• ZDALNIE TEŻ MOŻE BYĆ TWÓRCZO I CIEKAWIE.

     • Inspiracją do powstania wielu projektów plastycznych uczniów klasy IIa była tematyka omawiana podczas zajęć on-line. Zapraszamy do obejrzenia prac nadesłanych przez uczniów naszej szkoły.

     • 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

     • 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IV a przystąpili do III edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Cykl 6 zajęć przybliżył dzieciom tematykę zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podstawą warsztatów było stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Jednym z zadań było przeprowadzenie wywiadu z osobą, która nie pali papierosów. Uczniowie najczęściej wybierali swoich najbliższych: rodziców, dziadków. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ przeprowadzenie wywiadu wymagało zaangażowania ze strony dorosłych. Z relacji dzieci wynika, iż najbliżsi chętnie odpowiadali na pytania zawarte w wywiadzie. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia i skutki takiego postępowania. Program zakończyło wykonanie plakatu „Nie pal przy mnie, proszę”. Praca pokazała znajomość przez uczniów tematyki biernego palenia papierosów. Dzieci wiedzą w jaki sposób zwracać uwagę osobom dorosłym, aby nie paliły przy nich papierosów. Program „Bieg po zdrowie” w znacznym stopniu przybliżył tematykę edukacji zdrowotnej. Plakaty „Nie pal przy mnie, proszę” wykonali uczniowie w grupach kilkuosobowych. Każdy z nich jest inny, jednocześnie ciekawy, zwracający na inne aspekty palenia.

      Przemek

       

     • 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, organizowany od 2004, stał się symbolem determinacji i kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek. Dziś obchodzimy go w zaciszu domu, w wirtualnej przestrzeni. W obecnej sytuacji zamknięcia i izolacji nie zapominajmy o wartości jaką jest książka, pamiętajmy o inicjatywach krzewiących czytelnictwo i rozpalających miłość do literatury najmłodszego pokolenia.  To w sieci odbywają się dziś spotkania autorskie, dyskusje, prezentacje nowości czytelniczych. Coraz więcej jest możliwości (audiobooki na youtubie, dostęp do darmowych ebooków) stałego obcowania z książką. Jednak nam, bibliotekarzom brakuje kontaktu z czytelnikiem, tej szczególnej więzi i pasji. W dniu naszego święta, życzę sobie i Wam, byśmy za rok spotkali się w innych okolicznościach…

     • Europejski Dzień Śniadania

     • Relacja Pierwszoklasistów z obchodów Europejskiego Dnia Śniadania.

       

         Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Po nocnej przerwie, która dla organizmu oznacza czas wypoczynku i regeneracji, ale jest także czasem głodzenia, śniadanie dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość decyduje o wydolności psychofizycznej organizmu przez pierwszą część dnia, tj. o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego. 

           24 kwietnia, pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami postanowili dołączć do obchodów Europejskiego Dnia Śniadania. Przy niewielkiej pomocy dorosłych, dzieci przygotowały dla wszystkich domowników pyszne i bogate w witaminy śniadanko. Tego ranka, by móc celebrować to święto, rodzice zarezerwowali więcej czasu na wspólny posiłek niż zwykle. Miło było zasiąść przy wspólnym stole i delektować się smakołykami przygotowanymi przez najmłodszych domowników. 

           Najważniejszym elementem tego projektu było zaszczepienie w świadomości dziecka faktu, iż regularne zjadanie śniadania jest nawykiem, który powinien być pielęgnowany od najmłodszych lat.

     • PROJEKT UCZNIÓW KLASY II B – „BARWY WIOSNY”

     • Inspiracją do powstania projektu plastycznego uczniów klasy II b były utwory poetyckie : wiersz Doroty Gellner „Sad rozkwita” oraz wiersz Haliny Szayerwej „Pierwsze kwiatki”. Zapraszamy do obejrzenia prac pełnych wiosennej radości, kolorów,  kreatywności uczniów naszej szkoły.

     • Zdalne nauczanie klas pierwszych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdalne nauczanie 1b.

      ,,Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..." Janusz Korczak

      Od 12 marca wszystkie placówki oświatowe są zamknięte. To  trudny czas, jednak uczniowie naszej szkoły próbują go dobrze wykorzystać. Każdego dnia, z niesłabnącym zaangażowaniem, przy współpracy rodziców i nauczycieli, dzieci odkrywają tajniki wiedzy, nabywają nowych umiejętności, uczestniczą w projektach, tworzą piękne i twórcze prace. Prezentujemy efekty naszej zdalnej współpracy Rodzic-Uczeń-Nauczyciel (RUN).

      Dziękujemy Rodzicom za wspieranie zdalnej edukacji.

      Aneta Pawlik

      Jolanta Swaczyna

     • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach informuje, że od 9 kwietnia (czwartek) do 14 kwietnia (wtorek) w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W dniach 9 – 10 kwietnia i  14 kwietnia br. nauczyciele nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość. Do zajęć zdalnych wracamy 15 kwietnia (środa).

                                                                                                      Anna Mrówka

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINACH

     • 2 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. To wyjątkowy dzień solidarności z osobami z autyzmem i ich bliskimi, który celebrowany jest przez nas już od wielu lat. W tym roku obchody tego wydarzenia przeniosły się do naszych domów i do Internetu.

      Szkoła Podstawowa nr 2 to miejsce otwarte i przyjazne. Integracja i szacunek są dla nas wartościami szczególnie cenionymi. Rozumiejąc, że tolerancja nie jest kwestią instynktu, lecz świadomości, pragniemy tę świadomość budować. Często niewłaściwe zachowania mają swe źródło w niewiedzy i stereotypach. Fakt, że autyzmu się nie leczy, tylko go akceptuje wciąż nie wszystkim jest znany. Dlatego podejmowane działania mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

      Istotą jest chęć zrozumienia i akceptacja drugiego człowieka, bo przecież jesteśmy różni, ale tak samo ważni... Szanujmy, doceniajmy, ale nie oceniajmy innych. Traktujmy drugiego człowieka dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

      Zespół Integracyjn

     • PRÓBNY EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

     • Informuję, że w dniach 30 marca,31 marca i 1 kwietnia br.  uczniowie klas ósmych mają możliwość przystąpienia do próbnego egzaminu ósmoklasisty w formie on-line. Wszystkie materiały i nagrania w formacie mp3 do zadań z języka angielskiego zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
      ( www.cke.gov.pl ) oraz na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej ( www.oke.lodz.pl ) w następujących terminach:

      30.03. br. (poniedziałek), godz. 9:00 – język polski

      31.03. br. (wtorek), godz. 9:00 – matematyka

      01.04. br. (środa), godz. 9:00 – język  angielski

      Zadaniem uczniów jest zalogowanie się w wymienionych terminach na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o godz. 9.00 i pobranie arkusza egzaminacyjnego:

      Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE  lub  OKE  rozwiązują samodzielnie zadania w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w następującej formie, np.

      • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania
      • na wydruku
      • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu)
      • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

      Czas trwania poszczególnych egzaminów:

      • język polski- 120 min
      • matematyka- 100 minut
      • język obcy- 90 minut

      Po upływie określonego dla przedmiotu czasu, każdy z uczniów kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i w ciągu 20-30 minut może przesłać swoje rozwiązania do nauczycieli poszczególnych przedmiotów.  O sposobie przesyłania prac do nauczycieli uczniowie klas ósmych zostaną poinformowani przez dziennik elektroniczny Librus.

                                                                          DYREKTOR SZKOŁY

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

     • POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE

      DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W BRZEZINACH OGŁASZA DODATKOWY NABÓR NA WOLNE MIEJSCA W KLASACH I

      LICZBA WOLNYCH MIEJSC - 14

       

      Szanowni Państwo!

      Informuję, że od 26 marca do 15 kwietnia trwa rekrutacja do klasy pierwszej dla dzieci spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach. Wnioski i stosowne oświadczenia są dostępne na stronie internetowej szkoły: www. sp2brzeziny.edupage.org  w zakładce Rekrutacja kl.1.
      Druki  wniosku można pobrać również w szkole, w holu głównym z tablicy informacyjnej w godz. 9:00 – 16:00

      Wypełnione dokumenty  można składać w następujący sposób:

      1. Wysłanie wypełnionego wniosku lub jego skanu i odpowiednich oświadczeń drogą mailową na adres:  sp2brzeziny@o2.pl
      2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do szkoły i wrzucenie do skrzynki  znajdującej się w holu głównym szkoły w godz. 9:00 – 16:00

      Listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej będą udostępnione  w szkole 7 maja 2020 r.

      W razie pytań proszę dzwonić pod numer 517 266 518

                                                                                                          DYREKTOR SZKOŁY

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW DOTYCZĄCA NAUCZANIA ZDALNEGO

      Od dnia 25 marca 2020  roku zajęcia szkolne realizowane są z wykorzystaniem materiałów  w postaci elektronicznej:
      - wskazanych przez nauczyciela;
      -dostępnych na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/,
      - stronach CKE https://cke.gov.pl/ i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych np. https://www.oke.lodz.pl/
      - materiałów prezentowanych w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii,

      Działania w ramach nauczania zdalnego prowadzone są w oparciu o:

      • dziennik elektroniczny Librus
      • podręczniki, ćwiczenia, karty pracy ucznia
      • zintegrowaną platformę edukacyjną epodreczniki.pl
      •zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły: www.sp2brzeziny.edupage.org
      • media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu
      • komunikacja pocztą elektroniczną
      • lekcje online
      • programy telewizji publicznej i audycje radiowe
      • materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów
      • w sytuacjach wyjątkowych wydrukowane materiały będą do odbioru w szkole, bądź dostarczane bezpośrednio do ucznia
      • w inny sposób wskazany przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami i rodzicami.

      ZASADY OGÓLNE:

      - Zajęcia realizowane są zgodnie z tygodniowym planem pracy szkoły.
      - Nauczanie zdalne ma różną formę, która uwzględnia możliwości psychofizyczne i techniczne wszystkich uczestników tego procesu, czyli szkoły nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców.
      - Dzieci mają czas na efektywną naukę indywidualną i na odpoczynek.
      - Nauczanie zdalne realizowane jest z zachowaniem bezpieczeństwa fizycznego, epidemiologicznego oraz cyfrowego wszystkich stron uczestniczących w procesie (uczniowie, nauczyciele, rodzice)
      - Nauczyciele konsultują ze sobą ilości wprowadzanego materiału, ilości zadań domowych
      - Uczniowie i rodzice o postępach w nauce, a także uzyskanych przez ucznia ocenach informowani są poprzez:

      • informację zwrotną w formie ustalonej z nauczycielem, wpis oceny w e-dzienniku,
      • na drodze indywidualnych konsultacji w godzinach pracy nauczyciela, czyli od 8.30 - 14.00,
      • w wyjątkowych przypadkach konsultacje online i telefoniczne mogą odbywać się w innym czasie.

      TRYB KONSULTACJI UCZNIA I RODZICA Z NAUCZYCIELEM:

      Konsultacje odbywają się za pośrednictwem:

      - wychowawca klasy,
      - korespondencji elektronicznej w e-dzienniku,
      - kontaktu online w ustalonych godzinach.

      Pedagog i psycholog szkolny wykonują swoją pracę w formie zdalnej (korespondencja, kontakt telefoniczny, kontakt online) w wyznaczonych godzinach (kontakt przez wychowawcę klasy i dziennik Librus).

      MONITOROWANIE POSTĘPÓW UCZNIÓW ORAZ WERYFIKACJA ICH WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI:

      1. Dzieci uczą się w domach, pod kierunkiem nauczycieli (wiadomości/ogłoszenia w dzienniku elektronicznym, poprzez e-mail, smsy) korzystając z podręczników, ćwiczeń, kart pracy, płyt, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych.

      2. Uczniowie odrobione prace domowe (w postaci skanów, zdjęć lub plików) mogą przesyłać drogą elektroniczną, a jeśli nie mają możliwości to również w formie papierowej złożonej w szkole po ustaleniu z nauczycielem.

      3. Realizacja tematów, zadań oraz ocenienie odbywa się na bieżąco bez nadmiernego obciążania uczniów treściami nieistotnymi.

      4. Niektóre zajęcia mogą odbywać się w formie on-line - po ustaleniu takiej formy nauczyciela z uczniami.

      OCENIANIE

      Ocenianie pracy uczniów odbywa się na bieżąco z zastosowaniem szkolnego systemu oceniania. Przy ocenianiu zaleca się uwzględnienie:

      • aktywności uczniów,
      • indywidualnej sytuacji ucznia,
      • możliwości technicznych jakimi dysponuję uczeń,
      • możliwości psychofizycznych uczniów.

      UWAGI KOŃCOWE

      1. Nauczyciele wspomagający realizują swoje obowiązki w porozumieniu z wychowawcami klas, do których uczęszczają ich podopieczni. Służą wszechstronną pomocą swoim podopiecznym, zarówno od strony merytorycznej jak i technicznej.

      2. Nauczyciele świetlicy pozostają do dyspozycji dyrektora a także na prośbę wychowawców pomagają w realizacji zajęć zdalnych innym nauczycielom.

      3. Nauczyciele, którzy nie realizują pełnego etatu w formie nauczania  zdalnego  wykonują zadania zlecone przez dyrektora szkoły.

                                                                              DYREKTOR SZKOŁY – ANNA MRÓWKA

     • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ SZKOLNYCH

     • Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12 marca do dnia 25 marca 2020 r.  (włącznie) szkoły w całej Polsce zostają zamknięte. Zawieszeniu ulegają wszystkie zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.
      Proszę na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane przez dyrektora szkoły na stronie internetowej i w dzienniku elektronicznym Librus.
      Również nauczyciele i wychowawcy będą przekazywać uczniom informacje i materiały do samodzielnej nauki w domu poprzez platformę Librus i inne komunikatory dostępne dla uczniów. Zaznaczam, że czas przerwy w funkcjonowaniu szkoły, nie jest czasem wolnym od nauki.

      Wszelkie pytania, uwagi i problemy proszę zgłaszać pod numerem telefonu
      517 266 518.

       

      INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!

      Rodzicu,

      • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

              Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

              Informacja o wniosku o dodatkowy zasilek opiekunczy.docx 

      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
      •                                                            

      Dyrektor szkoły - Anna Mrówka                                                  

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     • Szanowni Państwo!

      Z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej proszę o przyśpieszenie czynności rekrutacyjnych i zgłaszanie dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego w dniach 12 - 13 marca (czwartek, piątek) w sekretariacie szkoły. W przypadku całkowitego zamknięcia szkoły proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 517 266 518.

                                                                      Dyrektor szkoły - Anna Mrówka

       

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych