• DZIEŃ CHŁOPCA W 3B

     • Dzień Chłopaka jest obchodzony corocznie 30 września. W naszej szkole jest to uroczystość klasowa na stałe wpisana w kalendarz imprez klasowych.

      Dziewczyny z klasy 3b przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki, konkursy i zabawy dostarczając okazji do wspólnego świętowania i radości.

      Na początku były życzenia i drobne upominki od koleżanek

      Najbardziej wyczekiwanym momentem dnia był wybór Superchłopaka klasy 3b. Został nim Adam Miazek – chłopak mądry, uprzejmy, koleżeński, dowcipny, wysportowany, prawdziwy dżentelmen. Dziewczyny wręczyły Superchłopakowi okolicznościową szarfę i nietypowy dyplom – obraz namalowany farbami olejnymi przez jedną z koleżanek.

      Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Ponieważ nasza szkoła przygotowuje się do zdobycia certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie w zabawach i konkursach postawiliśmy nacisk na ruch, sprawność fizyczną i zdrowe odżywianie.

      Dzień Chłopaka w naszej klasie – to był naprawdę super dzień.

      Wszystkim Chłopakom tym dużym i tym małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego !!!

     • DZIEŃ CHŁOPCA W 5A

     • W poniedziałek podczas lekcji wychowawczej dziewczynki z klasy 5a uhonorowały swoich kolegów. Przygotowały dla nich drobny upominek, którym były uszyte własnoręcznie maseczki na twarz i nos. Nie mogło też zabraknąć zabaw i konkursów, jak na szkołę promującą zdrowie, rzecz jasna przystało: zręcznościowych i sportowych. Chłopcy ścigali się więc, kto szybciej, bez pomocy rąk, zje jabłko. Odbyły się też „wyścigi” w przenoszeniu kubka za pomocą nadmuchanego balona. Tutaj, liczyła się nie tylko sprawność nóg, ale także „pojemność oddechowa płuc”. Zwycięzców było wielu!

      Jednym słowem ZDROWIE I ZABAWA, TO TEGOROCZNE HASŁO NA DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 5a!

     • BIOLOGII UCZYMY SIĘ NIE TYLKO W KLASIE...

     • Biologii uczymy się nie tylko w klasie, rzecz, o lekcji-wycieczce!

      Klasa 5a tajniki przyrody zgłębiała na „łonie natury”. Wprawdzie krótko, ale intensywnie, bo podczas lekcji biologii, na terenie przyległym do szkoły.

      Uczniowie określali wiek drzew porastających zielone tereny przy boisku oraz przed budynkiem szkoły. Dzieci mierzyły obwód drzew, obliczały ich średnicę, a następnie z zastosowaniem odpowiedniej tabeli, dla poszczególnych gatunków, określały wiek drzewa.

      Jak się okazało, najstarsze modrzewie i lipy liczą sobie 60-65 lat, dęby: około 20 lat, a klony, które zdobią swoimi „kopułami ”trawnik, tuż przy chodniku ulicy Sienkiewicza, mają około 12-15 lat. Co cieszy, widać więc, że drzewa na terenie wokół szkoły są co pewien czas dosadzane!

      Nauka poza szkolną ławką miała jeszcze jeden cel.

      Jako szkoła promujemy w tym roku wszelkie formy aktywności ruchowej, dlatego lekcje-wycieczki, spacery po najbliższej okolicy na pewno będą nam przez cały rok szkolny towarzyszyły.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest

      20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      Z tej okazji dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęły wspólne świętowanie odśpiewaniem „Hymnu Przedszkolaka” i wypuszczenia niebieskich balonów z marzeniami do nieba.

      W tym radosnym dla dzieci dniu nie zabrakło również wspólnej zabawy przy największych przebojach,przeplatanej konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi. Za wspaniale wykonane zadania dzieci otrzymały słodkości, bańki mydlane oraz medale „Wyjątkowego Przedszkolaka”.

      Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po wspólnych zabawach, konkurencjach i konkursach dzieci raczyły się tortem ufundowanym przez Rodziców. Na torcie widniał napis „Dzień Przedszkolaka” wykonany na tę okazję. Odpalone zimne ognie na torcie wywołały u dzieci zdziwienie, okrzyki i ogromne brawa. Ostatnią konkurencją było zjedzenie tortu bez użycia rąk.
      Wszystkim Naszym przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego, wspaniałych chwil w szkole oraz samych powodów do uśmiechu.

      Wychowawca

      Jadwiga Borowska

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • 16.09.2020 środa - godz. 16.00 - oddział przedszkolny, klasy I, II, III

      16.09.2020 środa - godz. 17.00 - klasy IV b, IV c, V, VI

      17.09.2020 czwartek - godz. 17.00 - klasa IV a, klasy VII, VIII

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

     • Dyrektor SP nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

      podaje do wiadomości godziny rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

      1 września 2020 r.

      godz. 8.30 – klasa przedszkolna, klasy pierwsze (dziedziniec szkoły)

      godz. 9.30 – klasy drugie i klasy trzecie (dziedziniec szkoły)

      godz. 10.30 – klasy czwarte, piąte i szóste (boisko „Orlik”)

      godz. 11.30 – klasy siódme i ósme (boisko „Orlik”).

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych