• „Grosz do grosza” - czyli jak zakończyła się kolejna zbiórka złotych monet w SP2.

     •   "Gorączka Złota" to akcja PCK, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych, które często zalegają nam w kieszeniach. Ma ona na celu pomoc w dofinansowaniu do wakacyjnych wyjazdów dzieci z najuboższych dzieci. Akcja ta ma także wymiar społeczny tzn. promuje ideę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom. W naszej szkole ta zbiórka trwała od 5 listopada 2018 r. do 15 maja 2019 r.  W tym roku naszej społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę wyższą niż w roku ubiegłym- 847,86gr. Wszystkim uczniom, nauczycielom i sympatykom SP2, za zaangażowanie i wsparcie bardzo dziękujemy!!! OPIEKUN SKO- U. Klim

       

       

     • CZYTAMY :)

     • Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie udowadniali, że sztuka czytania nie umarła w dobie nowoczesnych technologii.

     • UNICEF "DZIECI DZIECIOM"

     • 4 czerwca w naszej szkole odbył się kiermasz "Dzieci dzieciom", w którym zbieraliśmy pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów i rodziców udało nam się zebrać 713zł. Za te pieniądze zakupiliśmy:

      • 45 opakowań mleka terapeutycznego ratującego życie niedożywionych dzieci
      • 5000 tabletek uzdatniających wodę
      • 100 dawek szczepionek przeciw tężcowi
      • 60 dawek szczepionek przeciw polio
      • 1000 tabletek paracetamolu
      • 10 piłek do koszykówki
      • 10 plecaków szkolnych
      • 50 sztuk podręczników szkolnych

      Ogromnie dziękujemy wszystkich, którzy wsparli naszą akcję.

      „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

     • SKRÓCONE ZAJĘCIA LEKCYJNE

     • Informuję, że z uwagi na zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza w środę 12.06.19r., czwartek 13.06.19r. i piątek 14.06.19 r. zajęcia lekcyjne zostaną skrócone. Poniżej harmonogram skróconych lekcji i przerw:
      8:15  -  8:45  ( przerwa 5 min.)
      8:50  -  9:20  ( przerwa 5 min.)
      9:25  -  9:55  ( przerwa 10 min.)
      10:05 -  10:35 ( przerwa 5 min.)
      10:40 -  11:10 ( przerwa 5 min.)
      11:15 -  11:45 ( przerwa 5 min.)
      11:50 -  12:20 ( przerwa 5 min.)
      12:25 -  12:55 ( przerwa 5 min.)
      13:00 -  13:30 ( przerwa 5 min.)

      Godziny pracy świetlicy szkolnej bez zmian, tj. od 7:00 - 17:00 
      O dalszych decyzjach będą Państwo na bieżąco informowani.
                                               DYREKTOR SZKOŁY

       

     • Dzień Mamy i Dzień Taty

     •  

      „MAMA I TATA-

      najpiękniejsze słowa świata”

      Dzień Mamy i Dzień Taty - są to jedne z najpiękniejszych dni w roku, pełne miłych życzeń, laurek i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Z tej okazji 27 maja, uczniowie klas pierwszych SP 2, zaprosili swoich rodziców, aby w gościnnych progach szkoły, wierszem, piosenką i tańcem uczcić ich święto. Licznie przybyłych gości przywitała pani dyrektor Anna Mrówka, która życzyła rodzicom naszych uczniów, samych wspaniałych chwil i wielu powodów do radości ze swoich pociech. Występ młodych artystów stanowił montaż słowno- muzyczny oraz humorystyczna scenka przygotowane przez uczniów klas I pod kierownictwem pań wychowawczyń: p. U. Klim i p. E. Pawlik. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali wierszy i piosenek w wykonaniu swoich dzieci. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po występach pierwszoklasiści wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane drobne upominki. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

       

     • „Bieg po zdrowie”

     • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy IV a przystąpili do II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Cykl 6 zajęć przybliżył dzieciom tematykę zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podstawą warsztatów było stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Jednym z zadań było przeprowadzenie wywiadu z osobą, która nie pali papierosów. Uczniowie najczęściej wybierali swoich najbliższych: rodziców, dziadków. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ przeprowadzenie wywiadu wymagało zaangażowania ze strony dorosłych. Z relacji dzieci wynika, iż najbliżsi chętnie odpowiadali na pytania zawarte w wywiadzie. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia i skutki takiego postępowania. Innym ważnym zadaniem było wykonanie przez osoby chętne komiksu. Uczniowie wykorzystali materiały, które były zawarte w pomocach dydaktycznych. Zdobytą wiedzę na warsztatach umieścili w dialogach prowadzonych przez bohaterów historyjek. Program zakończyło wykonanie plakatu „Nie pal przy mnie, proszę”. Praca pokazała znajomość przez uczniów tematyki biernego palenia papierosów. Dzieci wiedzą w jaki sposób zwracać uwagę osobom dorosłym, aby nie paliły przy nich papierosów. Program „Bieg po zdrowie” w znacznym stopniu przybliżył tematykę edukacji zdrowotnej. Plakaty „Nie pal przy mnie, proszę” wykonali również uczniowie z klas IV b, IV c, IV d.

     • DZIEŃ SOKÓW

     • Firma „Grucha” zaprosiła uczniów klas 0 – 3 na pyszną niespodziankę. Zorganizowała w naszej szkole Dzień soków. Każdy z uczniów aktywnie uczestniczył w wyciskaniu soku z jabłek . W krótkim czasie w szkolnej jadalni zapachniało pysznym, świeżym sokiem bez konserwantów. W trakcie prezentacji dzieci dowiedziały się o wartości odżywczej soku z jabłek i jego wpływie na nasze zdrowie.

      Każdemu z uczestników spotkania smakował naturalny sok. Dzieci chętnie ustawiały się po następny kubek tej naturalnej porcji witamin i błonnika.

      Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci,  a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych.

      Warto kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Z pewnością zaprocentują one w przyszłości.

     • Sukces Marysi

     • 18 maja 2019 w hali widowiskowo-sportowej w Turku odbyły się ogólnopolskie zawody o Puchar Wielkopolski Karate Kyokushin. Puchar Wielkopolski został zorganizowany przez Okręgowy Związek Karate w Poznaniu. Sędzią głównym był Bogdan Jankowski (3 dan). W zawodach wzięło udział 215 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Uczennica naszej szkoły, Maria Dmowska, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Marysia od kilku lat trenuje karate Kyokushin pod kierunkiem sensei Krzysztofa Deracha i jego córki Róży Gardockiej w Akademii Sztuk Walki Fight and Win w Brzezinach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • KLUB SZKÓŁ UNICEF
     • KLUB SZKÓŁ UNICEF

     • NASZA SZKOŁA OD MARCA JEST CZŁONKIEM KLUBU SZKÓŁ UNICEF smiley

      JUŻ W CZERWCU PIERWSZA AKCJA CHARYTATYWNA "DZIECI-DZIECIOM"!!!

       

    • SONIK DZIĘKUJE
     • SONIK DZIĘKUJE

     • Klasa VIIB od tamtego roku szkolengo prowadzi adopcję wirtualną psa ze schroniska w Łodzi. Piesek wabi się Sonik. Dzięki wsparciu całej szkoły i akcji sprzedaży ciast, samorząd szkolny przekazał na rzecz dalszej adpocji Sonika 280zł!!! Umożliwi to prowadzenie adopcji aż do września. Teraz właściwie Sonik to pies całej naszej społeczności szkolnej.

      SONIK BARDZO DZIĘKUJE!!! I CAŁY CZAS SZUKA DOMU....

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     •  

      REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOL. 2019/2020

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
      im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      informuje, że rozpoczyna się
      postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w klasach pierwszych
      dla dzieci spoza obwodu szkoły
      - Liczba wolnych miejsc  -  15

      Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły.

       

      REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOL. 2019/2020

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
      im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      informuje, że od 06.04.2019 r. rozpoczyna się
      nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego
      - Liczba wolnych miejsc  -  5

    • 2 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
     • 2 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach już 29 marca aktywnie włączyła się w tę szlachetną akcję. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali gazetki tematyczne oraz okolicznościowe dekoracje.

      We wszystkich klasach zostały przeprowadzone prelekcje na temat Autyzmu oraz przekazane dodatkowe materiały dla wychowawców. Aby wyrazić swą solidarność z osobami dotkniętymi Autyzmem w tym dniu w szkole nie rozbrzmiewały dzwonki, zaś uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w kolorze niebieskim.

      Uczniowie wraz z wychowawcami starali się zachęcić do udziału w akcji także społeczność Brzezin i okolic. W tym celu przekazali materiały dotyczące Autyzmu przedstawicielom lokalnych władz, dyrektorom placówek oświatowych.

      Odwiedzili m.in. pracowników Urzędu Miasta Brzeziny, Starostwa Powiatowego w Brzezinach, Urzędu Gminy Brzeziny, Urzędu Skarbowego ,Urzędu Stanu Cywilnego oraz Banku Spółdzielczego w Brzezinach.

      W dniu 2 kwietnia wieczorem w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach zostały włączone światła w symbolicznym niebieskim kolorze. Tym samym włączyliśmy się w globalną akcję „Polska na niebiesko”.

      Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję wobec osób dotkniętych Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

    • Dni Otwarte w Dwójce
     • Dni Otwarte w Dwójce

     •   W środę, 20 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłych ,,zerówkowiczów” oraz uczniów klas pierwszych. Tego dnia Dwójka miała wielu gości, którzy z uśmiechem na ustach korzystali z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów.

        Przybyłych rodziców wraz ze swoimi pociechami powitała Dyrektor szkoły Pani Anna Mrówka oraz zapoznała z harmonogramem Dni Otwartych. Na szkolnej scenie, jako pierwsi, zaprezentowali się uczniowie z talentem wokalnym, laureaci licznych konkursów. Kolejną niespodzianką dla milusińskich było przedstawienie o dziecięcym ulubieńcu – Pluszowym Misiu. Dwójka jest miejscem poznawania świata w trakcie radosnej zabawy, dlatego od wielu lat obchodzi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Program artystyczny przygotowany na tę okazję, został zaprezentowany również przybyłym gościom podczas Dni Otwartych. Tego dnia zaproszone dzieci wspólnie przeżywały przygody bohaterów, uczyły się od Misia, czym jest prawdziwa, bezinteresowna przyjaźń, a przy tym wspaniale się bawiły.

        Kolejną przygotowaną atrakcją dla dzieci były wspólne zabawy ruchowe przy muzyce. Maluchy mogły oddać się radosnym pląsom. W tym samym czasie, zgromadzeni rodzice w sali gimnastycznej z uwagą słuchali pani dyrektor, która przedstawiła plan pracy szkoły oraz organizację przyszłego roku szkolnego. Po wysłuchaniu wyczerpujących informacji, rodzice wraz z dziećmi przystąpili do zwiedzania szkoły. Można było zajrzeć do niemal każdego ,,zakamarka” naszej placówki. Najmłodsi goście chętnie brali udział w przygotowanych zajęciach plastyczno-technicznych. W klaso-pracowniach przyszli uczniowie z zainteresowaniem oglądali doświadczenia fizyczno-chemiczne; manualne prace uczniów, którzy od lat rozwijają swoje pasje i zainteresowania na kole modelarskim. Pod czujnym okiem pana Przemka Piestrzyńskiego – nauczyciela historii i informatyki - powstają oryginalne makiety historyczne i modele samolotów. Tego dnia nie zabrakło także zajęć sportowych. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie Dwójki zapraszali przybyłych gości do kawiarenki na krótki odpoczynek i słodki poczęstunek. Podczas „podróży” po szkole goście mogli oglądać ciekawe wystawki i ekspozycje prac uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

        Dla rodziców Drzwi Otwarte były okazją do poznania zasad funkcjonowania szkolnej świetlicy, zapoznania się z ofertą szkoły oraz spotkania z panią dyrektor i nauczycielami. Natomiast każda sala lekcyjna była dla dzieci wielkim odkryciem oraz miejscem, gdzie na gości czekały nowe niespodzianki. Pobyt w szkole dostarczył dzieciom i rodzicom wielu miłych wrażeń. Na zakończenie Dnia Otwartego, trzecioklasiści obdarowali milusińskich przywieszką z małym pluszowym misiem oraz kolorowanką.

      Dni Otwarte wpisane są na stałe do kalendarza imprez Szkoły Podstawowej nr 2. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

    • Wiosennie czyli zdrowo, śmiesznie i sportowo w SP nr 2 !
     • Wiosennie czyli zdrowo, śmiesznie i sportowo w SP nr 2 !

     • Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny jest okazją do nauki przez zabawę i integrację w naszej szkole.

      Młodzież z każdej ze starszych klas, wraz z ze swoim wychowawcą przygotowała smaczne i zdrowe śniadanie. Były sałatki, surówki owocowe i warzywne, soki, kanapki i przekąski. Wszystko podane estetycznie i kolorowo tak, że jeść chciało się nawet „oczami”.

      Następnie przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Uczniowie na boisku szkolnym zmierzyli się na poziomie klas w przeciąganiu liny. Śmiechu było co niemiara zwłaszcza, gdy do pomocy jednym śpieszyli koledzy z innych klas - zgodnie z sympatią - do koleżanek! Co się dziwić! Wiosna budzi się w ….. sercach młodzieży.

       Aby ostatecznie ustalić kto, jest „najatrakcyjniejszą dziewczyną i chłopakiem” w szkole odbyły się wybory Miss i Misstera szkoły. Rzecz w tym, że i tym razem kryterium nie stanowiła uroda i wymiary ciała, a to kto cechuje się większym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Dlatego dziewczyny zakładały peruki, ubierały się w worki do śmieci i przepasywały papierem toaletowym. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i burza oklasków, słowem tak, jak powinno być wtedy, kiedy wszyscy razem jako wspólnota szkoły: uczniowie i nauczyciele, radujemy się z nadejścia wiosny!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych