• "KSIĄŻKA MÓWI"

          • 6 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ”Książka mówi” zainicjowany przez Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Uczestnicy wykazywali się umiejętnością pięknego czytania utworów wybitnych Polaków: Wisławy Szymborskiej oraz Aleksandra Fredry. Laureatami etapu szkolnego zostali: Mikołaj Pałyga Grzegorczyk i Aleksandra Krystera. Uczniowie zaprezentują się w Skierniewicach 15 listopada. Komisja przyznała również wyróżnienia dla: Martyny Domańskiej, Laury Winiarczyk, Anny Pietruszewskiej, Martyny Szczepockiej i Zofii Borowińskiej.

            KSIĄŻKA MÓWI

          • TURNIEJ SZACHOWY CZ.1

          • Samorząd Uczniowski chcąc urozmaicić codzienną rutynę zorganizował turniej szachowy. W piątek odbyła się pierwsza część rozgrywek. Uczniowie rywalizowali w pięciu grupach. Na tym etapie najwięcej zwycięstw uzyskali: Karol Budziewski z klasy 4B, Alan Fic z klasy 6A, Michał Duda i Karol Sulejewski z klasy 7C i Lena Kowalska z klasy 7A.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

            TURNIEJ SZACHOWY CZ.1 

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GLOŚNEGO CZYTANIA w klasie VIIB

          • Co ma wspólnego piękna pogoda, bliskość natury, koc i książka?

            Okazuje się, że bardzo dużo☀️!

            Przekonali się o tym nasi uczniowie, Świętując Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w jesiennej odsłonie parku miejskiego.

            Pogoda sprzyjała lekturze, rozmowom i dyskusjom na temat przeczytanych utworów.

             Czytanie w plenerze dostarcza wielu wrażeń, nie tylko tych płynących ze słuchania tekstu i patrzenia na ilustracje, ale i wrażeń, które wywołuje otoczająca przyroda.

            Wspólnie spędzony czas wprawił nas w pozytywny nastrój i pozwolił się zrelaksować.

            Okazuje się, że wyjście w plener wycisza i sprzyja literackim zachwytom.

            Wyjście w plener jest wprost stworzone  do czytania !

            DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 

          • Jesienne warsztaty w Miejskim Domu Kultury   III a

          • 28 września uczniowie klasy III a wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na jesienne warsztaty kreatywne. Jesień to  jedna z najpiękniejszych pór roku, więc skorzystaliśmy z tego co dala nam natura. W roli głównej wystąpił kasztan, który stał się bazą naszych niezwykłych pomysłów. Powstały kasztanowe zwierzątka, ludziki, roboty, kasztanowe obrazy. To był wspaniale spędzony czas, okazja do integracji i wspólnej zabawy. Dziękujemy  dyrektor Miejskiego Domu Kultury pani Joannie Kędzi–Kamińskiej oraz animatorowi kultury panu Szymonowi Zambrzyckiemu za  zaproszenie i zorganizowanie warsztatów.

            3A WARSZTATY 

          • 2 a POKAZ PAJĄKÓW

          • W poniedziałkowy poranek uczniów klasy 2a odwiedził tata Miłosza Sikory, ucznia tej klasy i opowiedział o swoich nietuzinkowych zainteresowaniach... pasji... do pająków. Tata Miłoszka przeprowadził lekcję przyrody z żywymi okazami w tle. Drugoklasiści poznali budowę ciała pająków, środowisko ich życia i... mnóstwo ciekawostek dotyczących życia owadów. Chętni uczniowie mogli także dotknąć, obejrzeć, pogłaskać małe stworzonka. Dziękujemy za ciekawe opowieści i poświęcony nam czas!

            2 a POKAZ PAJĄKÓW

          • DZIEŃ CHŁOPCA W 1A

          • Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z klasy 1a zaprosiły swoich kolegów do sali kinowej CPiKu w Brzezinach do wspólnego obejrzenia filmu animowanego o potędze przyjaźni... Chłopcy-właśnie takich przyjaciół, na dobre i na złe Wam życzymy!

            DZIEŃ CHŁOPCA W 1A

          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczennice z koła bibliotecznego przygotowały odczyt znanych i lubianych wierszy. Wybrano utwory patrona roku 2023 – Aleksandra Fredry. Dziewczynki wystąpiły przed czytelnikami na długiej przerwie oraz odwiedziły przedszkolaków. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje – w tym własnoręcznie robione zakładki z "małpą w kąpieli".

            DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 

          • DZIEŃ JABŁKA W VIIB

          •  

            ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA w klasie VII B

            Jako społeczność Szkoły Promującej Zdrowie, nie mogliśmy nie zauważyć obchodzonego 28 września Światowego Dnia Jabłka.

            Tego dnia król owoców przejął władzę w VIIb.

            Z koszem soczystych, rumianych jabłuszek wybraliśmy się do parku. Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, smakowaliśmy pyszne i zdrowe owoce, o których zaletach i dobroczynnym wpływie na zdrowie mówi się nie tylko w naszym kraju.

            Stare angielskie przysłowie: „An apple a day keeps the doctor away” – co w tłumaczeniu znaczy: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” też skutecznie zachęca do regularnego spożywania tych owoców.

            Na owocowym pikniku było pysznie, zdrowo i wesoło

            Niech moc jabłek będzie z Wami przez cały rok ! Zachęcamy !

            DZIEŃ JABŁKA

          • SPOTKANIE DZIECI Z ALPAKAMI

          • Spotkanie dzieci z alpakami to nie tylko okazja do zabawy i rozrywki, ale również niezwykła lekcja empatii i odpowiedzialności. Te urocze i delikatne stworzenia coraz częściej stają się bohaterami niezapomnianych chwil dla najmłodszych. W tej wyjątkowej przygodzie zorganizowanej przez p. Monikę Borkowską miały okazję uczestniczyć dzieci z oddziału przedszkolnego, klas pierwszych oraz drugich. Dzięki przewodnikowi, który nadzorował to spotkanie, mogły one karmić alpaki, głaskać je, wyprowadzać na spacer. Dowiedziały się również, że zwierzęta potrzebują opieki i miłości, że nie są zabawką i wymagają troski oraz szacunku. Takie spotkanie uczy najmłodszych wartości, które będą nosili ze sobą przez całe życie.

            SPOTKANIE DZIECI Z ALPAKAMI

          • BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 20 września odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych. Impreza jak co roku zorganizowana została w Parku Miejskim w Brzezinach. Na starcie stanęło koło 100 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych całego powiatu brzezińskiego. Zawody powiatowe są etapem eliminacyjnym do zawodów wojewódzkich, których reprezentacja stanowi pięciu najlepszych biegaczy z każdej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i ośmioro z nich uzyskało awans na zawody wojewódzkie w Aleksandrowie Łódzkim. W kategorii dziewcząt młodszych z klas 4-6 I miejsce zajęła Roksana Król, II miejsce Malwina Hoffmann a III miejsce Patrycja Dąbrowska. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców II miejsce zajął Adam Miazek. W kategorii młodzieży szkolnej I miejsce zajęła Nadia Gulej, III miejsce Gabriela Budziewska, oraz 4 miejsce Laura Winiarczyk. W tej samej kategorii III miejsce zajął Bartosz Rogulski. Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich.

