• 2 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach już 29 marca aktywnie włączyła się w tę szlachetną akcję. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali gazetki tematyczne oraz okolicznościowe dekoracje.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone prelekcje na temat Autyzmu oraz przekazane dodatkowe materiały dla wychowawców. Aby wyrazić swą solidarność z osobami dotkniętymi Autyzmem w tym dniu w szkole nie rozbrzmiewały dzwonki, zaś uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w kolorze niebieskim.

Uczniowie wraz z wychowawcami starali się zachęcić do udziału w akcji także społeczność Brzezin i okolic. W tym celu przekazali materiały dotyczące Autyzmu przedstawicielom lokalnych władz, dyrektorom placówek oświatowych.

Odwiedzili m.in. pracowników Urzędu Miasta Brzeziny, Starostwa Powiatowego w Brzezinach, Urzędu Gminy Brzeziny, Urzędu Skarbowego ,Urzędu Stanu Cywilnego oraz Banku Spółdzielczego w Brzezinach.

W dniu 2 kwietnia wieczorem w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach zostały włączone światła w symbolicznym niebieskim kolorze. Tym samym włączyliśmy się w globalną akcję „Polska na niebiesko”.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję wobec osób dotkniętych Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.