• Dlaczego teatr ?

• 09.02.2023 11:48
      • Teatr  rozbudza w nas ciekawość świata, pobudza wyobraźnię i kreatywność, powoduje, że jesteśmy bardziej wrażliwi na przejawy kultury.
        Wizyta w teatrze może być wyjątkowym doświadczeniem dla widza. Oglądanie aktorów odgrywających swoje role na scenie to niesamowite przeżycie samo w sobie.
             Nie zapominajmy także o tym, że obcowanie ze sztuką pozwala odreagować codzienny stres i z dystansem spojrzeć na własne życie.

Uczniowie klasy  VI b udali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical mitologiczny  "Tadek na tropach Minotaura".

Reżyserem, a zarazem autorem tekstu i scenariusza przedstawienia jest Jakub Szydlowski.
        Spektakl to fascynująca muzyczna podróż do świata bogów i herosów, skierowana do pasjonatów mitoligii greckiej i nie tylko. Nawiązujac do tradycji antycznych, uwrażliwia młodego odbiorcę na kulturę wysoką, daje okazję do bezpośredniego doświadczania sztuki.
        Kanwą dla opowieści o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie stały się popularne mity.
        Razem z tytulowym bohaterem widzowie przenieśli się do tajemniczego labiryntu,        w którym spotykali mniej lub bardziej sympatyczne postaci z mitów greckich, np. gromowładnego Zeusa, Syzyfa, Orfeusza, Eurydykę i Pandorę. W labiryncie nie mogło zbraknąć również Minotaura.  Wspólnie z nimi publiczność doświadczała mrożących krew w żyłach przeżyć, które potęgowała świetna oprawa muzyczna i gra świateł.
        Roztańczony musical niósł ze sobą ponadczasowe przesłanie. Z pozoru groźny Minotaur udowodnił, że uprzedzenia są złe, ograniczają ludzi i budują sterotypy. Warto zatem być otwartym na świat i dać sobie szansę na poznanie prawdy o nim.
        Wyjątkowa charyzma fantastycznych aktorów, ciekawy i ponadczasowy przekaz,   muzyka, oryginalne dekoracje sprawiły, że musical był cudowną podróżą do świata wyobraźni i dostarczył wielu wspaniałych emocji.

Pełen energii spektakl uczniowie nagrodzili  burzą oklasków.
        Teatralna lekcja zapamiętana zostanie na długo.