• .

          • BE   MY  VALENTINE!
            Karnawałowo- Walentynkowe szaleństwo w SP nr 2 !!!

            Tegoroczne Walentynki przypadające w piątek to idealna okazja, aby ten czas połączyć z zabawą karnawałową. Przygotowania do zabawy rozpoczęły się już parę dni wcześniej. Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową. Każdy miał szansę przygotować i przesłać tą drogą sympatyczną kartkę komuś, kogo darzy sympatią.
            Świętowanie z całą mocą rozpoczęło się w piątek po południu. W sali gimnastycznej przeobrażonej z tej okazji w „serduszkowe zagłębie”  najpierw bawili się najmłodsi, uczniowie klas 0 – III.  Zabawę umilał DJ Krzysztof, który przygotował dla dzieci liczne muzyczne i taneczne niespodzianki oraz konkursy. Barwne przebrania i dobra zabawa sprawiły, że maluchy miło spędziły ten dzień!
            O godz. 17:00 młodsze dzieci przekazały parkiet starszym uczniom naszej szkoły. Mile widziane były również przebrania karnawałowe oraz elementy walentynkowe stroju! Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, walentynkowych wróżb i zabaw. Najważniejsze były oczywiście szaleństwa taneczne, ale nie zabrakło też innych atrakcji.Wybrano Króla i Królową Balu. Najpierw wylosowano kandydatów, którzy musieli sprostać różnym zadaniom. Tworzyli stroje z folii i papieru , rozpoznawali, na podstawie krótkiego fragmentu melodii, jaka to piosenka? Po wyrównanej rywalizacji finalistami zostali: Zuzia z klasy VIII B i Bartek z klasy VI C.
            Kartki walentynkowe dostarczono adresatom, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone.
            W międzyczasie rodzice zaprosili uczniów na przygotowany poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, a ten radosny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci…

          • INTERPUNKCJA NAM NIESTRASZNA!

          • Interpunkcja nam niestraszna! W miniony piątek, 21 lutego, w brzezińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Iwaszkiewicza odbył się Powiatowy Polonistyczny Konkurs Interpunkcyjny. Uczestniczyły w nim szkoły z Brzezin oraz Jeżowa. Zmagania interpunkcyjne objęte były patronatem starosty brzezińskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Kaźmierczak, Maria Gołąbek, Adam Duda i Jakub Trześniewski. Uczestnicy konkursu musieli napisać dyktando interpunkcyjne, rozwiązywać zadania testowe i szarady językowe. Zawody interpunkcyjne składały się z dwóch etapów: indywidualnego oraz grupowego. Nasza szkoła odniosła sukces w obydwu rundach zmagań. Adam Duda zajął III miejsce indywidualnie. W etapie grupowym reprezentanci naszej szkoły zdobyli najwyższe z miejsc- I i zostali ,,Najlepszą Drużyną".

          • Z WIZYTĄ W WOLBORZU

          • Dnia 13 lutego 2020r. w ramach współpracy szkół w odpowiedzi na zaproszenie wybraliśmy się na kolejną wizytę do Wolborza.
            Tego dnia mogliśmy poznać i przybliżyć sobie ofertę edukacyjną szkoły. Poznaliśmy od praktycznej strony zawody związane z hotelarstwem, mechanizacją rolnictwa, przemysłem motoryzacyjnym, logistyką, hodowlą koni i informatyką.
            Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i zaprowadzeni do poszczególnych sal lekcyjnych, w których odbywały się ciekawe zajęcia. W pierwszym pomieszczeniu mieliśmy okazję zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego, stworzyć rozmaite figury i postacie z papieru, a także udekorować przygotowane odlewy z gipsu. W sali matematycznej czekały na nas zagadki logiczne typu: przekładanie zapałek czy układanie figur przestrzennych. Pomimo pozorów, okazało się być to dosyć trudnym zadaniem, jednak udało nam się je rozwiązać. Uczestniczyliśmy także w pokazie kelnerskim, który odbywał się w trzech językach: niemieckim, angielskim i polskim. Uczennice opowiedziały jak powinno się nagrywać do stołu i pokazały chwyty przydatne do przenoszenia talerzy. W sali czekał na nas słodki poczęstunek.
            Na drugim piętrze wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych. Tworzyliśmy kwiaty z folii aluminiowej i kolorowaliśmy obrazy. W pracowni chemiczno-fizycznej wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji, a w biologicznej, obserwowaliśmy ciekawe doświadczenia. Sprawdziliśmy także swoją wiedzę w quizie z języka niemieckiego, a chłopcy wzięli udział w grze informatycznej.
            Po zakończonych zajęciach, uczniowie zaproponowali nam oprowadzanie na terenie szkoły. Bardzo chętnie przyjęliśmy propozycję. Pokazali nam akademik, a także wprowadzili do pokoi. Mogliśmy zobaczyć sporą stołówkę i dowiedzieć się o jej specjałach. Byliśmy także w warsztacie samochodowym, gdzie widzieliśmy szkolnego "garbusa" złożonego przez uczniów. Zostaliśmy zaprowadzeni także do stajni i podziwialiśmy piękne konie i bryczki. Spacerując i rozmawiając, dotarliśmy do parku z dosyć płytkim stawem i boiska szkolnego.
            Uczniowie przez cały czas zajmowali nas rozmową. Byli niezmiernie mili i towarzyscy co bardzo nas ucieszyło.
            Po zakończonym spacerze, nadszedł czas powrotu do naszego miasta. Zostaliśmy ciepło pożegnani i zaproszeni na kolejną wizytę.


             

            Wiktoria Susmaga klasa 8a

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • Każda impreza szkolna jest okazją do integrowania uczniów, przeżywania wzruszeń, kształtowania postawy współuczestnictwa i współdziałania w życiu szkolnym. Szczególnie cenne są uroczystości pozwalające przeżywać chwile radości w gronie bliskich tj. babć i dziadków. Taka uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach, przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swojej wychowawczyni. Wiersze i piosenki, którymi wnuczęta wyraziły swoją wdzięczność i podziękowania za czułość, troskę i codzienny trud wzruszyły niejedną babcię i niejednego dziadka. Piękna sceneria i wspaniały klimat sprawiły, że na twarzach można było zaobserwować uśmiech, radość oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnucząt, podziwiali ich postawę i umiejętności artystyczne. Przedstawienie zakończyło się wręczeniem pięknych laurek jako wyrazu swej miłości dla babć i dziadków. W organizację imprezy włączyli się rodzice, przygotowując słodki poczęstunek. Była to okazja do wspomnień swojej młodości, czasów, kiedy byli dziećmi i uczniami.

            Ta wspaniała uroczystość wzmocniła więzi rodzinne, przyczyniła się do miłego spędzenia czasu, pozwoliła przeżyć chwile radości w gronie bliskich. Była okazją do przypomnienia, że to właśnie babciom i dziadkom zawdzięczamy większość rozkoszy naszego dzieciństwa.

             

            Oddział Przedszkolny

          • WALENTYNKI W KLASIE 7 B

          • W tym roku walentynki w naszej klasie miały szczególną moc. Jesteśmy ze sobą już 7 lat, czy się znamy, lubimy, kolegujemy? 14 lutego to właśnie taki dzień, który pomaga odpowiedzieć na te pytania. Postanowiliśmy, że wspólnie zrobimy sobie niespodziankę, pisząc walentynki; chłopcy- dziewczynom, dziewczyny- chłopakom. Oczywiście nie zabrakło słodkości i serduszek od naszej Wychowawczyni. Kolor czerwony daje siłę, tak rozgrzał nasze emocje, że wszystkim błysnęły oczy, a na twarzach pojawił się uśmiech. Tak właśnie działa walentynka, a wszystko przez proste słowa: ,,Fajnie, że jesteś”; ,,Dla Ciebie robię słodką minkę i przesyłam walentynkę”; ,,Będzie mi miło ogromnie, jeśli uśmiechniesz się do mnie”. To naprawdę działa!

          • WALENTYNKI W 2 B

          • Szkoła to nie tylko lekcje i nauka. Szkoła jest także miejscem zabawy i kształtowania się pozytywnych emocji jakie ona przynosi : radości, zadowolenia, akceptacji.

            Walentynki stały się dla uczniów klasy II B wspaniałą okazją do świętowania przyjaźni, życzliwości ze swoimi kolegami w klasie. Wyrażenia sympatii i podziękowań za trud dla nauczycieli i pracowników obsługi. Okazania miłości dla rodziców.

            Kartki walentynkowe wykonane przez uczniów były miłą niespodzianką dla obdarowanych i wywołały uśmiech na ich twarzach. Za kilka lat bardzo miło będzie znaleźć swoją kolekcję kartek , którą otrzymaliśmy z okazji walentynek. Czytając napisane na nich życzenia, z uśmiechem wspomnimy osoby, które nas nimi obdarowały.

          • DZIEŃ KOTA

          • Dzień Kota w Ib

            Od 14 lat w Polsce - 17 lutego - obchodzony jest Dzień Kota. Kot, podobnie jak pies może być przyjacielem człowieka.

            Pierwszoklasiści także pamiętali o tym wyjątkowym dniu. Już od samego rana zajęcia zintegrowane poświęcone były kociej tematyce. W atmosferę święta wprowadziły dzieci zabawy z ,,kotem w tle”. W sali lekcyjnej odbyły się zajęcia mające na celu rozwijanie empatii oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby wszystkich zwierząt. Dzieci wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami domowymi, a w szczególności- opieką nad kotem. Podczas wspólnej rozmowy do drzwi zapukała mama uczennicy Ib - Igi Hoffmann - z kocim przyjacielem na rękach. Na widok niecodziennego gościa na twarzach wszystkich dzieci pojawił się ogromny zachwyt i niezwykłe szczęście. Kot wraz z p. Teresą Hoffmann dołączył do koła i wspólnej debaty na temat kocich potrzeb. Iga opowiedziała koleżankom i kolegom historię związaną z pojawieniem się kota w jej domu, sposobach komunikacji zwierzaka z domownikami oraz kilka śmiesznych przygód, które wspólnie z nim przeżyła.

            Kot był wyjątkowo spokojny, można było dostrzec, że dobrze czuł się wśród dzieci z klasy Ib, okazywał to cichutkim pomrukiwaniem. Każdy uczeń chciał się do niego przytulić i go pogłaskać.

            Na podsumowanie zajęć o kocim przyjacielu, wychowawczyni - Aneta Pawlik - włączyła dzieciom kilka króciutkich prezentacji – ciekawostek, których tematem przewodnim był oczywiście kot. Natomiast pamiątką i miłym wspomnieniem pozostanie praca plastyczna, którą dzieci własnoręcznie wykonały i ozdobiły nią salę lekcyjną.

          • MISTRZOWIE KODOWANIA Z I B

          •  

            Mistrzowie kodowania z I b

            Zabawy i gry logiczne odgrywają ważną rolę w edukacji szkolnej. Dają możliwość analizowania, działania oraz wyzwalają chęć poszukiwania. Efektywnie i przyjemnie wspierają rozwój koncentracji, samodzielność i kreatywność u dziecka.

            Klasa I b postawiła na zabawy logiczne i gry, które stanowią dobry trening umysłu - rozwijają nie tylko spostrzegawczość i pamięć, ale przede wszystkim logiczne myślenie.

            Od listopada uczniowie klasy Ib pracują na dużej macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania. Pod nadzorem wychowawczyni Anety Pawlik wykazują się aktywnością. Poprzez manipulowanie przedmiotami nabierają doświadczeń, które są ważne w procesach poznawczych. Dodatkowo zajęciom towarzyszy spora dawka dobrego humoru, ruchu i częste zmiany aktywności. Dzieci do działania na macie wykorzystują kartoniki – tzw. klocki z różnymi symbolami, znakami, obrazkami, liczmanami, cyframi, kierunkami ruchu itp.
                

