• ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

• 24 listopada drużyna chłopców młodszych której reprezentantami byli Wiktor Zalewski i Adam Miazek wzięła udział w rozgrywkach tenisa stołowego objętych harmonogramem Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po zaciętych meczach gdzie decydowały tak naprawdę detale a o końcowej klasyfikacji zadecydowały małe punkty ostatecznie nasza drużyna "przywiozła" srebro.

ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

• ZERÓWKA W KINIE

• W środę 23 listopada dzieciaczki z zerówki wybrały się do kina Helios w Łodzi na film animacyjny "Przytul mnie.Poszukiwacze miodu". Przygody Małego Misia i jego Taty bardzo nam się podobały. Było wesoło i bardzo pouczająco.

ZERÓWKA W KINIE

• POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

• Natalia i Sebastian  w wojewódzkim finale XV edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

„Czy wygramy, czy przegramy zawsze uśmiechnięte buzie mamy” – taki baner zawisł w finale wojewódzkim XV edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa rozegranym 25 listopada w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Uczestniczyły w nim 22 drużyny – finaliści etapów powiatowych.

Powiat brzeziński reprezentowali uczniowie klasy 2a Natalia Kowalewska i Sebastian Sasin. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód, który został ułożony na wzór tego, jaki muszą zaliczyć kandydaci na policjantów. Dodatkowym zadaniem był test z wiedzy o bezpieczeństwie. Podczas zawodów rozstrzygnięto również konkurs na „Super Kibiców 2022”. Zostali nimi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 w Łodzi.

Najlepsi w teście wiedzy i teście sprawnościowym okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Klukach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Łowiczu. Trzeci okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach.

Urząd Marszałkowski był sponsorem nagród dla wszystkich uczestników. Dzieci otrzymały hulajnogi, kaski i pamiątkowe maskotki. To był wspaniały dzień, z dużą ilością zabawy i sportowej rywalizacji.

• ANDRZEJKI W 3B

• Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Każdego roku w klasie 3b Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych . Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają choć na moment oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

ANDRZEJKI W 3B

• ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

• W dniu 10 listopada odbyły się zawody tenisa stołowego objętego harmonogram rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców starszych w składzie Kacper Aleksandrowicz, Aleksander Koralewski i Ksawery Sienkiewicz trafiła do grupy z SP1 Brzeziny i SP Dąbrówka. W obydwu meczach po grach singlowych był remis i o zwycięstwie decydowały gry deblowe, w których po zaciętej walce minimalne przegrane zakończyły zmagania naszej drużyny na etapie grupowym.

• CZYTAMY MŁODSZYM KOLEGOM

• Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Maria Konpnicka napisała wiele pięknych utworów dla najmłodszych, w których odkrywa przed dziećmi bogactwo świata przyrody.

W ramach uczczenia obchodów Roku Marii Konopnickiej uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami w dn. 22.11.22 r. przeprowdzili szkolną akcję

„Czytamy młodszym kolegom”,

której celem było m.in. przybliżenie młodym czytelnikom twórczość poetki, rozbudzanie zainteresowań poznawczych dzieci i ich wrażliwości na piękno poezji.

Szóstoklasiści mieli okazję zaprezentowania się w pięknym, biegłym czytaniu i  interpretacji tekstu literackiego. Młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego ćwiczyli umiejętność uważnego słuchania, którą będą rozwijali w toku dalszej nauki. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i reagowały żywiołowo. Utwory, takie jak np. „Stefek Burczymucha”, „Pranie”, „Zła zima”,„Tęcza”, „Krasnoludki”, „Mops”, „Sanna” i wiele, wiele innych zdecydowanie przypadły im do gustu.

Miłe przyjęcie i uśmiechy dzieci były najlepszym podziękowaniem dla czytających.

Poezja Marii Konopnickiej stała się punktem wyjścia do świętowania przypadającego na

22 listopada Dnia Kredki.

Wykorzystując różnokolowe kredki, uczestnicy spotkania wykonali piękne ilustracje do prezentowanych tekstów, wykazując się przy tym wyobraźnią i nie lada talentem.

Dzieci złożyły także obietnicę, że za rok lub dwa zrewanżują się starszym koleżankom i kolegom. Już czujemy się zaproszeni do wspólnego czytania:)

CZYTAMY MŁODSZYM KOLEGOM

• Podziękowanie

• Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy zechcieli włączyć się
            do ogólnopolskiej akcji „Szkoły pełne talentów” i zbierali na rzecz naszej placówki „TALENCIAKI”.
            Zgromadzone kupony w ilości: 4847 - wymieniliśmy na następujący sprzęt sportowy:
            Dwa zestawy paletek wraz z piłeczkami do tenisa stołowego, dwa zestawy „znaczników” do gier
            zespołowych, wózek – kosz na piłki.
            Z całą pewnością, te przybory, przyczynią się do rozwoju talentów sportowych naszych uczniów.
            Jeszcze raz, dziękujemy!
            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach.