• PANI JESIEŃ

     •  ,,PANI JESIEŃ” 

      TO TEMAT ZAJĘĆ OTWARTYCH DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU

      PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINCH

      przeprowadzonych przez wychowawczynię - Bogusławę Frydrych

      ,,Kiedy jesień jest wokoło,wtedy wszystkim jest wesoło. 

      Gdzieś wysoko lecą ptaki, a w przedszkolu- przedszkolaki!

      Tańczą, bawią się, malują i rytmicznie podskakują.

      O pięknej jesieni mówią i śpiewają oraz radośnie ją pozdrawiają!”

            Taką rymowanką rozpoczęły się zajęcia, których celem  było rozszerzanie i pogłębianie wiedzy o aktualnej porze roku. Dzieci poznawały popularne gatunki drzew, krzewów  rosnących w parku, lasie i sadzie oraz ich liści i owoców. Wzbogacały słownictwo oraz rozwijały umiejętności muzyczne poprzez udział w zabawach dydaktycznych, muzyczno-tanecznych oraz rozwiązywanie zagadek słownych. Wyobraźnię twórczą, poczucie estetyki oraz umiejętność współdziałania i współpracy w zespole miały możliwość rozwijania przy realizacji zadania plastycznego. Polegało ono na wykonaniu stroju dla ,,Pani Jesieni” z darów jesieni, wykonanych wcześniej przez dzieci tj. kasztany, żołędzie, liście, grzyby, jarzębina. Dzieci pracowały w grupach czteroosobowych. Sprawność manualną rozwijały poprzez wycinanie, malowanie, lepienie, wyklejanie. Chętnie i aktywnie brały udział w zabawach i z wielkim zaangażowaniem podjęły się pracy plastycznej. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, dzieci były otwarte, śmiałe oraz odczuwały dumę i zadowolenie z wykonanej pracy. Z wielką radością prezentowały swoje wytwory plastyczne przed zgromadzonymi gośćmi.

      Rodzice mieli możliwość obserwacji zachowań swoich dzieci w trakcie zabawy i pracy w grupie. Nie kryli swojego zadowolenia oraz satysfakcję z umiejętności dzieci.

      Na zajęcia zaproszona była pani Dyrektor oraz Wicedyrektor, które chętnie włączyły się do pomocy dzieciom przy realizacji zadań muzycznych oraz plastycznych.

      Na zakończenie dzieci otrzymały w nagrodę za pilną i sumienną pracę laurki z życzeniami od wychowawczyni, a od rodziców piękne pamiętniki i słodycze. 

      Wychowawczyni podziękowała dzieciom za aktywny udział w zajęciach, rodzicom, pani dyrektor i wicedyrektor  za obecność, za wsparcie i pomoc przy realizacji zadania edukacyjnego.

     • OD ELIZY DO ELIZABETH

     •    4 pażdziernika 2019r. całą klasą VIIb pojechaliśmy do Teatru Wielkiego w Łodzi.Chodziaż premiera odbyła się w 2009 r. to nadal bawi widzów.

         Po raz pierwszy mieliśmy okazję pojechać do teatru wieczorem i być wśród dorosłych.Motywem przewodnim operetki jest zakład Profesora Higginsa z Pułkownikiem o to ,że z prostej dziewczyny,ulicznej kwiaciarki zrobi salonową damę.Aleksandra Borkiewicz w roli Elizy doskonale zagrała.Reżyser w sposób przemyślany połączył w przedstawieniu chór,balet-tancerzy i orkiestrę teatralną ,a tym samym powstało niezwykle piękne widowisko.

          Operetka uczy i bawi.Ta pozornie lekka historia niesie ze sobą przesłanie , że warto uczyć się dobrych manier.Szczęśliwi i pełni emocji wróciliśmy do Brzezin

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

     • W październiku uroczyście obchodziliśmy kolejne Swieto Edukcji Narodowej. Uczniowie klas 6c i chór szkolny pod opieką nauczycieli- Małgorzaty Wojdal i Iwony Pobralskiej-Szutowicz, przygotowali akademię wraz z oprawą muzyczną. Akademię rozpoczęły serdeczne życzenia pod adresem nauczycieli i pracowników oświaty. Następnie uczniowie recytowali wiersze a chór szkolny i soliści odśpiewali utwory nawiązujące do ważnego zadania, kształcenia młodych ludzi i dużej roli wszystkich, którzy im to umożliwiają. Oczywiście nie zabrakło też kwiatów. Był podniosły nastrój, życzenia ... Takie chwile integrują naszą szkolną społeczność i uświadamiają, że Wszyscy mamy wspólny cel.

     • WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH DO SEJMU

     • W dniu 8 października 2019 roku grupa 39 ośmioklasistów pod opieką p. P. Piestrzyńskiego, p. M. Kacprzyk i p. M. Bykowskiej  wybrała się na wycieczkę  do Sejmu RP w Warszawie i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Pierwszym punktem wyprawy  był budynek Parlamentu, w którym  mieliśmy w szczególności okazję  obejrzeć Salę Obrad. Podczas zwiedzania Sejmu uzyskaliśmy wiele interesujących informacji dotyczących długoletniej historii i tradycji polskiego parlamentaryzmu. Następnie odwiedziliśmy  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, gdzie mogliśmy  m. in. zobaczyć replikę Stara 66, który pełnił rolę papamobile podczas pierwszej pielgrzymki  Jana Pawła II do Polski w 1979 roku, samochody używane przez Bolesława Bieruta, Władysława Gomułkę, premiera Cyrankiewicza czy prezydenta  Lecha Wałęsę oraz wejść do czołgu T-34 wykorzystywanego podczas kręcenia serialu „Czterej pancerni i pies”. Dla każdego miłośnika historii motoryzacji wizyta w muzeum była niesamowitym przeżyciem.

     • BohaterON - włączyliśmy historię.

     • 27 września klasa 7B pojechała na wycieczkę patriotyczną do Warszawy. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. To naprawdę wyjątkowe miejsce pozwoliło nam  zrozumieć, co zawdzięczamy powstańcom. Wizyta w tym muzeum prybliżyła nam historię życia Polaków, bohatersko walczących
      o wolność i honor w czasie okupacji. Dzięki takim ludziom Polska odzyskała wolność. Mieliśmy okazję obejrzeć film o wielkim zniszczeniu Warszawy. Niektórzy weszli do kanału, gdzie powstańcy ukrywali się przed Niemcami. Słyszeliśmy jak 63 razy biło serce Warszawy, bo tyle dni trwało powstanie. W muzeum były rozmieszczone kartki z datami dni powstań. Byliśmy także w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie widzieliśmy samoloty i czołgi z czasu II wojny światowej.
      Ważnym punktem naszej wycieczki był spacer szlakiem Małego Powstańca.
        Ta wycieczka na długo zostanie nam w pamięci. O swoich wrażeniach z Muzeum Powstania Warszawskiego opowiedzieliśmy pani Hannie Stadnik- sanitariuszce z czasów powstania, do której wysłaliśmy list.W ten sposób kontynuujemy ogólnopolską akcję BohaterON.

     • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

     • Tegoroczny skład SU.

      przewodnicząca - Patrycja Kubiak kl. 8b

      zastępca przewodniczącej - Maja Olejnik kl. 8c

      sekretarz - Zosia Ziółkowska - kl. 7b

      skarbnik - Zuzia Gadomska kl. 8b

     • Ruszają projekty z historii

     • Powoli ruszają prace przy tegorocznych projektach z historii. Grupy już się wyłoniły, tematy są wybrane. Powodzenia!

      Poniżej film z ubiegłorocznego projektu Wiktorii i reszty ekipy.

     • WOLONTARIAT

     • Dzisiaj w naszej szkole na wszystkich drzwiach pojawiły się plakaty zachęcające do pomagania innym przygotowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. A więc pomagajmy!!!

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Kandydaci do uzupełnienia składu SU.

      MIchał Sikora kl.8c, Szymon Kamiński kl.8c, Maja Olejnik kl. 8c, Ola Gadomska kl.8c, Zuzia Gadomska kl. 8b, Karina Jaworska kl.7c, Mateusz Zieliński kl. 7c, Wiktor Ferdzyn kl. 7c, Kuba Karbowiak kl.7c, Zosia Ziółkowska kl. 7b, Kuba Środa kl. 6b.

     • NASZA CZWARTA ADOPCJA WIRTUALNA

     • Z radością informujemy, iż w czerwcu nasz pies Sonik znalazł dom i opuścił schronisko. W naszej wirtualnej adopcji mielismy już 3 psy: Tola, Bostona i Sonika. Wszystkie zostały adoptowane. Uczniowie naszej szkoły wybrali kolejnego pieska Kolina. Kolin ma 7 lat i jest w schronisku od lutego 2019r. Utrzymanie miesięczne psa w schroniksu to 40zł. Samorząd szkolny po kiermaszu słodkości w lutym przekazał na utrzymanie Sonika 280zł. Ponieważ Sonik został adoptowany w czerwcu mamy cały czas jeszcze pieniądze na 4 miesiące dla Kolina. Dziękujemy za wspieranie naszych piesków!!! :-)

     • NARODOWE CZYTANIE

     • 9 września br. nasza klasa VII B była w Miejskiej Bibliotece Publicznejw Brzezinach na Narodowym Czytaniu. Wybrane osoby czytały nowelę Henryka Sienkiewicz pt. „ Sachem”. Klasa obejrzała i wysłuchała czytanych przez Parę Prezydencką fragmentów nowel.Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia. Każdy z klasy otrzymał pamiątkowy stempel do zeszytu lub książki. Spędzony w bibliotece czas upłynął w miłej atmosferze.Czytajmy książki, bo warto.

     • POLONISTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła ma szczególne powody do dumy. Dwoje uczniów z klas ósmych, tj. Antonina Stasiak i Jakub Brodziak zostali finalistami wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Wiktoria Susmaga z klasy 7a zdobyła tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu ,,Wędrówki z ortografią”, który odbywał się pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. To kolejna edycja tego konkursu, w której nasi uczniowie sięgają po najwyższe laury, zwłaszcza, że od uczestników oczekuje się dobrej znajomości Łodzi i regionu. W ogólnopolskim konkursie ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” Szymon Kamiński z klasy 7 c także został finalistą konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych