• „Czytamy młodszym kolegom”

• 09.02.2023 11:52
      • .
      • „Czytamy młodszym kolegom”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił

rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Maria Konpnicka napisała wiele pięknych utworów dla najmłodszych, w których odkrywa przed dziećmi bogactwo świata przyrody.

W ramach uczczenia obchodów Roku Marii Konopnickiej uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami w dn. 22.11.22 r. przeprowdzili szkolną akcję

„Czytamy młodszym kolegom”,

której celem było m.in. przybliżenie młodym czytelnikom twórczość poetki, rozbudzanie zainteresowań poznawczych dzieci i ich wrażliwości na piękno poezji.

Szóstoklasiści mieli okazję zaprezentowania się w pięknym, biegłym czytaniu               i  interpretacji tekstu literackiego. Młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego ćwiczyli umiejętność uważnego słuchania, którą będą rozwijali w toku dalszej nauki.              Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i reagowały żywiołowo. Utwory, takie jak np. „Stefek Burczymucha”, „Pranie”, „Zła zima”,„Tęcza”, „Krasnoludki”, „Mops”, „Sanna” i wiele, wiele innych zdecydowanie przypadły im do gustu.

Miłe przyjęcie i uśmiechy dzieci były najlepszym podziękowaniem dla czytających.

Poezja Marii Konopnickiej stała się punktem wyjścia do świętowania przypadającego na 22 listopada Dnia Kredki.

Wykorzystując różnokolowe kredki, uczestnicy spotkania wykonali piękne ilustracje do prezentowanych tekstów, wykazując się przy tym wyobraźnią i nie lada talentem.

Dzieci złożyły także obietnicę, że za rok lub dwa zrewanżują się starszym koleżankom i kolegom. Już czujemy się zaproszeni do wspólnego czytania:)