            BIEGI PRZEŁAJOWE

          • DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest corocznie we wszystkich krajach europejskich dnia 26 września. Dzięki kreatywności dzieci ten dzień okazał się wspaniałą podróżą edukacyjną. Dużo dobrej zabawy dostarczyło dzieciom próbowanie różnych europejskich przysmaków: francuskich bagietek i croissantów, włoskiego makaronu jak również sałatki greckiej, która symbolizowała kuchnie śródziemnomorską. Kolejnym zmysłem, który został pobudzony w celu poznawania struktur językowych poszczególnych państw europejskich był zmysł słuchu. Poznawaliśmy narodowe nuty, rozmawialiśmy o różnorodności muzycznej. Świetną rozrywką okazała się również zabawa w rozpoznawanie flag narodowych poszczególnych państw oraz nauka powitań w językach, którymi władają nasi europejscy sąsiedzi. Dzieci bawiły się słowami, co przysporzyło im wiele radości. Największą atrakcją okazała się wystawa pamiątek przywiezionych z różnych państw europejskich. Uczniowie tego wyjątkowo dynamicznego dnia mogli zweryfikować również wiedzę z zakresu języków obcych za pomocą Quizu, który był podsumowaniem wspólnej zabawy w poznawanie innych języków europejskich.

            DZIEŃ JĘZYKÓW 

          • Szkoła Myślenia Pozytywnego

          • Mamy to!!!!

            Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego!

            Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że Nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem Szkoły Pozytywnego Myślenia! To niezwykłe wyróżnienie, które potwierdza naszą pasję i zaangażowanie w promocję i profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

            Czym jest Szkoła Myślenia Pozytywnego?

            Naszym głównym celem jest edukacja młodych umysłów na temat znaczenia zdrowia psychicznego, jak dbać o swój dobrostan psychiczny oraz jak wpływa on na nasze codzienne funkcjonowanie. To roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W naszej szkole uczymy, jak holistycznie dbać o zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne – oraz jak wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

            Dlaczego warto wybrać Szkołę Myślenia Pozytywnego?

            Profesjonalne podejście: Nasza kadra pedagogiczna skupia się na profesjonalnym podejściu do kwestii zdrowia psychicznego, korzystając z najnowszych badań i metod.

            Empatia i zrozumienie: Wspieramy naszych uczniów, pomagając im zrozumieć swoje emocje i radzić sobie z nimi w zdrowy sposób.

            Wiedza praktyczna: Uczymy praktycznych umiejętności, które pomagają w codziennym życiu, takie jak radzenie sobie ze stresem czy budowanie pozytywnych relacji.

            Holistyczne podejście: Dbamy o zdrowie psychiczne, fizyczne i społeczne, ucząc, że są one ze sobą powiązane.

            Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów do korzystania z wiedzy oraz doświadczenia, które oferuje Szkoła Myślenia Pozytywnego. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci!

            W tym roku szkolnym znów zgłosiliśmy się do projektu

            Wiec czeka nas jeszcze więcej zadań i zabawy

            #SzkołaMyśleniaPozytywnego #ZdrowiePsychiczne #DobrostanPsychiczny #EdukacjaMłodychUmysłów #CertyfikatSzkołyPozytywnegoMyślenia

          • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • 20 września najmłodsi uczniowie Dwójki obchodzili swoje święto - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Tego dnia czekało na dzieci w szkole wiele atrakcji i niespodzianek. Liczne konkursy, zabawy z balonami oraz tańce sprawiły wszystkim wiele radości.

            DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 

          • POZNALIŚMY NASZYCH PRZEDSTAWICIELI W SU

          • 14 września 2023r. Odbyły się wybory do organów Samorządu Uczniowskiego SP2

            Michał Szczepaniak otrzymał 81 głosów (przewodniczący)

            Gabriela Budziewska otrzymała 68 głosów (zastępca przewodniczącego)

            Pola Dąbrowska otrzymała 51 głosów (skarbnik)

            Nadia Gulej otrzymała 38 głosów (sekretarz)

            Pozostali kandydaci zebrali od 4 do 24 głosów.

          • KANDYDACI DO SU 2023 24

          • JUSTYNA KUCHARSKA KL.6A

            POLA DĄBROWSKA KL.7A

            MICHAŁ SZCZEPANIAK KL.7A

            ANGELIKA PIETRASIK KL.7B

            ALICJA LEWANDOWSKA KL.7B

            ALICJA PIĄTKOWSKA KL.7B

            GABRIELA BUDZIEWSKA KL.8A

            NADIA GULEJ KL.8A

            JULIA ZIELIŃSKA KL.8A

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych