• ZDALNIE TEŻ MOŻE BYĆ TWÓRCZO I CIEKAWIE.

     • Inspiracją do powstania wielu projektów plastycznych uczniów klasy IIa była tematyka omawiana podczas zajęć on-line. Zapraszamy do obejrzenia prac nadesłanych przez uczniów naszej szkoły.

     • 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

     • 31 MAJA – DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IV a przystąpili do III edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Cykl 6 zajęć przybliżył dzieciom tematykę zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podstawą warsztatów było stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Jednym z zadań było przeprowadzenie wywiadu z osobą, która nie pali papierosów. Uczniowie najczęściej wybierali swoich najbliższych: rodziców, dziadków. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ przeprowadzenie wywiadu wymagało zaangażowania ze strony dorosłych. Z relacji dzieci wynika, iż najbliżsi chętnie odpowiadali na pytania zawarte w wywiadzie. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia i skutki takiego postępowania. Program zakończyło wykonanie plakatu „Nie pal przy mnie, proszę”. Praca pokazała znajomość przez uczniów tematyki biernego palenia papierosów. Dzieci wiedzą w jaki sposób zwracać uwagę osobom dorosłym, aby nie paliły przy nich papierosów. Program „Bieg po zdrowie” w znacznym stopniu przybliżył tematykę edukacji zdrowotnej. Plakaty „Nie pal przy mnie, proszę” wykonali uczniowie w grupach kilkuosobowych. Każdy z nich jest inny, jednocześnie ciekawy, zwracający na inne aspekty palenia.

      Przemek

       

     • 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, organizowany od 2004, stał się symbolem determinacji i kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek. Dziś obchodzimy go w zaciszu domu, w wirtualnej przestrzeni. W obecnej sytuacji zamknięcia i izolacji nie zapominajmy o wartości jaką jest książka, pamiętajmy o inicjatywach krzewiących czytelnictwo i rozpalających miłość do literatury najmłodszego pokolenia.  To w sieci odbywają się dziś spotkania autorskie, dyskusje, prezentacje nowości czytelniczych. Coraz więcej jest możliwości (audiobooki na youtubie, dostęp do darmowych ebooków) stałego obcowania z książką. Jednak nam, bibliotekarzom brakuje kontaktu z czytelnikiem, tej szczególnej więzi i pasji. W dniu naszego święta, życzę sobie i Wam, byśmy za rok spotkali się w innych okolicznościach…

     • Europejski Dzień Śniadania

     • Relacja Pierwszoklasistów z obchodów Europejskiego Dnia Śniadania.

       

         Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Po nocnej przerwie, która dla organizmu oznacza czas wypoczynku i regeneracji, ale jest także czasem głodzenia, śniadanie dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość decyduje o wydolności psychofizycznej organizmu przez pierwszą część dnia, tj. o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego. 

           24 kwietnia, pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami postanowili dołączć do obchodów Europejskiego Dnia Śniadania. Przy niewielkiej pomocy dorosłych, dzieci przygotowały dla wszystkich domowników pyszne i bogate w witaminy śniadanko. Tego ranka, by móc celebrować to święto, rodzice zarezerwowali więcej czasu na wspólny posiłek niż zwykle. Miło było zasiąść przy wspólnym stole i delektować się smakołykami przygotowanymi przez najmłodszych domowników. 

           Najważniejszym elementem tego projektu było zaszczepienie w świadomości dziecka faktu, iż regularne zjadanie śniadania jest nawykiem, który powinien być pielęgnowany od najmłodszych lat.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
    • sp2brzeziny@o2.pl
    • 30przemekzbrz@gmail.com
    • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
    • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
  • Galeria zdjęć

    brak danych