• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

     • UWAGA!

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

      Szanowni Państwo !

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie placówek  oświatowych  zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych). To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

      Informuję, że w naszej szkole w dniu 12.03. i 13.03. (czwartek i piątek) będą prowadzone zajęcia opiekuńcze w godzinach 700 – 1600 tylko dla tych dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Od poniedziałku (16.03.) szkoła zostaje zamknięta dla wszystkich uczniów!

      Proszę na bieżąco śledzić informacje zamieszczane na  stronie internetowej naszej szkoły i dzienniku elektronicznym Librus oraz komunikaty  Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

      W kolejnym komunikacie podam Państwu informacje dotyczące zorganizowania samodzielnej pracy uczniów w domu za pomocą dziennika elektronicznego Librus i e-materiałów przygotowanych przez nauczycieli.

                                                                                              Dyrektor – Anna Mrówka

       

       

     • DZIEŃ OTWARTY ODWOŁANY

     • W związku z komunikatem Wojewody Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty o konieczności zaprzestania organizacji wyjazdów, wycieczek i innych wydarzeń na terenie szkół z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że

      DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY zaplanowany na 17 marca zostaje odwołany.

      Rodziców zainteresowanych zapisem dziecka do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego zapraszam do składania stosownej dokumentacji w sekretariacie szkoły.

      Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 2 przebiega bez żadnych zakłóceń.

      Dyrektor szkoły- Anna Mrówka

     • INFORMACJA

     • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

      dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

      w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem


      koronawirus.docx​​​​​​​

     • SUKCESY UCZNIÓW DWÓJKI

     • To już kolejny rok, gdy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach sięgają po najwyższe laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. 

      Szczególne gratulacje kierujemy do Michała Sikory z 8c- tegorocznego laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki; Adama Dudy z 8b i Jakuba Rogalskiego z 7c - finalistów wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz Marysi Dmowskiej z 7b- mistrzyni Europy w karate Kyokushin i laureatki w plebiscycie Dziennika Łódzkiego- Juniorka Roku 2019; Weroniki Skrzyńskiej z 6a- mistrzyni kolarstwa MTB, która w klasyfikacji generalnej Małej Ligi MTB wywalczyła I miejsce w kraju. Ponadto w XXXIII edycji konkursu LOP - ,,Mój las” laureatami zastało 6 uczniów z klasy 4a oraz 5 z klasy 8c.

      O wysokim poziomie kształcenia w SP 2 świadczą wyniki z egzaminów zewnętrznych naszych ubiegłorocznych ósmoklasistów. Średnia naszej szkoły z języka polskiego i matematyki to najwyższa średnia w mieście i powiecie; ponadto uzyskane przez uczniów wyniki znacząco przewyższyły średnie województwa przedstawione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna. To dzięki wyspecjalizowanej kadrze pedagogicznej zmotywowani i zainspirowani uczniowie Dwójki z pasją przystąpili do wielu konkursów i już w 1. roku ośmioletniej szkoły podstawowej zostali finalistami i laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z matematyki- 1 laureat i 2 finalistów; z języka polskiego- 2 finalistów; z języka angielskiego- 1 finalista; z historii- 1 finalista.
      Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że laureatem wojewódzkiego konkursu z matematyki został uczeń klasy 7 - Mikołaj Jasiński. Tym samym nie martwił się już o egzamin i wybór szkoły średniej. Szkoła kładzie duży nacisk na doskonalenie umiejętności ortograficznych uczniów. Dzięki temu biorą oni udział w wielu konkursach ortograficzno- gramatycznych Nasze sukcesy to: 2 laureatów w powiatowym dyktandzie o puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego oraz od 2008 r. finaliści łódzkiego konkursu ,,Wędrówki z ortografią” oraz finalista w ogólnopolskim konkursie ,,Z ortografią na co dzień”.

      Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do nowych interdyscyplinarnych konkursów z wiedzy o filmie i z filozofii. Przed nimi eliminacje rejonowe i finał. Jak zawsze - trzymamy kciuki!

