• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

          • Ślubowanie Pierwszoklasistów Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. W tym roku szkolnym uroczysta akademia z okazji Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyła się 9 listopada 2021 r. Uroczystości odbyły się w wersji on-line, rozpoczęły się przywitaniem nauczycieli, uczniów oraz rodziców uczestniczących w przekazie internetowym - przez Dyrektor Szkoły Ilonę Bieńkowską. Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 2 uwzględnia szkolny strój galowy, przysięgę na symbol narodowy oraz symboliczne pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz Ojczyźnie. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Ilona Bieńkowska. Wicedyrektor szkoły Anna Mrówka wraz z wychowawczyniami klas wręczyły uczniom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe medale. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach. Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie kl. I a – p. Ewa Pawlik i p. Marta Jasińska , kl. I b – p. Urszula Klim. Z okazji tej uroczystości, dzieci otrzymały również prezenty i smakołyki od rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Zapewnili, że wiedzą kim są, w jakim kraju mieszkają, znają barwy narodowe, wiedzą jak należy zachowywać się w szkole i na ulicy. Pokazali również, że są sprawni fizycznie i silni emocjonalnie, aby zmagać się z trudnościami, które napotkają w szkole. Miłym zakończeniem tego wyjątkowego dnia były klasowe fotografie. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!Link prowadzi do nagrania video uroczystości.

          • JESIENNA FOTOBUDKA UCZNIÓW KLASY IA

          • Piękno jesieni wyzwala zachwyt, jest inspiracją dla wielu twórczych odkryć, artystycznych kreacji, czasem relaksu i przyjemności z bycia razem.

            Uczniowie klasy 1a wspaniale wykorzystali ten czas. Wybraliśmy się  na wycieczkę  do Parku Miejskiego, by podziwiać kolory jesieni, zaprosiliśmy rodziców na weekendowy spacer po lesie. Zebraliśmy dary, którymi obsypała nas to piękna pora roku: kasztany, żołędzie, szyszki, korale jarzębiny i kaliny, kolorowe liście. W szkole na lekcjach, na Kole Odkrywców i w domu z rodzicami wyczarowaliśmy z nich to, co nam w naszej wyobraźni grało. Było wiele zabawy, śmiechu i radości.

            To był wspaniale spędzony razem czas, doskonała okazja do wielozmysłowej integracji sensorycznej i stymulowania rozwoju dziecka. Zapraszamy do naszej jesiennej fotobudki, w której prezentujemy nasze prace.

          • DZIEŃ DYNI W 3B

          • DZIEŃ DYNI W 3B ​​​​​​​

            Dzień Dyni w 3b W tym dniu dzieci poznały różne gatunki dyń i roślin dyniowatych. Dowiedziały się jakie wartości odżywcze ma dynia oraz jakie smakołyki można z niej przygotować. Zajrzały też do wnętrza warzywa - zrobiliśmy lampion z dyni. Kolejnym punktem były dyniowe zabawy i wyścigi.Na zakończenie dyniowego święta każdy mógł zdegustować potraw z dynią w roli głównej.

          • WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH

          • Klasy ósme zwiedzały ciekawe miejsca w naszym regionie. Odwiedziliśmy Skansen Rzeki Pilicy z jego perełką - "lufcikiem", Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła – krajobrazowy rezerwat przyrody, położony w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Poznaliśmy tajniki budowli obronnych czasu II wś. -- Schron kolejowy w Konewce - jeden z czterech wielkich schronów kolejowych na terenie Polski. Obiekt wyjątkowy w skali Europy a nawet świata. Wycieczkę kończyliśmy odwiedzając zamek w Inowłodzu z czasów Kazimierza Wielkiego oraz romański kościół św. Idziego w Inowłodzu.

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy 0, wzięli udział w Balu Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.

          • 1B kronika klasowa

          • 1B: Strona główna: 1b kronika ​​​​​​​

            Dzieje się w I B... - kronika klasy cz.1

             Jesteśmy uczniami klasy Ib już 2 miesiące. Czas spędzamy na nawiązywaniu koleżeńskich relacji,   nauce, zabawie. Za nami Klasowy Dzień Chłopca, Dzień Edukacji Narodowej oraz spotkanie z policjantami w ramach akcji „ Odblaskowe Pierwszaki”. Wszystkie nasze poczynania wspierają kochani Rodzice. To dzięki nim - 30 września chłopcy przymierzyli „ bujny wąs” a dziewczynki „różowe usteczka”, Dzień Nauczyciela upłynął nam słodko, słodziutko. Panowie policjanci, podczas swojej wizyty, zademonstrowali nam różne policyjne akcesoria a nawet wsiedliśmy do pościgowego samochodu. Z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się też do akcji szkolnego wolontariatu pod hasłem „ Ciepły kocyk, pełna micha” i „ Pomoc dla chorej Zosi ”.

          • Wieczór z kulturą.

