• Wizyta na wystawie malarstwa w Bibliotece.

• 26.05.2023 15:11
      • Otwórz się na kulturę

Z okazji Tygodnia Bibliotek oraz kolejnej wystawy malarstwa i grafiki p. Magdaleny Ołubek pt. „Własnymi drogami” uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach.

Wielką przyjemność sprawiło wszystkim podziwianie wspaniałych prac malarki oraz spotkanie z samą autorką. Pani Ołubek opowiedziała o swojej przygodzie z malarstwem, roli twórczości w życiu każdego człowieka oraz przedstawiła krótką historię prac zaprezentowanych na wystawie. Omówiła kolejne etapy procesu tworzenia, poszczególne techniki i narzędzia, którymi posługuje się w swojej artystycznej pracy.  Powiedziała do czego służą różnego rodzaju pędzle, dłuta, farby i  płótna. Zaprezentowała jak się nimi posługuje i  w jaki sposób tworzy swoje dzieła.
        Następnie p. Ołubek odpowiedziała na zadane przez nas pytania. Okazuje się, że tematami jej prac są z reguły okolice Brzezin, polska natura, zwierzęta i ptactwo.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak miłe spotkanie. Wspaniale, że mogliśmy zobaczyć  galerię obrazów naszej lokalnej artystki. Wystawa wzbudziła zainteresowanie uczniów, a prace - niemały podziw.  To była ciekawa lekcja.
        Uczniowie wraz z wychowawczyniami złożyli p. Ołubek podziękowanie za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą, twórczością i talentem, życząc dalszych sukcesów.