      ,,Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.
      Odważ się być mądrym i dołącz do Ligi Mistrzów SP 2

     • Koło matematyczne w kl. 2b

     • Matematyka, to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy w większym stopniu niż jakakolwiek dziedzina wiedzy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci ją polubiły i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i mile wspomnienia.

      Uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Pawlik rozwijają zainteresowania i zdolności matematyczne na kółku matematycznym. Najmłodsze dzieci uczą się przez działanie, dlatego większość zadań prowadzonych na kółku ma charakter czynnościowy. W doborze ćwiczeń uwzględniono ruch, manipulowanie różnymi przedmiotami, konstruowanie budowli przestrzennych, zajęcia poza salą lekcyjną. Dzieci mają możliwość eksperymentowania, pogłębiania treści matematycznych, szukania oryginalnych metod rozwiązywania zadań. Uczą się kodowania, szyfrowania, programowania. Zdobywają świadomość, że matematyka jest wokół nich i ma zastosowanie w licznych dziedzinach życia.


       

     • BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-3

     • Bal karnawałowy - to dla uczniów z naszej szkoły miła tradycja, przepełniona muzyką i doskonałą zabawą. Dzień, w którym odbywa się bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez dzieci wiele tygodni, dostarczający wielu przeżyć i radości. W tym roku bal odbył się tuż po powrocie uczniów z ferii zimowych – w piątek 14 lutego. Uczniowie klas VII i VIII dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził młodsze koleżanki i kolegów w karnawałowo- walentynkowy nastrój. Sala gimnastyczna, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana czerwonymi balonami, serduszkami zachęcała do wesołej zabawy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać dobre wróżki, piękne księżniczki, delikatne motylki, walecznych rycerzy, groźnego smoka, piratów, odważnych policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. O doskonałą oprawę muzyczną zadbał Dj Krzysztof, który również zapraszał do udziału w konkursach zręcznościowych, wokalnych i tanecznych. Szybką regenerację sił zapewnił bawiącym się dzieciom, zdrowy poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy naszych uczniów. W trakcie zabawy nie zabrakło również chwili na wykonanie wspólnego zdjęcia oraz wielu fotek indywidualnych. Tegoroczna zabawa karnawałowa uczniów klas 0 -III należy do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale bardzo zadowoleni. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

     • PIERWSZE MIEJSCE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

     • W dniu 18 lutego zostały rozegrane zawody z  mini piłki siatkowej chłopców o mistrzostwo powiatu 

      Po zwycięstwie 2:0 z  Rogowem 2;0 z Gałkówkiem 2:0 z Dąbrówka i przegranej 2:1 z SP1, chłopcy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. 

     • .

     • BE   MY  VALENTINE!
      Karnawałowo- Walentynkowe szaleństwo w SP nr 2 !!!

      Tegoroczne Walentynki przypadające w piątek to idealna okazja, aby ten czas połączyć z zabawą karnawałową. Przygotowania do zabawy rozpoczęły się już parę dni wcześniej. Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową. Każdy miał szansę przygotować i przesłać tą drogą sympatyczną kartkę komuś, kogo darzy sympatią.
      Świętowanie z całą mocą rozpoczęło się w piątek po południu. W sali gimnastycznej przeobrażonej z tej okazji w „serduszkowe zagłębie”  najpierw bawili się najmłodsi, uczniowie klas 0 – III.  Zabawę umilał DJ Krzysztof, który przygotował dla dzieci liczne muzyczne i taneczne niespodzianki oraz konkursy. Barwne przebrania i dobra zabawa sprawiły, że maluchy miło spędziły ten dzień!
      O godz. 17:00 młodsze dzieci przekazały parkiet starszym uczniom naszej szkoły. Mile widziane były również przebrania karnawałowe oraz elementy walentynkowe stroju! Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, walentynkowych wróżb i zabaw. Najważniejsze były oczywiście szaleństwa taneczne, ale nie zabrakło też innych atrakcji.Wybrano Króla i Królową Balu. Najpierw wylosowano kandydatów, którzy musieli sprostać różnym zadaniom. Tworzyli stroje z folii i papieru , rozpoznawali, na podstawie krótkiego fragmentu melodii, jaka to piosenka? Po wyrównanej rywalizacji finalistami zostali: Zuzia z klasy VIII B i Bartek z klasy VI C.
      Kartki walentynkowe dostarczono adresatom, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone.
      W międzyczasie rodzice zaprosili uczniów na przygotowany poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, a ten radosny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci…

     • INTERPUNKCJA NAM NIESTRASZNA!

     • Interpunkcja nam niestraszna! W miniony piątek, 21 lutego, w brzezińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Iwaszkiewicza odbył się Powiatowy Polonistyczny Konkurs Interpunkcyjny. Uczestniczyły w nim szkoły z Brzezin oraz Jeżowa. Zmagania interpunkcyjne objęte były patronatem starosty brzezińskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Kaźmierczak, Maria Gołąbek, Adam Duda i Jakub Trześniewski. Uczestnicy konkursu musieli napisać dyktando interpunkcyjne, rozwiązywać zadania testowe i szarady językowe. Zawody interpunkcyjne składały się z dwóch etapów: indywidualnego oraz grupowego. Nasza szkoła odniosła sukces w obydwu rundach zmagań. Adam Duda zajął III miejsce indywidualnie. W etapie grupowym reprezentanci naszej szkoły zdobyli najwyższe z miejsc- I i zostali ,,Najlepszą Drużyną".

     • Z WIZYTĄ W WOLBORZU

     • Dnia 13 lutego 2020r. w ramach współpracy szkół w odpowiedzi na zaproszenie wybraliśmy się na kolejną wizytę do Wolborza.
      Tego dnia mogliśmy poznać i przybliżyć sobie ofertę edukacyjną szkoły. Poznaliśmy od praktycznej strony zawody związane z hotelarstwem, mechanizacją rolnictwa, przemysłem motoryzacyjnym, logistyką, hodowlą koni i informatyką.
      Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i zaprowadzeni do poszczególnych sal lekcyjnych, w których odbywały się ciekawe zajęcia. W pierwszym pomieszczeniu mieliśmy okazję zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego, stworzyć rozmaite figury i postacie z papieru, a także udekorować przygotowane odlewy z gipsu. W sali matematycznej czekały na nas zagadki logiczne typu: przekładanie zapałek czy układanie figur przestrzennych. Pomimo pozorów, okazało się być to dosyć trudnym zadaniem, jednak udało nam się je rozwiązać. Uczestniczyliśmy także w pokazie kelnerskim, który odbywał się w trzech językach: niemieckim, angielskim i polskim. Uczennice opowiedziały jak powinno się nagrywać do stołu i pokazały chwyty przydatne do przenoszenia talerzy. W sali czekał na nas słodki poczęstunek.
      Na drugim piętrze wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych. Tworzyliśmy kwiaty z folii aluminiowej i kolorowaliśmy obrazy. W pracowni chemiczno-fizycznej wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji, a w biologicznej, obserwowaliśmy ciekawe doświadczenia. Sprawdziliśmy także swoją wiedzę w quizie z języka niemieckiego, a chłopcy wzięli udział w grze informatycznej.
      Po zakończonych zajęciach, uczniowie zaproponowali nam oprowadzanie na terenie szkoły. Bardzo chętnie przyjęliśmy propozycję. Pokazali nam akademik, a także wprowadzili do pokoi. Mogliśmy zobaczyć sporą stołówkę i dowiedzieć się o jej specjałach. Byliśmy także w warsztacie samochodowym, gdzie widzieliśmy szkolnego "garbusa" złożonego przez uczniów. Zostaliśmy zaprowadzeni także do stajni i podziwialiśmy piękne konie i bryczki. Spacerując i rozmawiając, dotarliśmy do parku z dosyć płytkim stawem i boiska szkolnego.
      Uczniowie przez cały czas zajmowali nas rozmową. Byli niezmiernie mili i towarzyscy co bardzo nas ucieszyło.
      Po zakończonym spacerze, nadszedł czas powrotu do naszego miasta. Zostaliśmy ciepło pożegnani i zaproszeni na kolejną wizytę.


       

      Wiktoria Susmaga klasa 8a

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Każda impreza szkolna jest okazją do integrowania uczniów, przeżywania wzruszeń, kształtowania postawy współuczestnictwa i współdziałania w życiu szkolnym. Szczególnie cenne są uroczystości pozwalające przeżywać chwile radości w gronie bliskich tj. babć i dziadków. Taka uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach, przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swojej wychowawczyni. Wiersze i piosenki, którymi wnuczęta wyraziły swoją wdzięczność i podziękowania za czułość, troskę i codzienny trud wzruszyły niejedną babcię i niejednego dziadka. Piękna sceneria i wspaniały klimat sprawiły, że na twarzach można było zaobserwować uśmiech, radość oraz łzy wzruszenia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnucząt, podziwiali ich postawę i umiejętności artystyczne. Przedstawienie zakończyło się wręczeniem pięknych laurek jako wyrazu swej miłości dla babć i dziadków. W organizację imprezy włączyli się rodzice, przygotowując słodki poczęstunek. Była to okazja do wspomnień swojej młodości, czasów, kiedy byli dziećmi i uczniami.

      Ta wspaniała uroczystość wzmocniła więzi rodzinne, przyczyniła się do miłego spędzenia czasu, pozwoliła przeżyć chwile radości w gronie bliskich. Była okazją do przypomnienia, że to właśnie babciom i dziadkom zawdzięczamy większość rozkoszy naszego dzieciństwa.

       

      Oddział Przedszkolny

     • WALENTYNKI W KLASIE 7 B

     • W tym roku walentynki w naszej klasie miały szczególną moc. Jesteśmy ze sobą już 7 lat, czy się znamy, lubimy, kolegujemy? 14 lutego to właśnie taki dzień, który pomaga odpowiedzieć na te pytania. Postanowiliśmy, że wspólnie zrobimy sobie niespodziankę, pisząc walentynki; chłopcy- dziewczynom, dziewczyny- chłopakom. Oczywiście nie zabrakło słodkości i serduszek od naszej Wychowawczyni. Kolor czerwony daje siłę, tak rozgrzał nasze emocje, że wszystkim błysnęły oczy, a na twarzach pojawił się uśmiech. Tak właśnie działa walentynka, a wszystko przez proste słowa: ,,Fajnie, że jesteś”; ,,Dla Ciebie robię słodką minkę i przesyłam walentynkę”; ,,Będzie mi miło ogromnie, jeśli uśmiechniesz się do mnie”. To naprawdę działa!

     • WALENTYNKI W 2 B

     • Szkoła to nie tylko lekcje i nauka. Szkoła jest także miejscem zabawy i kształtowania się pozytywnych emocji jakie ona przynosi : radości, zadowolenia, akceptacji.

      Walentynki stały się dla uczniów klasy II B wspaniałą okazją do świętowania przyjaźni, życzliwości ze swoimi kolegami w klasie. Wyrażenia sympatii i podziękowań za trud dla nauczycieli i pracowników obsługi. Okazania miłości dla rodziców.

      Kartki walentynkowe wykonane przez uczniów były miłą niespodzianką dla obdarowanych i wywołały uśmiech na ich twarzach. Za kilka lat bardzo miło będzie znaleźć swoją kolekcję kartek , którą otrzymaliśmy z okazji walentynek. Czytając napisane na nich życzenia, z uśmiechem wspomnimy osoby, które nas nimi obdarowały.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych