• DZIEŃ UŚMIECHU W SP2

          • Światowy Dzień Uśmiechu

            Jaki jest najbardziej „uśmiechnięty” dzień w roku? Pierwszy piątek października!

            Na całym świecie obchodzimy wtedy Światowy Dzień Uśmiechu.

            Uczniowie klasy II a zaprosili całą społeczność szkolną do świętowania tego miłego dnia.   Żółty kolor ubrań, znaczek uśmiechniętej buźki na ubraniu, który jest symbolem tego święta, zagościły od rana w murach naszej szkoły.   „Czyń dobro!” stało się hasłem obchodów tego dnia.

            Drugoklasiści przekazali „uśmiechnięte życzenia”  dyrekcji szkoły , nauczycielom, uczniom z klas 0-3, pracownikom szkoły oraz wręczyli im symboliczne upominki.

            Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3 i przekazaliśmy życzenia naszym rówieśnikom – drugoklasistom, najmłodszym dzieciom – zerówkowiczom , dyrekcji szkoły i nauczycielom.

            Podzieliliśmy się również uśmiechem i życzeniami z mieszkańcami Brzezin wręczając im znaczek słynnej żółtej uśmiechniętej buźki na ulicach naszego miasta.

            Pozytywne myślenie i odłożenie na bok codziennych trosk, dzielenie się radością,  zrobienie czegoś dobrego dla innych sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi  Siła uśmiechu wzmacnia każdego z nas i czyni świat lepszym.

            Uśmiechajmy się codziennie, a nie tylko od święta.

            DZIEŃ UŚMIECHU W SP2 

          • ZAWODY W BIEGACH - SZTAFETY

          •  

            29 września 2022 r na linii startu do indywidualnych biegów przełajowych w Uniejowie stanęło 369 rywalizujących w tym szczególnym gronie znaleźli się 4 chłopcy i 6 dziewcząt z SP nr 2 Brzeziny,reprezentujący Powiat. Nasza czołowa trójka zwycięzców to Nadia Gulej, Adam Miazek i Zuzanna Drożdż.

            Awans na zawody województwa łódzkiego musiał zostać poprzedzony biegami w Parku Miejskim w Brzezinach. W zawodach międzyszkolnych w dniu 22 września startowali uczniowie ze szkół SP1 i SP3 Brzeziny,Jeżowa, Dąbrówki, Bogdanki, Rogowa. Nasza drużyna liczyła 29 uczniów, aż 11 wywalczyło awans na zawody wojewódzkie. W kat. dziewcząt starszych Zuzanna Drożdż,Nadia Gulej, Małgorzata Budziewska. Chłopcy starsi - Mateusz Grzelak. Dziewczęta młodsze - Malwina Hoffmann , Maria Zimnica,Patrycja Dąbrowska,Hoffmann Iga. Chłopcy młodsi - Adam Miazek, Filip Liśkiewicz, Franek Hak. Jednym słowem NASZA SZKOŁA górą!!!

            Gratulacje dla wszystkich zawodników!

             

            ZAWODY W BIEGACH - SZTAFETY 

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Zabawa sztuką.”

          • W bieżącym roku szkolnym świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką.” Jego głównym celem jest propagowanie sztuki przez zabawę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

            Działania podjęte w ramach projektu między innymi:

            - rozwijają kreatywność, innowacyjność oraz wspomagają rozwój dzieci,

            - kształtują orientację przestrzenną,

            - rozwijają zainteresowanie światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,

            - doskonalą umiejętności konstrukcyjne,

            - rozwijają wiarę we własne możliwości,

            - zapoznają z wybranymi dziełami i ich twórcami,

            - rozwijają poczucie estetyki i wrażliwość na piękno,

            - zapoznają z różnorodnymi technikami plastycznymi,

            - kształtują umiejętność rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu obrazów.

            W ramach realizacji projektu nauczyciel koordynator wybiera z 25 wskazanych zadań co najmniej 5 i realizuje je z wybraną grupą w okresie od 19 września 2022 roku do 19 maja 2023 roku.

            W miesiącu wrześniu wybraliśmy do realizacji zadanie nr 1 “TWAL”- malowanie linią/myślenie linią. Oto fotorelacja z wykonania zadania.

            Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Zabawa sztuką.”

          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

          • NOWY SKŁAD ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2022 2023

            przewodniczący - Mateusz Misiak kl.6C

            zastępca - Marcel Hrowatić kl.8D

            sekretarz - Maciek Dziubiński kl.8A

            skarbnik - Michalina Poddemska kl.8C

            pozostali kandydaci będą mogli się wykazać wsekcjach tematycznych.

            (Maja Rutkowska kl.8D, Mateusz Hajduk kl.8B, Marysia Ciesielska kl. 8C,,Iga Kaźmierczak kl. 5B, Pola Dąbrowska kl.6A, Michał Szczepaniak kl. 6A)

             

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W 3B

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W 3B. 30 września po raz kolejny w naszej klasie obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Dla naszych sympatycznych Kolegów dziewczynki przygotowały wiele atrakcji. Odbyły się różne konkursy, które miały wyłonić SUPER CHŁOPAKA i DOBREGO KOLEGĘ. Trudno było wybrać zwycięzcę. Wszyscy spisali się na medal ! Brawo Chłopcy!

            DZIEŃ CHŁOPAKA W 3B 

          • Głośne czytanie w bibliotece

          • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" – mawiała Wisława Szymborska. Z tą myślą do biblioteki szkolnej zaproszono uczniów klas III. Mogli oni wsłuchać rozdziału znanej i lubianej książki - "Dzieci z Bulerbyn". Wzorcowo odczytała go uczennica klasyVIII. Następnie trzecioklasiści wykazali się umiejęnością głośnego czytania oraz zdolnościami manualnymi tworząc własną zakładkę do książek. Bibliotekę odwiedzili również najmłodsi członkowie szkolnej społeczności. Zerówkowicze wysłuchali baśni przygotowanych przez IVa i wychowawcę – panią Grażynę Krysterę. Od bibliotekarki otrzymali pamiątkowe zakładki. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces w szkole i sprawia niemałą przyjemność. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Obchodzimy go 29 września w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej.

            Głośne czytanie w bibliotece

          • Warsztaty w V A

          • 27 września 2022r. w klasie Va gościliśmy  ratownika medycznego, Panią Magdalenę Wojdal. Głównym celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Pani Magdalena  wyjaśniła uczniom na czym polega praca ratownika medycznego. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Największą  jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomach z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowniczkę, a następnie według jej wskazówek wykonywali resuscytację. Dowiedzieli się również jak wygląda pozycja bezpieczna oraz jak korzysta się z AED.  

            Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać  a które w przyszłości być może mogą uratować czyjeś życie.

          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • KANDYDACI DO ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2022 2023

            Iga Kaźmierczak kl. 5B

            Pola Dąbrowska kl.6A

            Michał Szczepaniak kl. 6A

            Mateusz Misiak kl.6C

            Maciek Dziubiński kl.8A

            Mateusz Hajduk kl.8B

            Marysia Ciesielska kl. 8C

            Michalina Poddemska kl.8C

            Maja Rutkowska kl.8D

            Marcel Hrowatić kl.8D

          • „MÓJ LAS”

          • Szkolne Koło LOP zachęca do udziału w XXXVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu
            dla młodzieży szkolnej „MÓJ LAS”.

            Konkurs jest przeprowadzany w następujących kategoriach:

            a) kategoria I – uczniowie klas I – III

            Temat – Moja wycieczka do lasu.

            b) kategoria II – uczniowie klas IV – VI

            Temat: Leśna spiżarnia – jak z niej korzystać?

            c) kategoria III – uczniowie klas VII – VIII

            Temat – Drewno – czy jest nam potrzebne?

            Prace konkursowe należy wykonać w formie opisowej (uczniowie klas IV – VIII) lub plakatu (uczniowie klas I – III).

            Wykonane prace proszę przekazać wychowawcom (uczniowie klas I – III) lub opiekunowi Szkolnego Koła LOP (p. Aneta Męcina) do 21.11.2022 r.

            regulamin konkursu:

            http://www.loplodz.toya.net.pl/index106.htm

            zgoda rodziców/opiekunów:

            http://www.loplodz.toya.net.pl/konkursyRODO.pdf

          • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

          • Jak skutecznie zapobiegać chorobom zakaźnym?  Czy szczepienia są skuteczne? Jak chronić własne zdrowie? – m.in. na te pytania uzyskali odpowiedź uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach  w ramach akcji MEiN "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”.

            Akcja przygotowana została przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i  nauczycieli SP 2.

            Uczniowie Brzezińskiej Dwójki od 12-16.09.22 w ramach projektu uczestniczyli w warsztatach na  godzinach wychowawczych, podczas których dowiedzieli się, jak ważna jest profilaktyka, dbanie o własne zdrowie i zdrowie innych osób.

            13.09.2022 odbyła się prezentacja dotycząca szczepień przeciwko wielu chorobom zakaźnym: ospie, śwince, tężcowi, błonicy, grypie oraz COVID. Na  nowym, niedawno nabytym przez szkołę, ekranie multimedialnym  zaprezentowany został  pokaz przez pedagog  szkolną p. Elżbietę Lobę,  pedagog specjalną p. Iwonę Karnowską - Matusiak. Na wszelkie pytania odpowiadały obecne podczas  prezentacji pielęgniarka  szkolna p. Beata Brejnak oraz pracownik  PPSSE w Brzezinach  p. Agnieszka Kubiak.

            Wiedza o ochronie i zapobieganiu chorobom jest niezwykle ważna!  Temu miała służyć przeprowadzona w SP 2 kampania informacyjna.

            Przy prezentacji wykorzystaliśmy monitor pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci,

          • Plecak na ,,dobry początek"

          • Koło wolontariatu powoli nabiera rozpędu. Nasi wolontariusze dzięki  współpracy z POLSKIM  CZERWONYM KRZYŻEM oddział w Brzezinach zorganizowali i dostarczyli nowe plecaki dla swoich kolegów z Ukrainy oraz uczniów, którzy najbardziej tego potrzebują. Mamy nadzieję, że w nowych plecakach nie tylko będą dobrze nosić się podręczniki, zeszyty i przybory szkolne, ale znajdzie się także miejsce na przyjaźnie i wspomnienia.

          • Narodowe Czytanie

          •  

            Cała Polska czyta Mickiewicza! Czytają także uczniowie SP 2.

            Do akcji propagującej czytelnictwo zorganizowanej pod patronatem Prezydenta RP przyłączyli się również uczniowie klasy VIII b. W Bibliotece Miejskiej w Brzezinach wysłuchali ballad wieszcza - „Romantyczność”, „To lubię”, „Świtezianka”, a następnie sami odczytali utwory Mickiewicza
            i zapoznali się z biografią poety.
            Najwięcej emocji wzbudził quiz między drużyną dziewcząt i chłopców dotyczący twórczości i życia najsłynniejszego przedstawiciela polskiego romantyzmu, który wydaniem swoich Ballad i romansów” - 200 lat temu - rozpoczął epokę opartą na wartościach i postrzeganiu świata przez pryzmat uczuć i intuicji. Słowa poety: „Miej serce
            i patrzaj w serce!”
            z ballady Romantyczność” są nadal aktualne.

            Narodowe czytanie cd.

          • Narodowe Czytanie

          • Uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami dołączyli do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania popularyzującej czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury oraz wzmacniającej poczucie wspólnej tożsamości.

            W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą były „Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO, ogłoszony w 2022 roku z okazji  200-lecia wydania zbioru.

            Miłośnicy literatury spotkali się w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach, która na moment zamieniła się w „Karczmę Rzym”. Można tu było spotkać sprytnego pana Twardowskiego, który droczył się i przekomarzał z Mefistofelesem. Wspaniałe dekoracje i oprawa muzyczna pozwoliły nam poznawać fascynyjącą lekturę wielozmysłowo.

            Wspólnie z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowychw Brzezinach czytaliśmy najpiekniejsze ballady wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Warto wspomnieć, że spotkanie było to dla nas okazją do integracji społecznej, wspólnych rozmów i doświadczenia pozytywnej energii. Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić i wzruszać.

            Serdecznie dziękujemy za wspaniały czas przy wspólnej lekturze :)

            Narodowe czytanie

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych