• ZEBRANIA

• Zapraszam Rodziców/Prawnych Opiekunów  Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z Wychowawcami 21 września 2023 r. o godz. 17.00 w salach lekcyjnych według następującego porządku:

klasa 1a- sala 39

klasa 1b - sala 37

klasa 2a - sala 41

klasa 2b - sala 38

klasa 3a - sala 36

klasa 3b - sala 40

klasa 4a - sala 78

klasa 4b - sala 55

klasa 5a - sala 57

klasa 5b - sala 58

klasa 6a - sala 79

klasa 6b - sala 56

klasa 7a - sala 59

klasa 7b - sala 77

klasa 7c - sala 60

klasa 8a - sala 76

Ilona Bieńkowska

Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania

Uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczyniami włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem jest propagowanie literatury narodowej oraz czytelnictwa.

7 września 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach wybrane fragmenty lektury „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej zaprezentowały uczennice: Pola Chruzimska, Martyna Domańska, Lena Ozimińska i Anna Pietruszewska.

Dzięki pięknej prezentacji dzieła odkryliśmy jego niezwykłą atmosferę, bogactwo nadniemeńskiej przyrody, wspaniałe pejzaże i barwnych bohaterów.

Ciekawostki związane z życiem i twórczością autorki przedstawiła pani kierownik Biblioteki -Małgorzata Bartnicka. Wspaniałe dekoracje i oprawa muzyczna pozwoliły nam przenieść się w czasy Elizy Orzeszkowej i jej bohaterów.

Organizatorom składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie do udziału w akcji. Mamy nadzieję, że w następnym roku również spotkamy się na wspólnym Narodowym Czytaniu.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

• Poniedziałek 4 września 2023r.

8.00 - Msza Swięta w Kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach

9.00 - rozpoczęcie Roku Szkolnego (klasy 1-8 oraz oddział przedszkolny) na dziedzińcu szkoły.

• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

• Informuję, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty będą mogli odbierać absolwenci naszej szkoły w czwartek 06.07.2023 r. według następującego porządku:

Klasa 8A i 8B –  godzina 13:00 – 14:30 – sekretariat szkoły
            Klasa 8C i 8D –  godzina 14:30 – 16:00 – sekretariat szkoły
            Po zaświadczenie uczniowie klas ósmych przychodzą osobiście i zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez szkołę.  Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba. W takiej sytuacji zarówno rodzic jak i upoważniona osoba powinni okazać swój dowód tożsamości.

Jeśli ktoś z różnych względów nie może zgłosić się po odbiór zaświadczenia w dniu 06.07.2023 r., to prosimy o indywidualny kontakt z sekretariatem szkoły.

Przypominamy również zdającym o konieczności przekazania zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty do wybranych przez kandydatów szkół ponadpodstawowych w wymaganym terminie.

Ilona Bieńkowska

• WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• W dniu 21 czerwca odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Ilość głosów uzyskanych:

1. Przemysław Piestrzyński - 71 głosów,

2. Anna Gołąbek - 45 głosów,

3. Adam Koralewski - 33 głosów,

4.Krzysztof Sienkiewicz - 13 głosów,

5. Aneta Męcina - 12 głosów.

Pozostali kandydaci otrzymali od 1 do 11 głosów.

• Dziękujemy za współpracę

• Dziękujemy Panu Tarasowi Panskiy’emu, który w ramach warsztatów Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) - nowatorskiej pracowni cyfrowej w formie mobilnej, przeprowadził w tym roku w naszej szkole cykl zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe. Współpraca była owocna i liczymy, że w przyszłym roku będzie kontynuowana.

• 4B piłka plażowa

• W dniu 20.06 uczniowie klasy 4b mieli możliwość sprawdzenia się w plażowej odmianie piłki siatkowej. Już po paru zagraniach okazało się że z halową odmianą tej dyscypliny łączy ją tylko piłka. Sufit w postaci błękitnego nieba i piaszczyste podłoże dostarczyły zupełnie innych doznań w tej jakże pięknej dyscyplinie sportu w której Polska odnosi niebywałe sukcesy na arenie międzynarodowej. Zapewne to nie ostatnia lekcja w letniej scenerii. Za udostępnienie boiska podziękowania dla Dyrektora CKF Brzeziny Daniela Nawrockiego

4B piłka plażowa

• Warsztaty PAKT w klasach czwartych

• W dniu 19 czerwca ponownie gościliśmy Pana Tarasa Panskiy’ego, który w ramach warsztatów Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) - nowatorskiej pracowni cyfrowej w formie mobilnej, przeprowadził w klasach czwartych zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe. Uczniowie zapoznali się z dostosowaną do ich wieku robotyką w postaci mobilnego robota RoboMaster S1, który łączy świat cyfrowy ze światem rzeczywistym, obsługuje języki programowania Scratch i Python. RoboMaster S1 umożliwia użytkownikom doświadczanie matematyki, fizyki i technologii sztucznej inteligencji w najnowocześniejszy i niezwykle inspirujący sposób. Uczniowie klas czwartych spędzili miło i z pożytkiem czas warsztatów.

Warsztaty PAKT w klasach czwartych