            Pierwszoklasiści kodują na osiach, odczytują drogę do celu i kodują ją, rozwiązują i układają sudoku  itp. Mata umożliwia dzieciom naukę poprzez zabawę, poprzez doświadczanie z ruchem w tle. Zajęcia te  sprawiają dzieciom radość, satysfakcję i poczucie odniesionego sukcesu. Są formą rozrywki i przyjemnie spędzonego czasu.

          • DZIEŃ PIĄTY

          • Piątek: „Woda i spółka”.

            Zadaniem dnia dzisiejszego, było zwrócenie uwagi na to, co pijemy. Tym razem gospodarzami byli najstarsi uczniowie naszej szkoły – klasy ósme. Mogliśmy się dowiedzieć, że bez nawadniania organizmu nie istniejemy, bo każdy element naszego ciała składa się w dużej mierze z wody. Woda jest niezbędnym składnikiem pożywienia. Mimo, że nie dostarcza energii należy do najważniejszych składników pokarmowych. Z tego powodu uczniowie częstowali swoich kolegów wodą - nie smakową i słodką, lecz wzbogaconą o cząstki różnych, świeżych owoców. Porcję witamin, minerałów i zdrowych węglowodanów zapewniły wszystkim świeżo wyciskane soki. Jak przekonywali uczniowie owocowe herbaty, kefiry i napoje mleczne powinny być alternatywą dla słodkich, gazowanych napojów.

            To już ostatni dzień naszej wspólnej akcji „Tydzień : Jem zdrowo i ubieram się kolorowo”. Jak mogliśmy zauważyć cieszyła się ona zaangażowaniem i uznaniem nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Każdy poziom klas był gospodarzem jednego dnia. Wszyscy uczniowie klas IV-VI uczestniczyli co dzień w poczęstunkach, zapoznawali się z informacjami na panelach wystawowych. Wszystkiemu towarzyszył uśmiech i … pełen brzuch - zdrowych, bo nieprzetworzonych produktów. Mamy nadzieję, że udało nam się nie tylko zwrócić uwagę na to, co jemy i pijemy, ale nauczyć zasad prawidłowej diety. Przysłowie „ Głowa pusta jak kapusta”, nie będzie od dziś maksymą ucznia „Dwójki”, a słowa „ Każdy sobie rzepkę skrobie” z pewnością nie odnoszą się już do nas!

            Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie

          • DZIEŃ CZWARTY

          • DALSZY CIĄG ZDROWEGO ODŻYWIANIA – CZWARTEK: „ Mniej słodyczy, więcej warzyw”!

            Jak to uczynić ? Odpowiedź jest prosta- „ Marchewka lepsza niż cukierek”. Tego starali się dzisiaj dowieść uczniowie trzech klas siódmych. Dlatego przygotowali szereg przekąsek, a w roli głównej wystąpiła oczywiście… marchewka: soki, sałatki, koreczki, ciastka, ciasteczka, a nawet chipsy przygotowane na bazie tego warzywa miały wyjątkowy smak. Pomocne przy tym okazały się inne jarzyny: sałata, pomidory i ogórek pozwoliły wzbogacić różnorodność „ karotkowych” przysmaków.

            Wszyscy zaczęliśmy się już przyzwyczajać, do tego, że długa przerwa w naszej szkole, to czas wspólnego degustowania rożnych przysmaków, zdrowych przysmaków! Czas nabywania wiedzy o tym, jak się odżywiać, aby zachować zdrowie, urodę i siły witalne!

          • GRATULACJE DLA MARYSI

          • 10 lutego 2020 w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi odbył się uroczysty finał 49. Plebiscytu Czytelników "Dziennika Łódzkiego" Sportowiec Roku 2019. Wybrano laureatów w sześciu kategoriach: Juniorka Roku, Junior Roku, Sportowiec Roku kobiet, Sportowiec Roku mężczyzn, Trener Roku i Drużyna Roku. 

            Juniorką roku 2019 została uczennica naszej szkoły Marysia Dmowska z klasy 7b. 

            Nagrody  wręczyli: wiceprezydent miasta Joanna Skrzydlewska, wojewoda Tomasz Bocheński, wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski, gospodarze uroczystości prezes Polska Press Sp. z o.o. Marcin Polak i redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego Marcin Kowalczyk. Galę poprowadził red. Dariusz Postolski.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • DZIEŃ TRZECI

          • ZDROWE WĘGLOWODANY! - TRZECI DZIEŃ akcji „Jem zdrowo – ubieram się kolorowo”.

            Tym razem prezentowały się cztery klasy piąte, które dla swoich koleżanek i kolegów przygotowały przekąski, przystawki i desery na bazie produktów zbożowych z pełnego przemiału. Wszyscy uczniowie mogli degustować kolorowe kanapki na bazie pełnoziarnistego pieczywa, zdrowe musli, granole , owsianki, ciasteczka zbożowe. Był tez poczęstunek z pop – corn’u , jak przystało przygotowanego na zdrowym oleju roślinnym, bez dodatku soli.

            Na panelach informacyjnych znalazły się informacje o rodzajach węglowodanów, ich wartościach odżywczych oraz roli w organizmie. Warto zwrócić uwagę ,że uczniowie zachęcali swoich kolegów do spożywania produktów bogatych nie tylko w przyswajalne węglowodany: skrobię obecną w pieczywie, ryżu czy ziemniakach, ale także węglowodany nieprzyswajalne, a wśród nich gównie błonnik pokarmowy, jakże cenny dla naszego zdrowia.

            Jak widać na zdjęciach na pewno wszystkim smakowało.

            Mamy nadzieję, że w przyszłości to razowy, ciemny chleb lub bułka graham staną się podstawą szkolnej kanapki!

          • DZIEŃ DRUGI

          • Wtorek w naszej szkole upłynął pod hasłem: WITAMINY I MINERALY NA TALERZU

            „ Kompozycje ze świeżych i suszonych owoców i nasion”, a kolorem dnia była zieleń.

            Pod egidą swoich wychowawców zdrowe dania i przekąski zaprezentowały cztery klasy szóste. Było w czym wybierać i smakować: owocowe sałatki i szaszłyki, talerze pełne suszonych owoców, nasion i orzechów. Kruche jabłka, soczyste pomarańcze, słodkie winogrona, banany, kiwi znalazły uznanie na wielu uczniowskich podniebieniach. Ku radości wielu smakoszy słodkości były ciasteczka bakaliowo - orzechowe. Znalazł się też miód na „pajdzie chleba” na zakwasie. Trzeba też wspomnieć o pestkach słonecznika, dyni, różnego rodzaju orzechach, suszonych morelach i daktylach, których można było popróbować. Jednym słowem różnorodność, która jest podstawą prawidłowego odżywiania.

            Tego właśnie dzisiaj chcieliśmy się nauczyć i mamy nadzieję, że tak się stało.

            Jednym słowem: Zdrowo - znaczy smacznie i kolorowo!

          • JEM ZDROWO - DZIEŃ TWAROŻKU

          • We wtorek 11 lutego uczniowie klas I –III poznawali wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Ten dzień został mianowany przez Skrzatów „Dniem Twarożku”. Przyrządzano go na różne sposoby. Na szkolnych ławkach królowały twarożki ze szczypiorkiem, rzodkiewką, papryką i ogórkiem. Były twarożki ze świeżymi owocami. Wszystkie te zdrowe smakowitości spałaszowaliśmy wspólnie z kolegami na drugie śniadanie w szkole.

            Codziennie będziemy pamiętać o tym, że mleko i jego przetwory zawierają składniki mineralne i witaminy, które sprawiają, że mamy zdrowe zęby, mocne kości, lepszą odporność organizmu, piękną, promienną skórę.

          • DZIEŃ PIERWSZY - "Jem zdrowo i ubieram się kolorowo".

          • Rozpoczął się tydzień zdrowego odżywiania pod hasłem „ Jem zdrowo i ubieram się kolorowo”.

            W poniedziałek gospodarzem dnia była klasa 4a, która zaprezentowała wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Na panelach informacyjnych znalazły się informacje , zaś na stolikach liczne przekąski „ z udziałem serów i serków”, napoje mleczne, kanapki, twarożki i serowe koreczki. . Nie zabrakło też słodkości. W „Roli głównej” wystąpił sernik i budyń. Dużą popularnością cieszyły się  jogurty. Wszystko podane z dużą  dozą  uśmiechu przez uczniów i rodziców klasy 4a. Tym bardziej dziękujemy, że ta klasa jako jedyna czwarta w naszej szkole musiała samodzielnie sprostać tak trudnemu zadaniu, jakim było zorganizowanie degustacji dla wszystkich pozostałych starszych klas. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom!

            Mamy nadzieję, że pozostałe klasy okażą się równie dużą inwencją twórczą i pomysłowością. Jutrzejszy dzień należy klas szóstych, a tematem przewodnim będzie: „Witaminy i minerały na talerzu”.

          • 6 a i 6 b na lodowisku.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 6 a i 6 b na lodowisku..

            Przed fejami zimowymi klasy szóste (a i b) pojechały na wycieczkę do Łodzi. Oprócz seansu filmowego w programie wyjazdu był stały akcent promujący zdrowy i aktywny tryb życia i spędzania czasu. Pojechaliśmy na lodowisko. Lodowisko i jazda na łyżwach są obecnie nietypowym dla większości dzieci sposobem spędzania czasu. Ten ostatni trochę zapomniany sport jest jednak znakomitym sposobem na zażywanie ruchu w ciekawej formie i towarzystwie kolegów. Można się pobawić, doskonalić technikę jazdy a bez problemu rozmawiać i żartować.Dla niektórych uczniów kontakt z lodowiskiem i łyżwami zapewniają tylko nasze coroczne wycieczki. Trzeba zauważyć, że większość z nas już opanowała bezpieczne poruszanie się po lodzie. Z roku zapewne też wrócimy.

          • DZIECI I MŁODZIEŻ Z NASZEJ SZKOŁY – LAUREATAMI KONKURSU LIGI OCHRONY PRZYRODY!

          • Uczniowie z klas: 4a oraz 8c zostali laureatami XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej zrzeszonej w kołach LOP „ MÓJ LAS”.

            W II kategorii wiekowej ( uczniowie klas IV-VI) za prace konkursowe pt. „Leśni lotnicy” tytuł laureata tego konkursu uzyskali: Gabriela Budziewska, Martyna Szczepocka, Laura Winiarczyk, Julia Zielińska, Miłosz Derach, Jakub Szubert.

            W III kategorii wiekowej ( młodzież klas VII-VIII) za prace pt. „Formy ochrony przyrody w mojej okolicy” nagrodzone z tytułem laureata zostały uczennice: Alicja Plintara, Sonia Kasprzak, Natalia Wójcicka, Kamila Grzelak, Karolina Bielak.

            Konkurs został przeprowadzony na wstępie na szczeblu szkolnym, a następnie najlepsze prace zostały przesłane do Zarządu Okręgowego LOP w Łodzi, gdzie zostały ocenione i nagrodzone.

            Cieszy nas duże zainteresowanie rywalizacją konkursową, ale przede wszystkim ogromna wiedza przyrodnicza, którą wykazali się nasi uczniowie.

            Serdecznie gratulujemy!

            Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody

             

          • Podziękowania

          • Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przekazali ozdoby świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach. Dziękujemy wszystkim chórzystom, którzy byli z nami na koncercie kolęd.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych