• Hokus-pokus, czary-mary w 2b

• Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

Dnia 30 XI wśród uczniów klasy 2b zapanowała magiczna atmosfera. W nastroju tajemniczości uczony Czarodziej przepowiadał dzieciom przyszłość. Pomagały mu cztery urocze Wróżki.

Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i stały się okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

• Tydzień Dbania o Relacje

• Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły realizują projekt
            pt. “SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO”.
            W ramach projektu obchodziliśmy Tydzień Dbania o Relacje, które są tak ważne w naszym codziennym życiu.

Tydzień zaczął się od “uskrzydlania radością” i słodziutkich godzin wychowawczych, a skończył Dniem Miłości.

Tydzień pomógł nam zintegrować i zjednoczyć klasy, było kolorowo i wesoło.

Wspaniale zadbaliście o wasze relacje.

BRAWO!!!

Dziękujemy p. Justynie Bartosik i p. Marzenie Bykowskiej za stworzenie cudownego dzieła, jakim były Skrzydła Radości. Panie połączyły w całość, wspólną pracę wszystkich uczniów.

Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział  projekcie w “Akcja Relacja”

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poszczególnych dni.

• #DZIEN WIATRACZKA dla SŁONYCH DZIECI w klasie 5a

• W naszej drużynie mamy mukoDziewczynę- wspaniałą Marcelinę „Głowa w górę Marcelina! Bo pomoże Ci drużyna VA!” Cieszymy się, że w tym roku szkolnym mogliśmy świętować i spędzić ten dzień razem, w szkole. Życząc Ci siły w codziennej walce w zmaganiu się z chorobą Dziękujemy za Twój uśmiech, radość i życzliwość, jakie wnosisz do naszej klasy. Nikt, tak jak Ty, nie wie, że w drużynie najlepiej !!! Zdrowia i tylko tych dobrych wiatrów dla Ciebie i wszystkich osób z mukowiscydozą w #DZIENWIATRACZKA dla SŁONYCH DZIECI 5a

• #DZIENWIATRACZKA dla SŁONYCH DZIECI

#MUKOWISCYDOZA

Udało się! Dziękujemy!!! Nie zawiedliście! Z okazji #DniaWiatraczka dla Słonych Dzieci kolejny raz społeczność naszej „Dwójki”, wykonując piękne wiatraczki, okazała gest solidarności z chorymi na mukowiscydozę. Do akcji włączyły się wszystkie klasy - od „zerówki” na klasach 8 kończąc. W młodszej grupie wiekowej wszystkie dzieci malowały wiatraczkowe kolorowanki w klasach, a w domu chętni sami lub z pomocą Rodzicówwykonali wiatraczki. Podczas prelekcji na temat mukowiscydozy mali uczniowie okazali swoje wielkie zainteresowanie, ciekawość i empatię zadając wiele mądrych pytań dotyczących choroby. Dziękujemy Wam wszystkim Kochani Uczniowie, za Wasze wielkie serca, zaangażowanie, czas poświęcony na wykonanie tych cudownych wiatraczków. Kreatywność niektórych przerosła nasze oczekiwania; wykonaliście tradycyjne wiatraczki papierowe, w formie laurek, eko z butelek PET, a nawet z klocków LEGO! A te kulinarne? No cóż, już dawno nie ma po nich śladu;) cieszyły oko i podniebienia;) … jak dobrze, że są zdjęcia…

#dzienwiatraczka

#mukowiscydoza

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK

• W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów z klas drugich i trzecich pt. “Laurka dla biblioteki”. Jego celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz popularyzacja biblioteki w środowisku szkolnym. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Były to laurki wykonane przez uczniów z klasy II b, którzy wykazali się olbrzymim zaangażowaniem, samodzielnością, pomysłowością oraz poczuciem estetyki. Duże brawa dla wychowawczyni za motywowanie dzieci do rozwijania swoich zdolności plastycznych poprzez udział w różnych konkursach.
            I miejsce Wiktoria Kubiak Krystian Cierpikowski
            II miejsce Kinga Nowakowska Nina Becińka Mikołaj Związek
            III miejsce Alicja Bednarek Michalina Łyszkowicz Igor Dziubiński

• Ciepły kocyk, pełna miska

• W październiku w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach, z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza została zorganizowana akcja pod hasłem ,, Ciepły kocyk, pełna miska ". Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, mobilizacja uczniów do podejmowania bezinteresownej pomocy, a także ukazanie różnych aspektów działania na rzecz wolontariatu. Przez cały miesiąc zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kocyki, ręczniki i inne akcesoria dla zwierząt. Dzieci wykazały ogromną wrażliwość. Zebrana w szkole żywność dla bezdomnych psów i kotów została przekazana dla Schroniska ,,Jasionka" pod Zgierzem gdzie przebywają bezdomne zwierzęta z naszej gminy. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły, dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom, a także pracownikom obsługi za czynne włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

• Plakat o Janie Brzechwie

• Bardzo miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego „Plakat o Janie Brzechwie”. Był to konkurs ogólnopolski, zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K. w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu w dowolnej technice plastycznej, promującego twórczość Jana Brzechwy. Łącznie w konkursie wzięło udział 150 prac.  Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzanie wyobraźni oraz zachęcanie do czytania i poznawania najpiękniejszych bajek, wierszy i utworów poety.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to: Alan Fic (klasa IV a) i Daria Matecka (klasa VIII d), którzy ex aequo zdobyli III miejsce. Martyna Szczepocka z klasy VI a zdobyła wyróżnienie.

Nasi uczniowie zaskoczyli dużą pomysłowością w wykonywaniu prac o Janie Brzechwie, plakaty były niezwykle barwne i zaskakujące.

Gratulujemy !