• 6B PROMUJE CZYTELNICTWO

• Czy można poznać treść lektury, grając w gry? Oczywiście! Zwłaszcza, jeśli jest się twórcą takich gier.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie prezentowali swoje projekty wykonywane w grupach na podstawie lektury pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena. Poprzez zabawę zdobywali wiedzę i umiejętności. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, opracowując zasady, tworząc zagadnienia, karty z wnikliwymi pytaniami dotyczącymi treści powieści.

Starannie wykonane gry to nie tylko plansze z mapą podróży hobbita i drużyny krasnoludów z Thorinem na czele do Samotnej Góry, aby odzyskać skarb, ale także atrybuty - magiczne pierścienie, miecze, figurki Gandalfa, Smauga, Bilba Bagginsa służące jako pionki do gry.

Po krótkiej prezentacji zasad gry, rozpoczęliśmy rywalizację, kto pierwszy dotrze do mety i pochwali się najlepszą znajomością książki.

6B PROMUJE CZYTELNICTWO

• WOLONTARIAT - 8A SPRZATALA CMENTARZ EWANGELICKI

• Wzorem lat ubiegłych, 30 października, grupa młodych wolontariusz z klasy ósmej naszej szkoły, pod opieką pani Marzeny Bykowskiej i Beaty Rubaszewskiej, pokazała swoje olbrzymie zaangażowanie w prace porządkowe na terenie cmentarza ewangelickiego w Brzezinach. Młodzież zbierała śmieci, wyrywała chwasty, grabiła liście. Ich wolny czas był swoistą lekcją szacunku i pamięci o przodkach. To zasługuje na szczególną pochwałę, gdyż nie wszyscy młodzi ludzie zdają sobie sprawę jak ważne jest zachowanie pamięci o tych, którzy odeszli. Nasza młodzież jest gotowa działać dla dobra wspólnoty i szanować dziedzictwo przeszłości. Wspólnie możemy tworzyć lepsze, bardziej świadome społeczeństwo, w którym historia i pamięć odgrywają ważną rolę.

WOLONTARIAT - 8A SPRZATALA CMENTARZ EWANGELICKI

#SzkołaPamięta