• Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czytelników" - jesteśmy w półfinale!!!
     • Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czytelników" - jesteśmy w półfinale!!!

     •  

       

       

       

       

       

      Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju! Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

      W naszej szkole aż 75 uczniów wstąpiło do „Ligi czytelników”. Liczba ta doskonale odzwierciedla zaangażowanie dzieci i ich miłość do książek.    

      Zadania konkursowe są wymagające i wieloetapowe.

      Etap szkolny to uzyskanie co najmniej 6 sprawności czytelniczych i przystąpienie do testu ogólnego. Celem zmagań jest wyłonienie najlepszych z najlepszych. Rywali pokonali: 

      Maja Lipska II a

      Mateusz Misiak II c

      Martyna Kaźmierczak III a

      Aleksandra Barańska V b

      Wiktoria Krawczyk VIII c

      Filip Zieliński VIII c 

      Kolejny etap zmagań odbył 28 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach. Uczestniczyli w nim uczniowie z całego rejonu, którzy musieli rozwiązać bardzo szczegółowy test z lektury.

      Maja, Mateusz i Martynka poradzili sobie znakomicie i zajęli zaszczytne 3 miejsce. Sukces ten jest o tyle duży, że konkurowali ze starszymi kolegami i koleżankami.

      Filip, Wiktoria i Aleksandra okazali się bezkonkurencyjni i przeszli do etapu wojewódzkiego!!!!

      Już 28 marca wykażą się wiedzą w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach.

      Cała szkoła trzyma za nich kciuki!

    • Sukcesy ,,zerówkowiczów”
     • Sukcesy ,,zerówkowiczów”

     • Pierwsze półrocze obfitowało w sukcesy zerówkowiczów. Zapoczątkował je Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Brzezinach. W konkursie udział wzięło osiem placówek przedszkolnych z okręgu brzezińskiego. Zmagania z trudną sztuką śpiewania, przeżywania i wyrażania własnych emocji oceniało jury. Dzieci prezentowały swój repertuar wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Wybór najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom artystyczny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice „zerówki”: Lena Lipska, Iga Hoffmann i Weronika Nyk. Ich udział w konkursie został przypieczętowany sukcesem. Dziewczęta śpiewając piosenkę ,,Szara piechota” zdobyły główną nagrodę Grand Prix.

      W styczniu dzieci z grupy ,,O a” wzięły także udział w VI Regionalnym Konkursie Kolęd organizowanym przez Urząd Miasta Brzeziny. W tegorocznej edycji poziom był bardzo wysoki. Niezmiernie miło jest poinformować, iż w najmłodszej kategorii wiekowej Lena Lipska zajęła II miejsce, natomiast Weronika Nyk zdobyła III miejsce oraz nagrodę publiczności.

      Wokalistkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Podsumowanie ,, Projektu z klasą”
     • Podsumowanie ,, Projektu z klasą”

     • W tym roku szkolnym klasa VI b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Świętujemy niepodległość” organizowanym przez Nową Erę. Pięć grup realizowało zadania od września do grudnia 2018 r. W ramach projektu zorganizowaliśmy klasową zbiórkę książek o tematyce historycznej. Te lektury przekazaliśmy do biblioteki szkolnej. Ponadto byliśmy na 2 wycieczkach patriotycznych, tj. w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie oglądaliśmy wystawę poświęconą St. Wyspiańskiemu oraz w Warszawie, w siedzibie Polskiego Radia, rozgłośni powstałej w XX- leciu międzywojennym. Ponadto uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach ceramicznych w Wilanowie. Każdy zespół pod okiem lidera przygotowywał swoje zadania, starając się jak najlepiej je wykonać. Biografie twórców odzyskanej niepodległości, quizy miejskie, ciekawostki kulinarne z lat 1918 – 1939, czy wybitni artyści XX- lecia międzywojennego to tylko część naszego projektu. We wtorek, 5. marca efekty naszej pracy mogliśmy zaprezentować przed społecznością szkolną, dla której przygotowaliśmy także minikoncert patriotyczny. Za udział w tym projekcie z klasą nasza szkoła otrzymała certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły.

      Sami wiele z niego skorzystaliśmy, zyskaliśmy nowe kompetencje, zaangażowaliśmy w pracę nasze rodziny, w tym babcie i dziadków oraz lokalną społeczność. Z przyjemnością i zaangażowaniem pracowaliśmy w naszych grupach, lepiej się poznając.

    • Spotkanie ósmoklasistów z pracownikiem Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
     • Spotkanie ósmoklasistów z pracownikiem Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

     • Tuż przed feriami zimowymi, 6 lutego, młodzież z klas ósmych naszej szkoły odbyła spotkanie z pracownikiem PKWŁ. Zajęcia prowadzone były przez biologa pana Adama Świecia, który opowieści o przyrodzie i zabytkach kultury materialnej znajdujących się na terenie parku, wzbogacił prezentacją i pokazem slajdów.

      Brzeziny położone są na skraju Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, dlatego warto wybierając się na leśną przechadzkę, wycieczkę rowerową lub pieszą, poznać nieco bliżej atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe miejsc pobliskich, a jakże ciekawych i uroczych.

      Służyć temu poznaniu miło szkolne spotkanie, którego kontynuacją będzie wycieczka rowerowa uczniów klas ósmych po parku zorganizowana wiosną.

    • AKCJA " Mikołajki w Schronisku"
     • AKCJA " Mikołajki w Schronisku"

     • 6 grudnia 2018 r. - nastąpiło podsumowanie akcji szkolnego SKO pt. "Mikołajki w Schronisku". Jak co roku, zbiórka karmy i innych gadżetów, nie zawiodła potrzebujących zwierzaków z łódzkiego schroniska przy ulicy  Marmurowej. Zebrano mnóstwo darów - worki z karmą, koce, miski, puszki z żywnością, smycze, zabawki, gryzaki i wszystko, o czym tylko każdy pies i kot mógłby pomarzyć. Dary wypełniły 8 dużych pojemników. Wszystkie  zostały zawiezione do schroniska. Dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję przygotowano drobne upominki. Dziękuję wszystkim naszym uczniom i ich Rodzicom za wielkie serca i za to, że zawsze można na Was liczyć. Trzeba pamiętać, że zwierzęta przebywające w schroniskach- nigdy same nie poproszą o pomoc. Co najważniejsze - dzięki takim akcjom charytatywnym dzieci uczą się wrażliwości od swoich Rodziców, to wspaniałe, że mają taki przykład.

                                                                                                                                                                                       Szkolny Opiekun SKO

    • POLAND AND TURKEY FRIENDS
     • POLAND AND TURKEY FRIENDS

     • W 2018/2019 realizujemy kolejny projekt eTwinning "Poland and Turkey friends". Projekt realizują uczennice klasy VIIC. W tym roku współpracujemy z uczniami z Turcji. W ramach projektu wysłaliśmy pierwsze listy do naszych nowych zagranicznych kolegów oraz otrzymaliśmy listy zwrotne. Udało się nam również nakręcić krótki filmik przedstawiający naszych uczniów. Podobny film również otrzymaliśmy z Turcji. Obecnie pracujemy nad kolejnymi listami oraz nad przygotowaniem prezentacji o naszym kraju i naszym mieście. Dzięki temu my również odkryjemy i poznamy Turcję.

    • BAWMY SIĘ RAZEM
     • BAWMY SIĘ RAZEM

     • Bawmy się razem - akcja, której celem jest wspólne poznanie się uczniów klas starszych z uczniami klas młodszych. W akcji biorą udział uczniowie klasy IIA i VIIB. Za nami pierwsze nasze spotkanie, pierwsze wspólne zabawy. Spotkanie to poświęcone było nauce imion naszych młodszych i starszych kolegów. Godzina pełna śmiechu i radości szczególnie, kiedy okazywało się, iż niektórzy nie pamiętają imion swoich kolegów, koleżanek z klasy. Z niecirpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

      Zdjęcia z zabaw można obejrzeć tutaj.

     • AKCJA "PAMIĘTAJMY O STARSZYCH"

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, dzięki którym mogliśmy po raz trzeci przeprowadzić świąteczną edycję  akcji "Pamiętajmy o Starszych". Przygotowane przez was dekoracje na choinkę były prześliczne. Wasze pomysły nie mają granic. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i za kolejny sukces naszej akcji.

      Dziękujemy również mieszkańcom DPS-u w Brzezinach za przybycie do naszej szkoły na szkolne Jasełka. Dziękujemy, że byliście z nami.

      "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

      Jan Paweł II

    • ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA
     • ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

      W imieniu dzieci z Domu Dziecka w Łodzi oraz Zespołu Integracyjnego pragniemy podziękować za liczny udział w zbiórce artykułów na ich rzecz.

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość.

        DZIĘKUJEMY !

      Zespół Integracyjny postanowił dołączyć się do akcji organizowanej przez grupę wędkarzy działającą pod nazwą Łódzkie Wędkarstwo. Tym samym tuż przed świętami Bożego Narodzenia na terenie naszej szkoły została zorganizowana zbiórka artykułów dla dzieci z Domu Dziecka mieszczącego się w Łodzi przy ul. Drużynowej 3/5 .

      Jakie zebrano dary? Kosmetyki, artykuły chemiczne, ubranka, buty, przybory szkolne, pampersy, chusteczki, zabawki, książki, gry planszowe , słodycze, wanienki, przewijaki, wózki, maty edukacyjne, pościel i ręczniki.
      Akcja zakończyła się 19 grudnia, a 20 grudnia wszystkie dary wraz ze słodkimi paczkami do Domu Dziecka zostały dostarczone przez dwóch Mikołajów.
      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do niej włączyli. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku uda się ją przeprowadzić z jeszcze większym rozmachem.

    • PATRIOTYCZNY LISTOPAD
     • PATRIOTYCZNY LISTOPAD

     • Klasa VI B po raz kolejny w listopadzie wzięła udział

      w organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

      Narodowego akcji "Kultura dostępna". W ciągu 3 lat zwiedziliśmy

      4 rezydencje królewskie, tj. Zamek Królewski na Wawelu, Zamek

      Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie w Warszawie i Pałac w Wilanowie, 

      tym samym wzbogaciliśmy swoją wiedzę o tych niezwykłych dla Polski

      miejscach i ich znamienitych gospodarzach.

        W tym roku zwiedziliśmy również siedzibę Polskiego Radia w 

      Warszawie. "Halo, Halo! Tu Polskie Radio"- te słowa po raz

      pierwszy popłynęły w eter w 1924r., tym samym jest to wielkie 

      osiągnięcie XX-lecia między wojennego. Miłą niespodzianką

      było tam spotkanie z polskim artystą Michałem Szpakiem,

      który chętnie pozował do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

       

      Kraków jest nam bliski jeszcze dlatego, że mogliśmy zwiedzić wystawę

      w Muzeum Narodowego w Krakowie poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu,

      wybitnemu artyście, pisarzowi,malarzowi i twórcy niezwykłych witraży,

      jak np. "Bóg Ojciec, stań się".

      Takie zajęcia poza szkołą sprawiają, że lepiej możemy poznać historię Polski

      i kulturę naszego kraju. Dzięki temu przeszłość staje się nam bliższa, bo

      przeszłość to także dziś!

    • WOLONTARIAT
     • WOLONTARIAT

     • „Dla mnie pomaganie to jest zwykła rzecz, odruch jak oddychanie. Jeśli ktoś się wywraca, pomagamy wstać, jeśli jest głodny podajemy kromkę chleba.”

      Anna Dymna

      12 grudnia w Urzędzie Miasta w Brzezinach odbyły się II Powiatowe Obchody Dnia Wolontariatu. Dyplomy i statuetki za wyróżniającą się pracę na rzecz wolontariatu odebrali: Iga Sienkiewicz, Zuzanna Jaskóła, Piotrek Bieńkowski, Filip Zieliński, Mikołaj Jasiński oraz przedstawiciele reprezentujący całą klasę 7b. Wymienione osoby to tylko kropla w morzu całego wolontariatu organizowanego na terenie naszej szkoły. Uczniowie od września brali udział w następujących akcjach wolontariatu:

      • Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt
      • Zbiórka artykułów na rzecz Domu Dziecka w Łodzi
      • Udział w akcji „Pamiętajmy o starszych”
      • Akcja „Choinka dobrych serc”
      • Zbiórka PCK
      • Wsparcie na adopcję wirtualną psa Sonik ze schroniska w Łodzi

      Dziękujemy wszystkim organizatorom za pokazanie nam, na jak wiele sposobów możemy pomagać i za danie nam możliwości pokazania, jak dobre mamy serca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i wsparcie we wszystkie akcje. To dzięki wam świat jest lepszysmiley

     • ŚWIĘTO PATRONA

     • W Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach 30 listopada to nie tylko dzień wróżb.  Tradycją naszej szkoły jest, iż w okolicach  kalendarzowych imienin Andrzeja, cała szkoła obchodzi święto naszego patrona Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W tym roku wszyscy uczniowie byli zaangażowani w projekt, którego celem było bliższe poznanie  naszego patrona. Główne prace związane z sylwetką Andrzeja Frycza Modrzewskiego miały miejsce 3 grudnia. Klasy I-III pracowały nad wcześniej przygotowaną kartą pracy, której główną częścią była kolorowanka postaci Modrzewskiego. Klasy IV-VIIII miały więcej zadań do wykonania. Po pierwsze miały wypełnić quiz wiedzy o życiu naszego patrona. Quiz został sprawdzony i każda klasa otrzymała nawet symboliczną ocenę. Oczywiście najwięcej było szóstek i piątek. Zadaniem każdej klasy było również przygotowanie plakatu z jednym cytatem pisarza. Dzięki temu mogliśmy bardziej zrozumieć jego poglądy i przekonania. Cała szkoła obejrzała również dwa krótkie filmiki, z których jeden był poświęcony samej postaci Modrzewskiego, a drugi przybliżał tematykę jego dzieła „O poprawie Rzeczypospolitej”. Dzień ten był również okazją na powtórzenie słów naszej Pieśni sztandarowej.  W ramach święta patrona uczniowie na lekcjach plastyki wykonywali portrety Modrzewskiego. Po raz pierwszy w naszej szkole powstały także popiersia sławnego pisarza. Posumowaniem dnia patrona była wystawa prac uczniów upamiętniająca sylwetkę Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

    • Wizyta w DPS-ie
     • Wizyta w DPS-ie

     • 21 listopada zostaliśmy zaproszeni do DPS-u w Brzezinach. Tym razem  mieliśmy wspólnie upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Razem z mieszkańcami śpiewaliśmy pieśni legionowe. Niektóre pieśni uczniowie słyszeli po raz pierwszy w życiu. Czworo uczniów z klasy 7b i 8c zaprezentowało wzruszające wiersze i listy.

      Wspaniale się również złożyło, gdyż 21 listopada to Dzień Życzliwości. Przykleiliśmy na bluzkach wszystkim mieszkańcom znaczki słońca symbolizujące radość, uśmiech i dobrą energię. Każdy otrzymał również karteczkę z życzliwym przesłaniem na cały dzień.  Bardzo dziękujemy za śliczne słoneczka i złote myśli pani Iwonie Matusiak-Karnowskiej.

      Jesteśmy bardzo wdzięczni mieszańcom DPS-u za zaproszenie i za tak wspaniałą okazję bycia wspólnie z Wami.

     • 21 listopada DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • W środę 21 listopada uczniowie klasy II a i IV a rozsyłali życzliwie życzenia „uśmiechu na twarzy, dobrych myśli i życzliwości na co dzień, a nie tylko od święta” odwiedzając starszych i młodszych kolegów w ich salach lekcyjnych. Do przesyłanych życzeń miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się wcześniej przygotowane małe niespodzianki. Uczniowie klas O – IV otrzymali znaczek słońca, symbolizujący radość, uśmiech i dobrą energię. Przypominał on wyglądem Order Uśmiechu, jak słusznie zauważył jeden z uczniów. Oprócz tego każdy mógł wylosować jeden los z życzliwym przesłaniem na cały dzień. Starsi uczniowie i wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji otrzymali nietypowy list. Był to „List do przyjaciół” autorstwa Gabriela Garcia Marqueza, który pisarz rozesłał do swoich przyjaciół, gdy wycofywał się z życia publicznego będąc chorym na nowotwór złośliwy. Zwrócił w nim uwagę na to, co w życiu jest, a właściwie powinno być najważniejsze i jak bardzo powinniśmy to doceniać.

      Z tak dobrymi myślami drugoklasiści udali się też do Urzędu Miasta, by wiele życzliwości i pozytywną energię przekazać pracującym tam urzędnikom. Dzieci odwiedziły, złożyły życzenia i obdarowały słoneczkami oraz mądrymi myślami zawartymi w „Liście do przyjaciół” nowo urzędującą Panią Burmistrz Ilonę Skipor, pracowników UM, Urzędu Skarbowego, Starostwa Powiatowego, Oddział Banku Spółdzielczego jak również interesantów poszczególnych instytucji, którzy akurat w tym czasie byli obsługiwani.

      21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości – World Hello Day - uczciliśmy go zgodnie z przesłaniem „Życzliwość. Podaj dalej!”. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się życzliwością i czynienia dobra, gdyż jak pisał noblista G.G.Marquez „Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli okaże się, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie. Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć „jak mi przykro”, „przepraszam”, „proszę”, dziękuję” i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz. Nikt Cię nie będzie pamiętał za Twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni. Prześlij te słowa komu zechcesz”

    • QUIZ HISTORYCZNY - DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI
     • QUIZ HISTORYCZNY - DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W dniu 21 listopada odbył się w naszej szkole quiz niepodległościowy. Pani Marta Kacprzyk i pan Przemysław Piestrzyński przygotowali specjalnie na 100-u lecie niepodległości dla uczniów zestaw zadań historycznych. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIII C reprezentowana przez Mikołaja, Filipa i Błażeja – zdobyli oni 28 punktów. 25 i 0,5 punkta zdobyte przez klasę VII C (Michał, Szymon i Kacper) dało drugie miejsce. Zaledwie pół punkta mniej zdobyła reprezentacja klasy VIII A (Kuba, Mateusz i Oliwier) co zapewniło jej trzecie miejsce. Również pozostali uczestnicy wykazali się dużą znajomości zagadnień z dziedziny historii niepodległości i niewiele im zabrakło do zwycięzców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
   • sp2brzeziny@o2.pl
   • 30przemekzbrz@gmail.com
   • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
   • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
 • Galeria zdjęć

   brak danych