•  „Każdy ma talent” – Międzynarodowy Dzień Kropki  w klasie VI b

• 24.10.2022 13:31
      •  „Każdy ma talent” – Międzynarodowy Dzień Kropki  w klasie VI b
            Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
        Tego dnia uczniowie klasy VI b  wspólnie odkrywali                                                   niezwykłą moc zwykłej kropki:)
         Poznając historię Vashti, bohaterki książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa, zrozumieliśmy, że zawsze warto wierzyć w siebie i odkrywać swoje talenty.                 Kropka stała się punktem wyjścia do tworzenia niepowtarzalnych dzieł sztuki. Powstało klasowe drzewo talentów, pomysłowe prace plastyczne w różnych technikach wg własnego projektu.

To był kreatywny czas z kropką w roli głównej, a uczniowie odkryli moc różnorodności, odmienności i kreatywności. Każda z postawionych kropek była wyjątkowa jak osoba, która ją namalowała.
        Zrób pierwszy rok, próbuj.
        Zobaczysz dokąd Cię to zaprowadzi.”

Międzynarodowy Dzień Drzewa

3.10.2022r. w klasie VI b zostały zorganizowane zajęcia inspirowane obrazem Gustava Klimta oraz twórczością Leopolda Staffa – artystów, którym drzewa były szczególnie bliskie.
        W trakcie warsztatów w Miejskim Domu Kultury w Brzezinach uczniowie klasy VI b mieli okazję rozwijać nie tylko postawy proekologiczne, ale także pobudzać wyobraźnię poprzez działalność plastyczną. Przy użyciu metody string art powstały przepiękne prace Było głośno, gwarno i wesoło :)
        Uczniowie, współpracując w grupach, stali się poszukiwaczami nowatorskich rozwiązań oraz twórcami fantastycznych prac.
        Przestrzenne prace plastyczne symbolizują wieczne odradzanie się natury oraz nierozerwalność człowieka z przyrodą.

Jeden obraz wart jest więcej od tysiąca słów – mówi przysłowie.
        A co się stanie, jeśli obraz połączymy ze słowami?
        Siła wyrazu takiej formy prezentacji obrazu będzie jeszcze większa !

Obraz  „DRZEWO ŻYCIA”  pędzla G.Klimta

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Miejskiego Domu Kultury                            w Brzezinach za gościnność i wspaniale spędzony czas.