• AKCJA " Mikołajki w Schronisku"
     • AKCJA " Mikołajki w Schronisku"

     • 6 grudnia 2018 r. - nastąpiło podsumowanie akcji szkolnego SKO pt. "Mikołajki w Schronisku". Jak co roku, zbiórka karmy i innych gadżetów, nie zawiodła potrzebujących zwierzaków z łódzkiego schroniska przy ulicy  Marmurowej. Zebrano mnóstwo darów - worki z karmą, koce, miski, puszki z żywnością, smycze, zabawki, gryzaki i wszystko, o czym tylko każdy pies i kot mógłby pomarzyć. Dary wypełniły 8 dużych pojemników. Wszystkie  zostały zawiezione do schroniska. Dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję przygotowano drobne upominki. Dziękuję wszystkim naszym uczniom i ich Rodzicom za wielkie serca i za to, że zawsze można na Was liczyć. Trzeba pamiętać, że zwierzęta przebywające w schroniskach- nigdy same nie poproszą o pomoc. Co najważniejsze - dzięki takim akcjom charytatywnym dzieci uczą się wrażliwości od swoich Rodziców, to wspaniałe, że mają taki przykład.

                                                                                                                                                                                       Szkolny Opiekun SKO

    • POLAND AND TURKEY FRIENDS
     • POLAND AND TURKEY FRIENDS

     • W 2018/2019 realizujemy kolejny projekt eTwinning "Poland and Turkey friends". Projekt realizują uczennice klasy VIIC. W tym roku współpracujemy z uczniami z Turcji. W ramach projektu wysłaliśmy pierwsze listy do naszych nowych zagranicznych kolegów oraz otrzymaliśmy listy zwrotne. Udało się nam również nakręcić krótki filmik przedstawiający naszych uczniów. Podobny film również otrzymaliśmy z Turcji. Obecnie pracujemy nad kolejnymi listami oraz nad przygotowaniem prezentacji o naszym kraju i naszym mieście. Dzięki temu my również odkryjemy i poznamy Turcję.

    • BAWMY SIĘ RAZEM
     • BAWMY SIĘ RAZEM

     • Bawmy się razem - akcja, której celem jest wspólne poznanie się uczniów klas starszych z uczniami klas młodszych. W akcji biorą udział uczniowie klasy IIA i VIIB. Za nami pierwsze nasze spotkanie, pierwsze wspólne zabawy. Spotkanie to poświęcone było nauce imion naszych młodszych i starszych kolegów. Godzina pełna śmiechu i radości szczególnie, kiedy okazywało się, iż niektórzy nie pamiętają imion swoich kolegów, koleżanek z klasy. Z niecirpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

      Zdjęcia z zabaw można obejrzeć tutaj.

     • AKCJA "PAMIĘTAJMY O STARSZYCH"

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, dzięki którym mogliśmy po raz trzeci przeprowadzić świąteczną edycję  akcji "Pamiętajmy o Starszych". Przygotowane przez was dekoracje na choinkę były prześliczne. Wasze pomysły nie mają granic. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i za kolejny sukces naszej akcji.

      Dziękujemy również mieszkańcom DPS-u w Brzezinach za przybycie do naszej szkoły na szkolne Jasełka. Dziękujemy, że byliście z nami.

      "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

      Jan Paweł II

    • ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA
     • ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

      W imieniu dzieci z Domu Dziecka w Łodzi oraz Zespołu Integracyjnego pragniemy podziękować za liczny udział w zbiórce artykułów na ich rzecz.

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość.

        DZIĘKUJEMY !

      Zespół Integracyjny postanowił dołączyć się do akcji organizowanej przez grupę wędkarzy działającą pod nazwą Łódzkie Wędkarstwo. Tym samym tuż przed świętami Bożego Narodzenia na terenie naszej szkoły została zorganizowana zbiórka artykułów dla dzieci z Domu Dziecka mieszczącego się w Łodzi przy ul. Drużynowej 3/5 .

      Jakie zebrano dary? Kosmetyki, artykuły chemiczne, ubranka, buty, przybory szkolne, pampersy, chusteczki, zabawki, książki, gry planszowe , słodycze, wanienki, przewijaki, wózki, maty edukacyjne, pościel i ręczniki.
      Akcja zakończyła się 19 grudnia, a 20 grudnia wszystkie dary wraz ze słodkimi paczkami do Domu Dziecka zostały dostarczone przez dwóch Mikołajów.
      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do niej włączyli. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku uda się ją przeprowadzić z jeszcze większym rozmachem.

    • PATRIOTYCZNY LISTOPAD
     • PATRIOTYCZNY LISTOPAD

     • Klasa VI B po raz kolejny w listopadzie wzięła udział

      w organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

      Narodowego akcji "Kultura dostępna". W ciągu 3 lat zwiedziliśmy

      4 rezydencje królewskie, tj. Zamek Królewski na Wawelu, Zamek

      Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie w Warszawie i Pałac w Wilanowie, 

      tym samym wzbogaciliśmy swoją wiedzę o tych niezwykłych dla Polski

      miejscach i ich znamienitych gospodarzach.

        W tym roku zwiedziliśmy również siedzibę Polskiego Radia w 

      Warszawie. "Halo, Halo! Tu Polskie Radio"- te słowa po raz

      pierwszy popłynęły w eter w 1924r., tym samym jest to wielkie 

      osiągnięcie XX-lecia między wojennego. Miłą niespodzianką

      było tam spotkanie z polskim artystą Michałem Szpakiem,

      który chętnie pozował do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

       

      Kraków jest nam bliski jeszcze dlatego, że mogliśmy zwiedzić wystawę

      w Muzeum Narodowego w Krakowie poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu,

      wybitnemu artyście, pisarzowi,malarzowi i twórcy niezwykłych witraży,

      jak np. "Bóg Ojciec, stań się".

      Takie zajęcia poza szkołą sprawiają, że lepiej możemy poznać historię Polski

      i kulturę naszego kraju. Dzięki temu przeszłość staje się nam bliższa, bo

      przeszłość to także dziś!

     • 21 listopada DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • W środę 21 listopada uczniowie klasy II a i IV a rozsyłali życzliwie życzenia „uśmiechu na twarzy, dobrych myśli i życzliwości na co dzień, a nie tylko od święta” odwiedzając starszych i młodszych kolegów w ich salach lekcyjnych. Do przesyłanych życzeń miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się wcześniej przygotowane małe niespodzianki. Uczniowie klas O – IV otrzymali znaczek słońca, symbolizujący radość, uśmiech i dobrą energię. Przypominał on wyglądem Order Uśmiechu, jak słusznie zauważył jeden z uczniów. Oprócz tego każdy mógł wylosować jeden los z życzliwym przesłaniem na cały dzień. Starsi uczniowie i wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji otrzymali nietypowy list. Był to „List do przyjaciół” autorstwa Gabriela Garcia Marqueza, który pisarz rozesłał do swoich przyjaciół, gdy wycofywał się z życia publicznego będąc chorym na nowotwór złośliwy. Zwrócił w nim uwagę na to, co w życiu jest, a właściwie powinno być najważniejsze i jak bardzo powinniśmy to doceniać.

      Z tak dobrymi myślami drugoklasiści udali się też do Urzędu Miasta, by wiele życzliwości i pozytywną energię przekazać pracującym tam urzędnikom. Dzieci odwiedziły, złożyły życzenia i obdarowały słoneczkami oraz mądrymi myślami zawartymi w „Liście do przyjaciół” nowo urzędującą Panią Burmistrz Ilonę Skipor, pracowników UM, Urzędu Skarbowego, Starostwa Powiatowego, Oddział Banku Spółdzielczego jak również interesantów poszczególnych instytucji, którzy akurat w tym czasie byli obsługiwani.

      21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości – World Hello Day - uczciliśmy go zgodnie z przesłaniem „Życzliwość. Podaj dalej!”. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się życzliwością i czynienia dobra, gdyż jak pisał noblista G.G.Marquez „Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli okaże się, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie. Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć „jak mi przykro”, „przepraszam”, „proszę”, dziękuję” i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz. Nikt Cię nie będzie pamiętał za Twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni. Prześlij te słowa komu zechcesz”

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
    • sp2brzeziny@o2.pl
    • 30przemekzbrz@gmail.com
    • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
    • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
  • Galeria zdjęć

    brak danych