• " Mikołajki w schronisku"

• W bieżącym roku szkolnym podsumowanie akcji charytatywnej "Mikołajki w Schronisku" nastąpiło 16 grudnia . Jak co roku, uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Zebrana karma i inne gadżety zostały przekazane potrzebującym zwierzakom z łódzkiego schroniska przy ulicy. Marmurowej. Zebrano mnóstwo darów - worki z karmą, koce, miski, puszki z żywnością, smycze, zabawki, gryzaki i wszystko, o czym tylko każdy pies i kot mógłby pomarzyć. Dary wypełniły 7 dużych pojemników. Wszystkie zostały zawiezione specjalnym transportem do schroniska. Dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję przygotowano drobne upominki. Dziękuję wszystkim naszym uczniom i ich Rodzicom za wielkie serca i za to, że zawsze można na Was liczyć. Trzeba pamiętać, że zwierzęta przebywające w schroniskach nigdy same nie poproszą o pomoc. Co najważniejsze - dzięki takim akcjom charytatywnym dzieci uczą się wrażliwości od swoich Rodziców, to wspaniałe, że mają taki przykład.

Opiekun SKO- Urszula Klim

• PLAKATOMANIA

• Propagujemy wiedzę o zdrowym stylu życia – PLAKATOMANIA!

Uczniowie klas IV-VIII przystąpili w pierwszym tygodniu stycznia do zadania pt: „ Propagujemy wiedzę o zdrowym stylu życia”.

Zostały wykonane plakaty w następujących kategoriach:

• Zdrowe odżywianie – klasy IV, V i VI

• Dobre samopoczucie w szkole – klasy VII

• Aktywność fizyczna – klasy VIII

Młodzież zaangażowała bardzo licznie w to działanie. Zebranych zostało wiele prac, na których przedstawiono propozycje różnorodnych rozwiązań sprzyjających zdrowiu. Najciekawsze z nich zostały przedstawione na wystawie w holu szkolnym i galerii zdjęć na stronie szkoły.

• SUKCESY W PŁYWANIU

• Aktywność fizyczna w różnych dziedzinach! Mikołajkowe Zawody Pływackie na Pływalni Miejskiej.

Z okazji Mikołajek odbyły się zawody pływackie. Dwie uczennice klasy 4a Martyna Szczepocka oraz Nadia Gulej poszczycić się mogą medalami i dyplomami. Dziewczyny zajęły czołowe miejsca w rywalizacji, ale warto podkreślić, że nie były jedynymi uczestnikami reprezentującymi szkołę. W rywalizacji wzięła udział duża grupa uczniów „ Dwójki”.

• DOBRE RADY NA ZIMOWE WYPADY

• W piątek, dn.10.01.2020 r. tuż przed samymi feriami odbył się apel, którego głównym celem było utrwalenie nawyków bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku. Uczniowie klasy III b pod kierunkiem wych. Elżbiety Majczak przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, na którą zaprosili dzieci z klas 0-III. Młodzi aktorzy zaprezentowali wiersze i piosenki, dzięki którym wszyscy obecni mogli przenieść się do zimowej krainy, w której nie można zapominać o bezpieczeństwie. Zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przy tym przekazali wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym oraz przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Apelowali, aby dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też koleżanek i kolegów. Na szkolnej scenie pojawiły się także postacie z bajek, aby uwrażliwić dzieci na odpowiednie zachowanie w kontaktach z nieznajomymi, podczas spędzania czasu na dworze jak i w domu. Program uroczystości szkolnej zawierał również elementy wychowania komunikacyjnego. W tej części przedstawienia utrwalono numery alarmowe i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem właściwego zachowania się pieszych oraz zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Całość przedstawienia dopełniły gazetki informacyjne zachęcające uczniów do zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Mamy nadzieję, że w pamięci pozostaną wszystkie zimowe przestrogi i słowa refrenu finałowej piosenki „Bawcie się wesoło, ostrożnie i bezpiecznie-zawsze tylko tak”.