• JASEŁKA

     • „Święty czas, to radosny czas...”- pod takim hasłem 20 grudnia 2019 r.

      w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach odbyło się wzruszające spotkanie zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej.

      Z radosnym okresem Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych zwyczajów, oddających magię tych dni. Jednym z nich są jasełka, które przypominają nam, że ponad dwa tysiące lat temu

      w Betlejem przyszedł na świat nasz Zbawiciel.

      Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zostało wystawione przedstawienie jasełkowe.

      Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem pani Dyrektor Anna Mrówka, która powitała zebranych gości.

      Radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dzielili z nami: Burmistrza Miasta Brzeziny pani Ilona Skipor, która złożyła pełne ciepła i serdeczności życzenia świąteczne oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Jednostkami pan Grzegorz Kozieł

      Licznie przybyli również rodzice oraz dziadkowie uczniów.

      Z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy IV a.

      Zgromadzeni goście zobaczyli przepełnione nastrojową muzyką sceny: zwiastowanie, poszukiwanie przez Maryję i Józefa schronienia i wreszcie narodziny Dzieciątka w ubogiej stajence.

      Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Była św. Rodzina, Trzej Królowie, pasterze, rozśpiewane aniołki, a nawet diabełki. Na scenie pojawiły się także opiekuńcze zwierzęta, które podzieliły się swym skromnym schronieniem z maleńkim Jezusem i Jego Rodzicami. 

      I za księdzem Janem Twardowskim mogliśmy powiedzieć „I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem.”

      Atmosfera była bardzo wzruszająca i podniosła.

      Nie zabrakło też humoru, wesołości, a prze wszystkim wspaniałej gry młodych aktorów, którzy włożyli w odgrywane role cały swój talent, serce i radość.

      Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów oraz chóru szkolnego pod kierunkiem p. Iwony Pobralskiej – Szutowicz.

      Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

      Dzięki temu poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

      Uczniowie klasy IVa pod kierunkiem p. B. Stankiewicz, p. I. Bieńkowskiej, p. M. Bykowskiej i p. M. Kaźmierczak z wielkim przejęciem odgrywali swoje role i starali się przekazać licznie zgromadzonej widowni istotę Bożego Narodzenia.

     • SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI

     • W dniach 7-8 grudnia 2019 w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym. Na zawody zjechały kluby z całej Polski. Na dystansie 250m ze startu lotnego drugie miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski w klasach szóstych zdobyła uczennica klasy 6a Weronika Skrzyńska

      GRATULUJEMY !

     • WARZYWA I OWOCE SAMO ZDROWIE

     • 29 października 2019 roku odbyło się Święto Patrona Szkoły, podczas którego uczniowie poznawali wartości prozdrowotne warzyw i owoców.

      Szkoła nosi imię Andrzeja Frycza Modrzewskiego, dlatego nawiązując do klimatu epoki renesansu uczniowie klas piątych przygotowywali sałatki i surówki z warzyw przywiezionych do naszego kraju przez królową Bonę. „Sałatki i surówki od królowej Bony”. Na stolikach gościły więc nie tylko marchewki, pietruszki i pory, ale znalazły się także potrawy przygotowane z kalafiora czy brokułów.

      Dzieci z klasy czwartej chcąc na słodko, ale jednocześnie zdrowo umilić sobie czas podczas gier i zabaw stolikowych, przygotowały koreczki , które zostały zatytułowane „Owoce z całego świata”.

      Degustacje poprzedziły pogadanki na temat wartości zdrowotnych przygotowanych przekąsek.

     • Klasy VII na Święcie Patrona w Wolborzu

     • 28 listopada 2019 roku delegacje klas VII miały przyjemność odwiedzić Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

      Pojechaliśmy tam na obchody Święta Patrona – Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Z uwagą obejrzeliśmy akademię na cześć Patrona szkoły. Następnie zwiedzaliśmy szkołę. Zobaczyliśmy tam, między innymi: stajnię, internat, stołówkę oraz tor do jazdy konnej. Naszym zdaniem, jednym z najciekawszych miejsc była izba pamięci, umieszczono tam wszystkie wspomnienia związane ze szkołą: stare kroniki, sztandar szkoły, zdjęcia założycieli i wiele innych pamiątek

      Ta przepiękna szkoła z tradycjami wywarła na nas olbrzymie wrażenie.

     • ŚWIĘTO PATRONA W SP 2

     • Święto Patrona Szkoły Andrzeja Frycza Modrzewskiego

          W piątek 29 XI br. nasza szkoła świętowała imieniny Patrona - Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Do tej uroczystości klasy przygotowywały się już od października, wykonując określone zadania. Jak co roku gospodarzami uroczystości były klasy siódme, które zadbały o piękny wystrój szkoły oraz część artystyczną. O godzinie 9:00 odbyła się akademia dla starszych uczniów, a o 11:00 dla młodszej grupy. Na uroczystości gościliśmy panią burmistrz oraz przedstawicieli ze szkoły w Wolborzu. W części artystycznej mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną z wycieczki klas VII-ych do Wolborza oraz poznać wiele ciekawostek z pobytu Modrzewskiego w Brzezinach. Jak się okazało, Patron przybył na naszą akademię i udzielił nam cennych rad, cytując fragmenty z księgi ,,O szkole" swojego wybitnego dzieła ,,O naprawie Rzeczpospolitej". Następnie uczniowie klas piątych złożyli Solenizantowi serdeczne życzenia, do których dołączyli się artyści muzyczni. Zgromadzona publiczność nagrodziła ogromnymi brawami wykonawców: Michała w walcu ,,Masquerade" wykonanym na flecie, Filipa i pana J. Nowańskiego w arii Skołuby oraz Zosię i Maję w piosence na cześć Patrona.
             Gdy starsza publiczność dryfowała między Wolborzem, Krakowem a Brzezinami, wzdłuż szkolnych korytarzy płynął zapach przygotowanych przez młodszych uczniów sałatek owocowych i warzywnych wykonanych z produktów, które do Polski sprowadziła królowa Bona. Mieliśmy okazję skosztować tych pyszności. Nam smakowały wyśmienicie. Sądzimy, że żona króla Zygmunta Starego miałaby czym delektować swoje podniebienie. W tym czasie uczniowie z klas I i II przygotowali imieninowe laurki dla Patrona, które dopełniły całość ekspozycji znajdującej się w holu szkoły. Oglądający z subtelnym wzruszeniem mogli podziwiać piękną szkolną wystawę poświęconą Fryczowi Modrzewskiemu. Ten patriotyczny dzień uzupełniły prelekcje o historii Brzezin i Frycza w Brzezinach przygotowane przez pracowników Muzeum Regionalnego w Brzezinach. Z uwagą mogli ich wysłuchać uczniowie klas VI, VII i VIII oraz goście z Wolborza, którzy później zaprezentowali klasom VIII-ym swoją szkołę średnią, jej profil i możliwości  kształcenia. Wreszcie, gdy listopadowe słońce sięgnęło zenitu, rozpoczęły się andrzejkowe wróżby. Zarówno młodszych jak starszych uniosła tajemnicza egzaltacja podsycana feerią zapachu świec i świateł oraz różnorodnością wróżb. Ten barwny spektakl dostarczył nam wielu emocji, które zabraliśmy do domów. 
         W szkole zapanowała cisza. Patron wrócił do obrazu i rozrzewnieniem wspominał dzisiejsze wydarzenia. Widać było, że się uśmiecha...

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
    • sp2brzeziny@o2.pl
    • 30przemekzbrz@gmail.com
    • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
    • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
  • Galeria zdjęć

    brak danych