          • Wieczór z kulturą. ​​​​​​​

            26 października uczennice klasy VIII d uczestniczyły w spotkaniu z aktorem, panem Zbyszkiem Zamachowskim. Honorowy obywatel miasta, absolwent naszej szkoły promował swoją najnowszą książkę pt. „Zamachowski przez przypadki”. Podczas wtorkowego spotkania w Muzeum Regionalnym w Brzezinach mogliśmy utwierdzić się w przekonaniu, że pan Zamachowski to także wspaniały gawędziarz. Opowieści z życia znanego brzezinianina zarówno te z planów zdjęciowych, teatru, jaki i wspomnienia z lat młodości i pobytu w rodzinnym mieście pozwoliły lepiej poznać aktora. Uśmiech na twarzy wywołały opowiadane przez niego anegdoty z dawnych lat szkolnych. Zamachowski wspominał nauczycieli i wspólne zabawy z kolegami. Niektóre miały zakończenie … szyte czerwoną nitką. Kto był na spotkaniu, ten wie, o czym mowa.

          • Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

          • Jakość pierwszych edukacyjnych doświadczeń ma kapitalne znaczenie dla dalszej kariery szkolnej i życiowej dziecka! Jest to główna idea  Projektu „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy” realizowanego na zajęciach lekcyjnych w klasie  1a   oraz zajęciach pozalekcyjnych Koła Odkrywców „Ciekawi świata”.

            Przed uczniami działania we wszystkich dziedzinach aktywności, prowadzących do rozwijania inteligencji: językowej, matematyczno-przyrodniczej, artystycznej i ruchowej, komunikacyjno-informacyjnej oraz społecznej.

            Każde dziecko jest zdolne. Zadaniem nauczycieli jest tworzenie stymulującego środowiska do nauki i zabawy, realizowanie własnych autorskich pomysłów, by te zdolności odkryć , rozwijać i sprawiać, aby każdy uczeń mógł odnosić sukcesy w szkole, budować poczucie własnej wartości, co w istotny sposób wpływa na jego przyszłe funkcjonowanie, a nawet na całe życie.

            Październik  stał się dla nas czasem, w którym do różnych działań zainspirowała nas złota polska jesień. Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji z naszych aktywności.

          • 2b z wizytą na cmentarzu

          • 2b z wizytą na cmentarzu ​​​​​​​

            ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI! Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno - moralnych oraz uczuć patriotycznych nie sposób przejść obojętnie obok tak ważnego święta, jakim jest Dzień Wszystkich Świętych . Uczniowie kl.II b odwiedzili groby bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Po wykonania prac porządkowych symboliczną lampką uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy. #SzkołaPamięta

          • SPRZĄTANIE CMENTARZA EWANGELICKIEGO

          • #SzkołaPamięta
            27 listopada wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza ewangelickiego w Brzezinach. Młodzież klas siódmych i ósmych pod opieką pani Marzeny Bykowskiej i Beaty Rubaszewskiej uzbrojona w grabie, miotły oraz worki na śmieci, pełna zapału wkroczyła na teren cmentarza i zaczęła wielkie porządki. Prace polegały na zgrabieniu skoszonej trawy oraz liści, oczyszczeniu pomników i mogił. Po zakończeniu pracy młodzież zapaliła symboliczne znicze pamięci.
            Celem naszej akcji była nie tylko pomoc w porządkowaniu cmentarza czy integracja grupy, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci.
            Mamy nadzieję, że tradycję porządkowania cmentarza ewangelickiego będziemy kontynuować w kolejnych latach.

          • 2B AKCJA ZDROWIE

          • Miesiąc październik upłynął uczniom kl.II b pod hasłem,,zdrowia ". Po zrealizowaniu zadań projektu ,,Kto je owoce i warzywa, ten nigdy chory nie bywa "przyszedł czas na wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu. Program przygotowanych dla nas zajęć okazał się bardzo interesujący. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się bliżej piramidzie żywienia, a także skosztować smacznych i zdrowych szaszłyków owocowych. Dziękujemy pani Małgorzacie Siucinskiej i pani Małgorzacie Bartnickiej za ciekawe zajęcia oraz serdeczne przyjęcie. Liczymy na dalszą współpracę. Uczniowie kl.II b z wychowawcą. .

          • 5A W REGIONALNYM MUZEUM

          • 5A W REGIONALNYM MUZEUM ​​​​​​​

            Klasa 5a 18.10.2021r udała się do Muzeum Regionalnego w Brzezinach na inną niż wszystkie lekcje historii. Tematyka lekcji muzealnej to „Dzieje miasta Brzeziny” przedstawione przez panią Bogusławę Tyralską w oparciu o film historyczny zrealizowany przez muzeum. Czas świetności i „wielkość” Małego Krakowa jest już dawno za nami, ale nie możemy przecież zapominać o latach minionych, to one tworzą historię naszego miasta i nas- brzezinian. Serdeczne PODZIĘKOWANIA dla Muzeum Regionalnego w Brzezinach za gościnę, a w szczególności Pani Bogusławie Tyralskiej, która bardzo zainteresowała uczniów tą trudną tematyką. Dodatkowo zaprosiła nas również na wystawę sztuki współczesnej „Śladami Władysława Strzemińskiego” i podczas prelekcji w pigułce „W poszukiwaniu formy doskonałej” w mistrzowski sposób wytłumaczyła, że „twórczość bez narracji, też jest sztuką” i to przez wielkie S. DZIĘKUJEMY!

          • Pamiętamy!

          • W piątek klasy ósme (A i C) pojechały na wycieczkę do Łodzi. Oprócz integracji zespołów klasowych, jednym z celów było przypomnienie tragicznej historii okresu II wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem Martyrologii Dzieci, tzw. "Pęknięte Serce" w Łodzi. Upamiętnia on tragiczne losy dzieci polskich w okresie II wojny światowej, a szczególnie dzieci-więźniów pobliskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

          • Moda na zdrowie wśród uczniów kl.II b.

          • Moda na zdrowie wśród uczniów kl.II b. Zdrowe odżywianie to temat, który zyskuje ciągle na znaczeniu. Odsetek dzieci z nadwagą i otyłością z roku na rok wzrasta. Mając na uwadze powagę tego problemu dzieci z klasy II b realizowały zadania projektu edukacyjny ,, Kto je owoce i warzywa, ten nigdy chory nie bywa. Bohaterami zajęć były oczywiście przyniesione do klasy jesienne plony z naszych ogródków i sadów. Uczniowie w formie zabawowej i praktycznej poznawali walory smakowe i zdrowotne warzyw i owoców. Wykonane zaś przez dzieci kukiełki posłużyły im do zabawy w teatr. Wyreżyserowane przez uczniów przedstawienia z zainteresowaniem obejrzały dzieci z klasy zerowej. Naszym miłym gościom wręczone zostały też skromne upominki w postaci książeczek do malowania.

          • WOLONTARIAT - AKCJA CHARYTATYWNA

          • Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę dla Zosi chorej na SMA. Zbieramy stare telefony komórkowe, kasztany na produkcję leków oraz korki plastikowe. Pieniądze w całości będą przeznaczone na pomoc dla Zosi Bigos, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Kasztany przynosimy do Pani woźnej w szatni, natomiast telefony do sali numer 41. Akcja trwa do końca października, Nie bądź obojętny. Przyłącz się do akcji.

          • Dzień Białej Laski

          • 15 października to Międzynarodowy Dzień Niewidomych, zwany też Dniem Białej Laski. Celem obchodów jest przypomnienie, że osoby z dysfunkcją wzroku żyją obok nas i potrzebują naszej akceptacji i zrozumienia. Uczniowie z klasy VIIId dołączyli do akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.  Zaplanowano szereg działań promujących postawę tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych. Dziewczęta przygotowały plakaty i list do uczniów naszej szkoły.  Na godzinie wychowawczej przeprowadzono ćwiczenia, mające na celu lepsze zrozumienie osób niewidomych. Rozmawiano na temat ich potrzeb i możliwości. Uczniowie wysłuchali historii kolegów z bydgoskiej szkoły dla dzieci z dysfunkcją wzroku, odpisali również na list Adama i innych dzieci z tej placówki.  Było to bardzo pouczające doświadczenie.

            Po odchodach szkolnych uczniowie wyruszyli pokazać społeczności lokalnej, że wspierają i rozumieją działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz solidaryzują się z ludźmi z dysfunkcją wzroku.

          • DZIEŃ NAUCZYCIELA

          • 15 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach odbyły się uroczyste
            obchody Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie i uczennice klasy VI a wraz z
            przedstawicielkami chóru szkolnego Wiktorią Adamus, Zofią Białoskórska i Aleksandrą
            Rosiak, pod opieką nauczycieli - Joanny Brodziak , Marzeny Bykowskiej i Justyny Bartosiak,
            przygotowali akademię wraz z oprawą muzyczną. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor
            Ilona Bieńkowska, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz
            uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła istotę roli, jaką odgrywają nauczyciele i
            wychowawcy w kształtowaniu serc i umysłów młodych ludzi. Nie zabrakło również słów o
            tym, jak ważne jest znaczenie szkoły w przygotowaniu ucznia do sprostania wyzwaniom
            współczesnego świata. Na szkolnej uroczystości gościł Pan Grzegorz Kozieł - Naczelnik
            Wydziału Zarządzania Jednostkami . W części artystycznej uczniowie wierszem, śpiewem i
            przygotowaną na tę specjalną okazję prezentacją wyrazili swoje podziękowania i słowa
            uznania pedagogom za ich gorące serca, pomocne dłonie oraz nieocenione przewodnictwo na
            niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie swoim występem udowodnili,
            że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi i młodzieżą
            wiele wspaniałych chwil. Dźwięki muzyki i teksty poetyckie pozwoliły na miłe spędzenie
            czasu i integrację szkolnej społeczności.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych