• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

     • W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 8 listopada 2018 r. uczniowie zgromadzili zdrowe produkty i rozpoczęli w swoich salach lekcyjnych przygotowanie posiłku. W tym dniu na szkolnych ławkach królowały pożywne kanapki, sałatki owocowe i warzywne, zdrowe przekąski. Były także świeże soki przygotowane przez rodziców. Przy wspólnym stole samodzielnie przygotowane drugie śniadanie smakowało wyjątkowo. Po takim posiłku dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. To był najlepszy start w nowy dzień!

      Oprócz zajęć kulinarnych uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w przedstawieniu i obejrzeli scenki tematycznie związane ze zdrowym stylem życia, które przygotowały dzieci z klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Majczak. W zaprezentowanej inscenizacji podkreślono ważną rolę śniadania oraz znaczenie aktywności fizycznej i właściwej diety dla zachowania zdrowia. Uczniowie otrzymali przepisy dotyczące komponowania zdrowego codziennego jadłospisu zgodnego z piramidą zdrowego żywienia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania dostali „receptę na zdrowie”, czyli 12 zasad zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci z klasy II b zadbały także o to, żeby wszyscy mieli w tym dniu wyjątkową „moc śniadaniową” i poczęstowały zdrową przekąską kolegów i koleżanki z młodszych i starszych klas oraz pracowników szkoły. Była to z pewnością udana lekcja zdrowego odżywiania i nie tylko dla dzieci.

      Choć tegoroczna edycja prozdrowotnego programu edukacyjnego już za nami, ale zdrowe śniadani na co dzień z nami zostanie.

    • V A - GRY PATRIOTYCZNE
     • V A - GRY PATRIOTYCZNE

     •    Klasa V A na lekcji wychowawczej zapoznała się z historią Polski z okresu upadku, zaborów i odzyskania niepodległości. Na podstawie informacji uczniowie stworzyli kilka gier planszowych, w których tematem przewodnim były wydarzenia związane z naszymi dziejami, zwłaszcza te z okresu odrodzenia Polski.

    • Ślubowanie Pierwszoklasistów
     • Ślubowanie Pierwszoklasistów

     • Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na  pełnoprawnego ucznia. W tym roku szkolnym uroczysta akademia z okazji Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyła się 24 października 2018 r.

      Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i przywitaniem wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców przez Dyrektor Szkoły Annę Mrówkę.

      Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 2 uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar szkoły oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia — mówiła dyrektor szkoły Anna Mrówka. Podkreśliła, że przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie kl. I a – Urszula Klim i kl. I b – Ewa Pawlik.

      Słowa powitania i kilka dobrych rad Pierwszakom udzielili starsi koledzy – Maja Rutkowska i Marcel Hrowatić.

      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Zapewnili wszystkich zebranych, że wiedzą kim są, w jakim kraju mieszkają, znają barwy narodowe, wiedzą jak należy zachowywać się w szkole, pokazali również, że są sprawni fizycznie i silni emocjonalnie, aby zmagać się z trudnościami, które napotkają w szkole.

      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz Ojczyźnie – Polsce.

      Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Anna Mrówka. Wicedyrektor szkoły Elżbieta Piotrowska wraz z wychowawczyniami klas wręczyły uczniom legitymacje szkolne. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach.

      Z okazji tej uroczystości, dzieci otrzymały prezenty od rodziców. Wicedyrektor szkoły wręczyła im pamiątkowe kroniki, w których będą dokumentować najważniejsze wydarzenia z życia klasy.

      Miłym zakończeniem tego wyjątkowego dnia były klasowe fotografie i wspólny poczęstunek.

      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

      Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

    • Konkurs recytatorski ,,Ojczyste krajobrazy''
     • Konkurs recytatorski ,,Ojczyste krajobrazy''

     • 22  października 2018 r. w przytulnej bibliotece, wśród tomików poezji oraz pejzaży i szkiców przedstawiających zabytki Polski, rozbrzmiały głosy przenoszące uczestników do wszystkich zakątków kraju. O ojczyźnie i jej portrecie opowiedziało aż 53 uczniów klas IV-VIII . Zaznaczyć należy, iż uczniowie sami dokonali wyboru utworów poetyckich.
         Jury w składzie: p. Anna Mrówka - dyrektor szkoły, p. Marzena Dziubek i p. Beata Krystera -nauczycielki języka polskiego, p. Katarzyna Rosiak - nauczyciel bibliotekarz oraz uczennice: Hanna Nowańska - uczennica klasy V d i Weronika Daszkiewicz - przewodnicząca samorządu szkolnego, z przyjemnością ogłosiło wyniki.

      klasy IV
      I miejsce: Ewa Pszczółkowska
      II miejsce: Zosia Białoskórska
      wyróżnienie: Karolina Balcerak
                         Weronika Świsłowska

      klasy V
      I miejsce: Maja Graboń
      II miejsce: Zuzia Sobczak
      wyróżnienie: Basia Stańczyk

      klasy VI
      I miejsce: Wiktor Nolbrzak, Michał Nowak
      wyróżnienie: Mateusz Zieliński
      Marysia Dmowska

      klasy VII i VIII
      I miejsce: Iga Sienkiewicz
      II miejsce: Magda Krysztofiak
      wyróżnienie: Wiktoria Sasmuga
                         Antonina Stasiak
                             Wiktoria Dudek

      Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za to spotkanie, które było wypełnione wzruszeniem.

    • DZIEŃ NAUCZYCIELA
     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     • Koncert dla Nauczycieli!

      Wkładasz piękno w moje dłonie.

      Jako nauczyciel dajesz mi słowa, obrazy, idee,

      na których buduję swoje życie. Cokolwiek zbuduję w przyszłości,

      dzięki Twojej pomocy mam już gotowe fundamenty”

       

       

      12 października uczniowie zaprosili swych nauczycieli do wysłuchania koncertu przygotowanego specjalnie dla nich, aby wyrazić im wdzięczność za prowadzenie po ścieżkach wiedzy. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja i miłość do dziecka, któremu pragnie on przekazać swoją wiedzę. W odświętny poranek października soliści i szkolny chór pod kierunkiem p. Iwony Pobralskiej – Szutowicz oraz uczniowie klasy VI c i VI a (wraz z wychowawcami – p. Martą Jasińską i Beatą Krysterą) podziękowali słowami piosenek i wierszy za codzienne, pełne zaangażowania i życzliwości spotkania ze swoimi pedagogami. „Prowadzisz nas rozważnie i sprawiasz, że podczas wspinaczki czujemy się bezpiecznie. A kiedy w końcu docieramy na szczyt, cieszysz się z nami widokiem i zwycięstwem”- te słowa w pełni oddają relacje między uczniem a jego nauczycielem, który stara się być przyjacielem i mistrzem.

    • DZIEŃ KROPKI
     • DZIEŃ KROPKI

     • 17 września, Dwójka po raz pierwszy włączyła się w obchody Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy.

      W ramach  projektu szkolnego młodsi uczniowie klas 0-III podejmowali różne działania „z kropką w tle”. Na lekcjach wychowawczych wysłuchali opowiadania i obejrzeli film o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie i odkryła w sobie ukryty talent artystyczny. Razem z wychowawczyniami dzieci rozmawiały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Święto Kropki było także okazją do prezentowania przez uczniów swoich talentów. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne obrazy z kropek, podczas edukacji matematycznej dzieci rozwiązywały zadania, przeliczały oraz układały rytmy z kropek. Ogromnej radości dzieciom dostarczyła zabawa w ,,Poszukiwacza zaginionych kropek”. Tego dnia nie mogło zabraknąć także tańców przy piosence ,,Biedroneczki są w kropeczki”.

      Podczas Święta Kropki na korytarzach i w klasach królowały „kropkowe” stroje. Społeczność Dwójki oklejała kropkami nie tylko siebie, ale koleżanki, kolegów i nauczycieli. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Uczniowie czekają na kontynuację Dnia Kropki w przyszłym roku.

     • .

     • KANDYDACI NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018/2019

       

      IV A – Bartek K, Karolina G

      IV B – Paweł M, Zuzanna C

      IV C – Ksawery S, Gabrysia B

      IV D – Hania Z, Tymek K

      V A – Nadia H, Michalina F

      V B – Kuba Ś, Martyna K

      V C – Ada Ś, Anita K

      V D – Zuzia S, Zuzia S

      VI A – Michał B, Szymon R

      VI B – Zosia Z, Klaudia S

      VI C – Justyna D, Karina J

      VII A – Weronika D, Kuba K

      VII B – Klaudia K

      VII C – Maja O, Karolina B

      VIII A – Jakub B

      VIII B – Julia K, Mateusz K

      VIII C – Oliwia G, Marysia S

     • Narodowe czytanie ,,Przedwiośnia"     

     •  7 września 2018 r. w Bibliotece Miejskiej w Brzezinach odbyło się Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia' Żeromskiego. Na początku spotkania pani bibliotekarka przedstawiła nam informacje o życiu Stefana Żeromskiego. Następnie uczniowie klasy ósmej A, zaprezentowali fragmenty ,,Przedwiośnia" Później zobaczyliśmy przygotowaną wystawę, na której widniały dzieła Stefana Żeromskiego. Pod koniec spotkania pani bibliotekarka podstemplowała nam książki okolicznościowym stemplem.Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Ta lekcja dostarczyła nam wielu pozytywnych przeżyć.  

      Agata Nowaczyk, Aleksandra Loba

    • .
     • .

     • BOHATERON

      - Bohaterom Powstania Warszawskiego - włącz historię - to ogólnopolska kampania o tematyce patriotycznej, której celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. 

        Nasza klasa włączyła się do tej akcji.  Wszystkim Bohaterom powstania wysłaliśmy kartki z podziękowaniem za ich trud, poświęcenie i zaangażowanie dla Polski.

        Jesteśmy im wdzięczni za to, że możemy żyć i uczyć się wolnej ojczyźnie.

      Liczymy, że nasze życzenia dotrą do adresatów i sprawią im nieoczekiwaną radość.

    • Zakończenie roku szkolnego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2
     • Zakończenie roku szkolnego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2

     • Kart w kalendarzu było nie mało

      Codziennie jedną zdejmował czas

      I cóż powiecie? Ot, przeleciało !

      Rok szkolny minął, jak z bicza trzasł.

      Będziemy teraz już klasą pierwszą

      Może najlepszą z wszystkich klas.”

       

      W czwartek 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach miało miejsce piękne

      i podniosłe wydarzenie - zakończenie roku szkolnego dzieci z oddziału przedszkolnego.

      Uroczystość uświetniły swą obecnością pani dyrektor Anna Mrówka, pani wicedyrektor

      Elżbieta Piotrowska, rodzice oraz zaproszeni goście.

      Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek- wychowawczyni pani Ewy Pawlik, pani Marzeny Kaźmierczak i pani Joanny Brodziak przygotowały bogaty program artystyczny.

      O oprawę muzyczną zadbał pan Krzysztof Rokicki.

      Zaprezentowane przez dzieci wiersze, piosenki i tańce pokazały jak wiele talentów i uzdolnień posiadają. Był to czas wzruszeń i serdecznych podziękowań dla nauczycieli i rodziców za troskę , wyrozumiałość i okazane serce. Entuzjazm i zaangażowanie młodych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Po wspaniałej części artystycznej przyszedł czas na dyplomy dla dzieci, podziękowania dla rodziców za ich życzliwość, współpracę na rzecz klasy i szkoły oraz pamiątkowe zdjęcia.

         Dzieci uroczyście zakończyły etap przedszkolny. Poprzez zabawę poznawały świat i zdobywały nowe umiejętności. Uczyły się współpracy w zespole, wspólnego przeżywania radości i smutków.

         To czego nauczyły się w klasie 0 stanowi ich pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsza książka, pierwsza ocena pracy, pierwszy sukces. To niezatarte wspomnienia dzieciństwa, które z pewnością na zawsze pozostaną w ich pamięci.

         Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnicę przygody jaką jest dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach życzymy Wam, drogie przedszkolaki słonecznych i bezpiecznych wakacji. Wypoczywajcie, gromadźcie siły, aby już 1 września rozpocząć nowy rok szkolny jako uczniowie klasy pierwszej.

       

      POWODZENIA W SZKOLE!

       

    • APEL NAGRODOWY
     • APEL NAGRODOWY

     • APEL NAGRODOWY. - w czwartek na apelu zostały rozdane nagrody za osiągniecia na szczeblu szkolnym i lokalnym. Nagrody za konkursy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim zostaną wręczone na akademii końcoworocznej.

    • IV A I IV B POZNAJE DZIEJE RODZIMEGO MIASTA
     • IV A I IV B POZNAJE DZIEJE RODZIMEGO MIASTA

     • Uczniowie klas czwartych odbyli wycieczkę po historycznych miejscach Brzezin. Podczas tej wycieczki zapoznaliśmy się z dziejami Brzezin. Uczniowie odkryli, że mieszkańcy nawet małych miast mogą być dumni ze swojej lokalnej historii. Zwieńczeniem była wizyta w regionalnym muzeum, gdzie w ciekawy i interesujący sposób, Panie przbliżyły nam losy naszej małej ojczyzny. Zainteresowaniem cieszyły się epizody związane z II wojną światową, dlatego umówiliśmy się na kontynuowanie opowieści w przyszłym roku.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych