• 2018/2019

PROJEKTY 2018/2019

Poniżej film dziewczyn (Wiktoria, Tosia, Justyna, Natalka, Magda, Oliwia, Julka) i Mateusza "Epoka Wiktoriańska"

Epoka_wiktorianska1.mp4

Poniżej linki do galerii z prezentacjami z poprzednich lat.

PROJEKTY 2017/2018

PROJEKTY 2016/2017

ZDJĘCIA Z PREZENTACJI PROJEKTÓW 2015/16

NAZWA.zip

Przykładowy blog z wcześniejszych edycji projektów.

yes POLECAM PONIŻSZY BLOG yes

TEMAT: KOBIETY PODCZAS WOJEN - Agata i Ania z kl. VI A

LINK DO BLOGA

Projekty 2016/2017.

PREZENTACJE PROJEKTÓW - GALERIA

Tradycyjnie już, jak co roku od 14 lat, uczniowie klas szóstych wykonują projekty z historii. Do zakończenia prac pozostało jeszcze dwa miesiące, ale już widać pierwsze efekty. W tym roku tematami projektów zostały między innymi:

"Wyprawy krzyżowe i krzyżowcy",

"Bitwa o Midway",

"Życie codzienne dzieci w XIX wieku",

"Bitwa pod Raszynem",

"Samurajowie",

"Wojny z Krzyżakami",

"Wietnam",

"Samoloty lotnictwa polskiego podczas II wś",

"Wikingowie".

Prezentacje projektów przewidujemy na maj, a tymczasem możemy zobaczyć postępy prac na kole modelarskim.

TERMINY OBOWIĄZUJĄCE PRZY WYKONYWANIU PROJEKTÓW HISTORYCZNYCH DLA KLAS SZÓSTYCH.

1. Uczniowie od rozpoczęcia działań przy projekcie będą systematycznie pracowali i dokumentowali na blogu swoje działania (przynajmniej jeden wpis co 2 tygodnie).

Blog powinien być założony na otwartym portalu, tzn. nie wymagającym logowania przy wpisywaniu komentarzy, na blogu proszę nie używać nazwisk, z rozwagą umieszczać swoje zdjęcia i stosować się do netykiety)

2. Nauczyciel zobowiązuje się do opieki merytorycznej nad projektami i ustala następujące

terminy oficjalnych konsultacji:

I konsultacja: do 30. 11. 2016 r. - zatwierdzenie kwestii formalnych (temat, skład grupy, formy realizacji).

II konsultacja: do 28. 02. 2017 r. - prezentacja znalezionych: informacji, materiałów, źródeł i innych pomocy, które będą wykorzystane przy projekcie.

III konsultacja: do 31. 03. 2017 r. - przedstawienie bieżącego stanu prac (dotyczy zwłaszcza wykonujących makiety).

W przypadku jakichkolwiek problemów można zgłaszać się do nauczyciela poza wymienionymi terminami.

3. Wszelkie prace przy makietach należy wykonywać w szkole na kole modelarskim, zabroniona jest pomoc osób nienależących do grupy projektowej.

4. Uczniowie powinni zakończyć prace do 19. 05. 2017 r. i być przygotowanym do publicznego przedstawienia prezentacji multimedialnej, plakatu, makiety lub innej formy graficznej oraz w formie pisemnej/drukowanej.

5. Uczniowie przyjmują do wiadomości, że jakiekolwiek użycie materiałów skopiowanych z innych źródeł (np.: z Internetu) w części lub całości w prezentacji pisemnej (książeczka projektu) lub multimedialnej - spowoduje otrzymanie oceny niedostatecznej za tę część projektu.

WYMAGANIA OGÓLNE - PLAKAT PREZENTACJA - KRYTERIA OCENY

Początkowe

Rozszerzające

Dopełniające

Wykraczające

Punk

y

Ilość punktów do zdobycia

plakatu i prezentacji

Przedstawione wiadomoœści są niekompletne,

nie stanowią logicznej całości, zaburzona chronologia, poziom informacji niedostosowany do odbiorcy, 1-2 zdjęcia.

Przedstawiono podstawowe dane i informacje, występują luki w zgromadzonej wiedzy, poziom informacji mało dostosowany do odbiorcy, kilka zdjęć.

Przedstawiono wystarczającą ilość danych, które zostały uporządkowane w logiczną całość, prawidłowa chronologia, występuje kilka niezrozumiałych pojęć (dla odbiorcy - rówieśnika), odpowiednia liczba różnorodnych elementów graficznych.

Prezentowane informacje są różnorodne i znacznie wykraczające poza założone cele, poziom  dostosowany do odbiorcy, odpowiednia liczba różnorodnych elementów graficznych, model.

Forma plakatu i prezentacji

Chaotyczny rozkład informacji i grafiki na plakacie/prezentacji. Brak prawidłowej edycji,  wyróżnienia w tekście bez umiaru, tekst mało czytelny i nieestetyczny

Niezbyt czytelny rozkład informacji i grafiki na plakacie/prezentacji. Kilka błędów w edycji,  wyróżnienia w  tekście stosowane z umiarem, tekst mało czytelny lecz estetyczny.

Czytelny rozkład informacji i grafiki na plakacie/prezentacji. Drobne błędy w edycji,  wyróżnienia w tekście stosowane z umiarem,

tekst w większości czytelny i estetyczny.

Bardzo czytelny rozkład informacji i grafiki na plakacie/prezentacji. Bezbłędna edycja, wyróżnienia w tekście  stosowane tylko w odpowiednich miejscach,  tekst czytelny i estetyczny.

Gramatyka, ortografia i interpunkcja

Wiele błędów gramatycznych  ortograficznych lub interpunkcyjnych.

Nieliczne  błędy gramatyczne ortograficzne lub interpunkcyjne.

Pojedyncze błędy gramatyczne, ortograficzne lub interpunkcyjne.

Brak błędów gramatycznych, ortograficznych lub interpunkcyjnych.

Źródła

Niewielka ilość źródeł. Brak ich części, a niektóre źródła są nieprawidłowo opisane.

Dostateczna ilość źródeł. Większość  źródeł (informacje i grafika) jest prawidłowo opisana.

Duża ilość źródeł. Wszystkie Ÿźródła (informacje i grafika) są prawidłowo opisane.

Bardzo duża ilość różnorodnych źródeł. Wszystkie (informacje i grafika) są prawidłowo opisane.

Prezentacja publiczna

WypowiedźŸ niezbyt płynna i poprawna językowo, duże rozbieżności z treścią slajdów.

Wypowiedź w miarę płynna i poprawna językowoŸ, dostateczna korelacja ze slajdami.

Wypowiedź płynna i poprawna językowo, poprawna korelacja ze slajdami.

Wypowiedź swobodna, płynna i poprawna językowo, bardzo dobrze  korelująca ze slajdami.

• Sala