• „Bieg po zdrowie”

• W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy IV a przystąpili do II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Cykl 6 zajęć przybliżył dzieciom tematykę zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podstawą warsztatów było stymulowanie kreatywności i aktywności uczniów. Jednym z zadań było przeprowadzenie wywiadu z osobą, która nie pali papierosów. Uczniowie najczęściej wybierali swoich najbliższych: rodziców, dziadków. Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ponieważ przeprowadzenie wywiadu wymagało zaangażowania ze strony dorosłych. Z relacji dzieci wynika, iż najbliżsi chętnie odpowiadali na pytania zawarte w wywiadzie. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia i skutki takiego postępowania. Innym ważnym zadaniem było wykonanie przez osoby chętne komiksu. Uczniowie wykorzystali materiały, które były zawarte w pomocach dydaktycznych. Zdobytą wiedzę na warsztatach umieścili w dialogach prowadzonych przez bohaterów historyjek. Program zakończyło wykonanie plakatu „Nie pal przy mnie, proszę”. Praca pokazała znajomość przez uczniów tematyki biernego palenia papierosów. Dzieci wiedzą w jaki sposób zwracać uwagę osobom dorosłym, aby nie paliły przy nich papierosów. Program „Bieg po zdrowie” w znacznym stopniu przybliżył tematykę edukacji zdrowotnej. Plakaty „Nie pal przy mnie, proszę” wykonali również uczniowie z klas IV b, IV c, IV d.

• DZIEŃ SOKÓW

• Firma „Grucha” zaprosiła uczniów klas 0 – 3 na pyszną niespodziankę. Zorganizowała w naszej szkole Dzień soków. Każdy z uczniów aktywnie uczestniczył w wyciskaniu soku z jabłek . W krótkim czasie w szkolnej jadalni zapachniało pysznym, świeżym sokiem bez konserwantów. W trakcie prezentacji dzieci dowiedziały się o wartości odżywczej soku z jabłek i jego wpływie na nasze zdrowie.

Każdemu z uczestników spotkania smakował naturalny sok. Dzieci chętnie ustawiały się po następny kubek tej naturalnej porcji witamin i błonnika.

Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci,  a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych.

Warto kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Z pewnością zaprocentują one w przyszłości.

• Sukces Marysi

• 18 maja 2019 w hali widowiskowo-sportowej w Turku odbyły się ogólnopolskie zawody o Puchar Wielkopolski Karate Kyokushin. Puchar Wielkopolski został zorganizowany przez Okręgowy Związek Karate w Poznaniu. Sędzią głównym był Bogdan Jankowski (3 dan). W zawodach wzięło udział 215 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Uczennica naszej szkoły, Maria Dmowska, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Marysia od kilku lat trenuje karate Kyokushin pod kierunkiem sensei Krzysztofa Deracha i jego córki Róży Gardockiej w Akademii Sztuk Walki Fight and Win w Brzezinach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• KLUB SZKÓŁ UNICEF

• NASZA SZKOŁA OD MARCA JEST CZŁONKIEM KLUBU SZKÓŁ UNICEF smiley

JUŻ W CZERWCU PIERWSZA AKCJA CHARYTATYWNA "DZIECI-DZIECIOM"!!!

• SONIK DZIĘKUJE

• Klasa VIIB od tamtego roku szkolengo prowadzi adopcję wirtualną psa ze schroniska w Łodzi. Piesek wabi się Sonik. Dzięki wsparciu całej szkoły i akcji sprzedaży ciast, samorząd szkolny przekazał na rzecz dalszej adpocji Sonika 280zł!!! Umożliwi to prowadzenie adopcji aż do września. Teraz właściwie Sonik to pies całej naszej społeczności szkolnej.

SONIK BARDZO DZIĘKUJE!!! I CAŁY CZAS SZUKA DOMU....