• PROJEKT UCZNIÓW KLASY II B – „BARWY WIOSNY”

• Inspiracją do powstania projektu plastycznego uczniów klasy II b były utwory poetyckie : wiersz Doroty Gellner „Sad rozkwita” oraz wiersz Haliny Szayerwej „Pierwsze kwiatki”. Zapraszamy do obejrzenia prac pełnych wiosennej radości, kolorów,  kreatywności uczniów naszej szkoły.

• Zdalne nauczanie klas pierwszych

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdalne nauczanie 1b.

,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..." Janusz Korczak

Od 12 marca wszystkie placówki oświatowe są zamknięte. To  trudny czas, jednak uczniowie naszej szkoły próbują go dobrze wykorzystać. Każdego dnia, z niesłabnącym zaangażowaniem, przy współpracy rodziców i nauczycieli, dzieci odkrywają tajniki wiedzy, nabywają nowych umiejętności, uczestniczą w projektach, tworzą piękne i twórcze prace. Prezentujemy efekty naszej zdalnej współpracy Rodzic-Uczeń-Nauczyciel (RUN).

Dziękujemy Rodzicom za wspieranie zdalnej edukacji.

Aneta Pawlik

Jolanta Swaczyna

• WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach informuje, że od 9 kwietnia (czwartek) do 14 kwietnia (wtorek) w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W dniach 9 – 10 kwietnia i  14 kwietnia br. nauczyciele nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość. Do zajęć zdalnych wracamy 15 kwietnia (środa).

Anna Mrówka

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINACH

• 2 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. To wyjątkowy dzień solidarności z osobami z autyzmem i ich bliskimi, który celebrowany jest przez nas już od wielu lat. W tym roku obchody tego wydarzenia przeniosły się do naszych domów i do Internetu.

Szkoła Podstawowa nr 2 to miejsce otwarte i przyjazne. Integracja i szacunek są dla nas wartościami szczególnie cenionymi. Rozumiejąc, że tolerancja nie jest kwestią instynktu, lecz świadomości, pragniemy tę świadomość budować. Często niewłaściwe zachowania mają swe źródło w niewiedzy i stereotypach. Fakt, że autyzmu się nie leczy, tylko go akceptuje wciąż nie wszystkim jest znany. Dlatego podejmowane działania mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Istotą jest chęć zrozumienia i akceptacja drugiego człowieka, bo przecież jesteśmy różni, ale tak samo ważni... Szanujmy, doceniajmy, ale nie oceniajmy innych. Traktujmy drugiego człowieka dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Zespół Integracyjn