość. To nic, że nie możemy się spotkać wszyscy razem. To nic, że dumą z naszej Polskości podzielimy się w formie on-line. Ważne, że chcemy, że pamiętamy, że wartości patriotyczne są nam bliskie!

            Takie idee przyświecały uczniom klasy 5a, którzy przygotowali akademię on-line na obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Na wstępie dzieci zaprezentowały na czym polega „Współczesny patriotyzm”: uroczyście wywieszona flaga, własnoręcznie przygotowana biało – czerwona rozeta, zainteresowanie historią – tego oczekujemy obecnie od młodego pokolenia

            Dzieci przedstawiły krótki rys historyczny tamtych wydarzeń, wcieliły się w postaci – twórców i autorów Konstytucji 3 Maja. Podniosły charakter zapewnił odśpiewany prze uczniów Hymn Państwowy, a w radosny nastrój „Majowego świętowania” wprowadziła wszystkich piosenka ”Witaj majowa jutrzenko”.

            Akademię tę obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami za pośrednictwem platformy edukacyjnej, wykorzystywanej w nauczaniu zdalnym.

            Warto dodać, że w przedstawieniu wystąpili wszyscy uczniowie klasy 5a, a w przygotowanie kostiumów i scenerii do filmików włączyli się ich rodzice, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

            Budujemy więzi, kształcimy poczucie umiłowania Ojczyzny nawet, a może właśnie w tych, trudnych czasach!

          • Ćwiczenia czasu pandemii ...

          • Nauczyciele wychowania fizycznego zachęcają do aktywności fizycznej!

               Wszyscy wiemy, jak bardzo w związku z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie, nauczaniem zdalnym, brakuje nam ruchu!

            „ Ruch to zdrowie”, „ Na większość chorób najlepszym lekarstwem jest ruch”- te aforyzmy znamy wszyscy, ale czy o nich pamiętamy?

            Regularna aktywność fizyczna daje nam wiele korzyści, zwłaszcza, jako relaks po długich godzinach nauki spędzonych przed monitorem komputera. 

            Ruch poprawia nasze samopoczucie, łagodzi stres, gdyż podczas ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny.

            Ruch przyspiesza przemianę materii, a przez to „spalanie kalorii”, poprawia odporność i zwiększa wydolność organizmu.

             W trosce  o naszą kondycję nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali i prezentują zestaw ćwiczeń do wykonywania  w wolnym czasie. 

            Jest to kolejne działanie w ramach ogólnopolskiego programu: „Szkoła Promująca Zdrowie”. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z fachowych wskazówek i ćwiczeń prezentowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły w załączonych filmikach.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

          • Sztuka ze śmieci w wykonaniu uczniów kl. 1b.Wszyscy powinniśmy dbać o naszą planetę. Jak to zrobić? Na przykład wykorzystywać ponownie zużyte przedmioty: gazety, butelki, puszki, kartony.W ten sposób ze śmieci powstają piękne ozdoby i ciekawe zabawki.

          • Hura! Nadchodzi Wielkanoc

          • Z tej okazji uczniowie z klasy IIIa chcą złożyć świąteczne życzenia wszystkim nauczycielom naszej szkoły oraz szkolnym koleżankom  i kolegom -Pisanek pięknych bez maseczek,malowanych w barwne kropeczki.Niech wirus Nas wreszcie zostawi,a cały świat radośnie zabawi.

          • CHROŃMY LAS – PÓKI CZAS! OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LASU W KLASIE IB

          • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

            Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich dzieci, które często zmęczone są zimnem i wcześnie zapadającym zmrokiem.

            Ten wyjątkowy marcowy dzień w 2012r. ustanowiony został również Międzynarodowym Dniem Lasów.

            Do Święta Lasu mali Ekolodzy z klasy Ib przygotowywali się już od dawna.

            Na zajęciach koła ekologicznego opracowany został szczegółowy plan działań, które miały na celu pokazać uczniom, jak piękny i ważny jest las oraz z jakimi problemami boryka się w świecie współczesnym. Dzieci obejrzały więc film edukacyjny o lesie. Na podstawie jego treści i własnej wiedzy opracowały Kodeks Miłośnika Lasu. Wykonały również kukiełki różnych zwierząt, które później posłużyły im do tworzenia twórczych inscenizacji nt. „Przygoda w lesie”. Zabawa w teatrzyk, różne gry i zabawy aktywizujące proponowane przez nauczyciela przybliżyły dzieciom środowisko leśne oraz sprawiły im dużo radości.

            Ku wielkiemu zadowoleniu moich wychowanków przyjazna aura pogodowa pozwoliła nam również wybrać się na spacer do pobliskiego lasu. Szukaliśmy tam zwiastunów nadchodzącej wiosny, czyli pierwszych pąków na krzewach i drzewach, nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków.

            Zabawa terenowa pt. „Szukamy zajączka” pozwoliła dzieciom przyjemnie i ciekawie spędzić czas na leśnych ścieżkach. Opuszczając las wiedzieliśmy, że jeszcze nie raz do niego wrócimy.

          • Informacja

          • Informujemy, że z uwagi na ochronę danych osobowych, lista uczniów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego jest do wglądu w sekretariacie szkoły.  

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych