🌟 Mamy to!!!!
          Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego!

Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem Szkoły Pozytywnego Myślenia! To niezwykłe wyróżnienie, które potwierdza naszą pasję i zaangażowanie w promocję i profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

🧠 Czym jest Szkoła Myślenia Pozytywnego?

Naszym głównym celem jest edukacja młodych umysłów na temat znaczenia zdrowia psychicznego, jak dbać o swój dobrostan psychiczny oraz jak wpływa on na nasze codzienne funkcjonowanie. To roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W naszej szkole uczymy, jak holistycznie dbać o zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne – oraz jak wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

Dlaczego warto wybrać Szkołę Myślenia Pozytywnego?

✅ Profesjonalne podejście: Nasza kadra pedagogiczna skupia się na profesjonalnym podejściu do kwestii zdrowia psychicznego, korzystając z najnowszych badań i metod.

✅ Empatia i zrozumienie: Wspieramy naszych uczniów, pomagając im zrozumieć swoje emocje i radzić sobie z nimi w zdrowy sposób.

✅ Wiedza praktyczna: Uczymy praktycznych umiejętności, które pomagają w codziennym życiu, takie jak radzenie sobie ze stresem czy budowanie pozytywnych relacji.

✅ Holistyczne podejście: Dbamy o zdrowie psychiczne, fizyczne i społeczne, ucząc, że są one ze sobą powiązane.

Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów do korzystania z wiedzy oraz doświadczenia, które oferuje Szkoła Myślenia Pozytywnego. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci!

W tym roku szkolnym znów zgłosiliśmy się do projektu
          Wiec czeka nas jeszcze więcej zadań i zabawy

#SzkołaMyśleniaPozytywnego #ZdrowiePsychiczne #DobrostanPsychiczny #EdukacjaMłodychUmysłów #CertyfikatSzkołyPozytywnegoMyślenia

Program Szkoła Myślenia Pozytywnego

Motywujemy do pozytywnego działania!

Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie.

Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

Uczymy się wspólnie, jak dbać o samych siebie i o innych.

Zmieniamy naszą rzeczywistość tak, aby wspierała w nas dobrostan psychiczny i motywowała do edukacji, pozytywnej komunikacji oraz uczyła jak radzić sobie ze stresem czy lękiem.

• W ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego wybrane klasy uczestniczyły w warszatach dotyczących budowanie zintegrowanego zespołu klasowego i tworzenia klimatu szkoły sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.

Pierwszy Moduł 1. Komunikacja międzykulturowa - były odebrany przez uczniów bardzo pozytywnie.Uczniowie z ochtą włączyli się do proponowanych działań. A wyglądały one tak...