• POLONISTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

• W tym roku szkolnym nasza szkoła ma szczególne powody do dumy. Dwoje uczniów z klas ósmych, tj. Antonina Stasiak i Jakub Brodziak zostali finalistami wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Wiktoria Susmaga z klasy 7a zdobyła tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu ,,Wędrówki z ortografią”, który odbywał się pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. To kolejna edycja tego konkursu, w której nasi uczniowie sięgają po najwyższe laury, zwłaszcza, że od uczestników oczekuje się dobrej znajomości Łodzi i regionu. W ogólnopolskim konkursie ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” Szymon Kamiński z klasy 7 c także został finalistą konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• „Grosz do grosza” - czyli jak zakończyła się kolejna zbiórka złotych monet w SP2.

•   "Gorączka Złota" to akcja PCK, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych, które często zalegają nam w kieszeniach. Ma ona na celu pomoc w dofinansowaniu do wakacyjnych wyjazdów dzieci z najuboższych dzieci. Akcja ta ma także wymiar społeczny tzn. promuje ideę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom. W naszej szkole ta zbiórka trwała od 5 listopada 2018 r. do 15 maja 2019 r.  W tym roku naszej społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę wyższą niż w roku ubiegłym- 847,86gr. Wszystkim uczniom, nauczycielom i sympatykom SP2, za zaangażowanie i wsparcie bardzo dziękujemy!!! OPIEKUN SKO- U. Klim

• CZYTAMY :)

• Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie udowadniali, że sztuka czytania nie umarła w dobie nowoczesnych technologii.

• UNICEF "DZIECI DZIECIOM"

• 4 czerwca w naszej szkole odbył się kiermasz "Dzieci dzieciom", w którym zbieraliśmy pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów i rodziców udało nam się zebrać 713zł. Za te pieniądze zakupiliśmy:

• 45 opakowań mleka terapeutycznego ratującego życie niedożywionych dzieci
            • 5000 tabletek uzdatniających wodę
            • 100 dawek szczepionek przeciw tężcowi
            • 60 dawek szczepionek przeciw polio
            • 1000 tabletek paracetamolu
            • 10 piłek do koszykówki
            • 10 plecaków szkolnych
            • 50 sztuk podręczników szkolnych

Ogromnie dziękujemy wszystkich, którzy wsparli naszą akcję.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

• SKRÓCONE ZAJĘCIA LEKCYJNE

• Informuję, że z uwagi na zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza w środę 12.06.19r., czwartek 13.06.19r. i piątek 14.06.19 r. zajęcia lekcyjne zostaną skrócone. Poniżej harmonogram skróconych lekcji i przerw:
            8:15  -  8:45  ( przerwa 5 min.)
            8:50  -  9:20  ( przerwa 5 min.)
            9:25  -  9:55  ( przerwa 10 min.)
            10:05 -  10:35 ( przerwa 5 min.)
            10:40 -  11:10 ( przerwa 5 min.)
            11:15 -  11:45 ( przerwa 5 min.)
            11:50 -  12:20 ( przerwa 5 min.)
            12:25 -  12:55 ( przerwa 5 min.)
            13:00 -  13:30 ( przerwa 5 min.)

Godziny pracy świetlicy szkolnej bez zmian, tj. od 7:00 - 17:00
            O dalszych decyzjach będą Państwo na bieżąco informowani.
                                                     DYREKTOR SZKOŁY

• Dzień Mamy i Dzień Taty

„MAMA I TATA-

najpiękniejsze słowa świata”

Dzień Mamy i Dzień Taty - są to jedne z najpiękniejszych dni w roku, pełne miłych życzeń, laurek i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Z tej okazji 27 maja, uczniowie klas pierwszych SP 2, zaprosili swoich rodziców, aby w gościnnych progach szkoły, wierszem, piosenką i tańcem uczcić ich święto. Licznie przybyłych gości przywitała pani dyrektor Anna Mrówka, która życzyła rodzicom naszych uczniów, samych wspaniałych chwil i wielu powodów do radości ze swoich pociech. Występ młodych artystów stanowił montaż słowno- muzyczny oraz humorystyczna scenka przygotowane przez uczniów klas I pod kierownictwem pań wychowawczyń: p. U. Klim i p. E. Pawlik. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali wierszy i piosenek w wykonaniu swoich dzieci. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po występach pierwszoklasiści wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane drobne upominki. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.