• ŚWIETLICA

        •  

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          „Roześmiane buzie, wesołe oczęta, 
          kto tutaj przychodzi zawsze nas pamięta. 
          U nas się pobawisz i nauczysz wiele, 
          a z każdą minutą będzie ci weselej.”

             

            

          Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku 

           

                                                                                               

          w godzinach od 7.00 do 17.00 

          oferując swoim wychowankom przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu. 

           


          Zapewniamy wszystkim dzieciom bardzo dobrą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,

          która służy swoim wychowankom wsparciem i pomocą. 

           

          W naszej świetlicy organizowane są zajęcia :

           dydaktyczne, plastyczne, muzyczne, czytelnicze, relaksacyjne, ruchowe, z wykorzystaniem środków audiowizualnych. 

           

          Pod opieką wychowawców dzieci odrabiają zadania domowe oraz biorą udział w zajęciach z  edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.  

           

          Dzieci wraz z wychowawcami  

          wykonują dekoracje świetlicowe,  tworzą własne prace, 

          biorą udział  konkursach świetlicowych oraz ogólnoszkolnych 

          w których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

           

          ROK SZKOLNY 2023/2024

           

           

          "W świecie wartości"

          " Król ptaków"- bajka z Madagaskaru

          Madagaskar to  piękna wyspa położona u wybrzeży Afryki. Potrafi zachwycić nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także niezwykłą florą i fauną. Przekonali się o tym uczniowie oglądając prezentację o tej niezwykłej wyspie. Następnie mówiliśmy o niezwykłości i inności głównego bohatera madagaskarskiej bajki "Król ptaków."

          W trakcie wyborów na króla ptaków zabrakło jednego-kruka. Został pochopnie osądzony przez innych członków wyborów. W momencie, gdy wszyscy dowiedzieli się, że nie pojawił się na zebraniu gdyż pilnował swoich dzieci zrozumieli, że tym niesprawiedliwym osądem został skrzywdzony. Zdali sobie sprawę, że na pierwszym miejscu postawił odpowiedzialność za rodzinę. Mimo, iż nie został królem zyskał szacunek innych.

          W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o zdarzeniach, w których zostaliśmy niesprawiedliwie osądzeni i ukarani. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie " Co można zrobić w takiej sytuacji?" Zajęcia zakończyliśmy rozwiązywaniem zagadek o ptakach oraz wykonaniem pracy plastycznej.

             

             

                      

                                        

          "W świecie wartości"

          "O tym, skąd się wzięły tygrysy" - bajka z Kambodży

          Tygrys jest gatunkiem największym ze wszystkich kotów. Osiąga wagę 300 kg, długość ciała ok. 2 m, ogona -1 m. Jego ciało jest masywne i muskularne, nogi stosunkowo krótkie, głowa okrągła. Ubarwienie jest zmienne: od jasnożółtego, poprzez żółtawordzawe, do rdzawobrunatnego. Na tym tle rysują się wyraźne, czarne, poprzeczne pręgi, które na ogonie tworzą obrączki. Na głowie, szczególnie u samców, widać charakterystyczne bokobrody. To krótki opis tygrysa. A czy wiecie skąd się wzięły tygrysy? Na to pytanie dzieci z grupy III uzyskały odpowiedź słuchając bajki z Kambodży „ O tym, skąd się wzięły tygrysy.” Analizując tekst uczniowie wyciągnęli wniosek o ważności współpracy w różnych aspektach życia, Zajęcia zakończyliśmy zabawami ruchowymi pomagającymi budować tą właśnie umiejętność . Oczywiście nie zabrakło prezentacji przedstawiającej podstawowe informacje o Kambodży.

              

             

             

             

           

          Wielkanocne wianki

                       

                            

           

          "W świecie wartości"

          "Jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony"-            bajka z Ugandy

             Zapasy wody na ziemi się kurczą, bo klimat się ociepla. Wszyscy lubimy długie i ciepłe lato, kiedy nie pada deszcz. Ale brak opadów deszczu latem i śniegu zimą to poważny problem, który prowadzi do suszy, czyli braku wody. A bez wody nie będą rosły warzywa, zboża ani owoce, które służą ludziom za pożywienie. Nie będą mogły działać elektrownie wodne ani fabryki, które do produkcji różnych rzeczy potrzebują wody. Woda to cenny skarb, dlatego trzeba ją oszczędzać.

               Przekonaliśmy się o tym słuchając bajki z Ugandy „Jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony.” Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej o Ugandzie. Następnie dzieci wysłuchały bajki i zwróciły uwagę na mądrość, pomysłowość, współpracę czyli wartości, które pozwoliły żurawiom osiągnąć określony cel- sprowadzenie deszczu. Następnie zwróciliśmy uwagę na problem suszy w niektórych regionach świata oraz konieczności oszczędzania wody. Rozmawialiśmy na temat co można zrobić by ją oszczędzać. Zajęcia zakończyliśmy pracą w grupach-wykonanie plakatu „Wspólnie oszczędzamy wodę."

                

               

                                                                                                                                        

          "W świecie wartości"

          "Zaczarowane bociany"- bajka z Iraku

             Czy zdarzyło Wam się marzyć, aby zmienić się w ptaka i latać wysoko w chmurach? To mogłaby być wspaniała przygoda, aby przez chwilę zobaczyć jak to jest być kimś innym. Co jednak jeśli nie można znowu być sobą?

          Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia prezentacji o Iraku. Następnie dzieci wysłuchały bajki "Zaczarowane bociany". W trakcie rozmowy o treści bajki szczególną uwagę zwróciliśmy na mądrość, roztropność, wzajemną pomoc - wartości niezwykle ważne w życiu każdego człowieka.  Spotkanie z bajką iracką zakończyliśmy zajęciami plastycznymi ( kolorowe sowy) w trakcie których słuchaliśmy piosenek w języku arabskim.

                                                                        

                                                                          

          Laboratoria Przyszłości w świetlicy - 

          zabawy klockami Korbo.

           
           
           

             

             

             

             

                                                                           

          "W świecie wartości"

          "Kłótliwe sąsiadki" - bajka z Gruzji

          Jest taka piosenka "Jak dobrze mieć sąsiada", ale czy na pewno? Przekonaliśmy się o tym na kolejnych zajęciach z cyklu "W świecie wartości."

            Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia prezentacji ukazującej Gruzję: flagę, herb, język, roślinność, zwierzęta, klimat oraz ciekawostki dotyczące jaskiń, rzek, lodowców. Następnie dzieci wysłuchały bajki "Kłótliwe sąsiadki." Po przeanalizowaniu jej treści wyjaśniły znaczenie związków frazeologicznych "coś jest kością niezgody", "wyciągnąć do kogoś rękę na zgodę", "zgoda buduje, niezgoda rujnuje". Zajęcia zakończyliśmy scenkami dramowymi ukazującymi konflikty i sposoby ich rozwiązania. Podsumowując uczniowie zwrócili uwagę na to, jak trudno czasami jest osiągnąć porozumienie i rozwiązanie, które odpowiada wszystkim, jednak warto dążyć do porozumienia, bo wtedy wszystkim żyje się lepiej. Gdy w życiu jest ciężko, kłótnia i wzajemne pretensje sprawiają, że jest nam jeszcze ciężej.

             

             

             

           

          Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z grupy trzeciej. Z tej okazji uczniowie wysłuchali historii Dnia Życzliwości oraz obejrzeli prezentację omawiającą na czym polega obchodzenie tego święta. W dalszej części zajęć wykonali serca życzliwości. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie multimedialnej Wordwall koło fortuny- zakręć kołem i weź dobre słowo. Na zakończenie każdy z uczestników został obdarowany przez wychowawcę karteczką z miłym słowem oraz zapozował do zdjęcia życzliwości. Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień!

             

             

             

             

                                                          

          "W świecie wartości"

          "Gwiazda poranna"

          Moja rodzina

          Moja rodzina to ja, mama, tata.
          Mam też siostrę Alę i młodszego brata.
          Siostra jest wysoka, czarne włosy ma,
          a braciszek mały skończył latka dwa.
          Wspólne zabawy, wspólne spacery.
          Zimą na narty latem rowery.
          Czas wolny zawsze razem spędzamy,
          bardzo się mocno wszyscy kochamy.

                    Rodzina to wspólnota, którą łączy miłość, wzajemne wsparcie i pomoc w każdej chwili. Przekonaliśmy się o tym słuchając bajki z Filipin "Gwiazda poranna." Tematem rozmowy była również jedna z bohaterek bajki Gwiazda poranna. Z wcześniej przygotowanej prezentacji dzieci dowiedziały się, że Gwiazda poranna wcale nie jest gwiazdą, a planetą Wenus, która jest widoczna nad horyzontem przed wschodem Słońca. W dalszej części zajęć uczniowie pracowali z wykreślanką rodzinną oraz rysowali portret swojej rodziny.  Zajęcia zakończyliśmy konkluzją, że rodzina pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka.

             

                     

             

             

             

           

          "W świecie wartości"

            " Słońce i księżyc" bajka z Filipin

               W październiku, w grupie trzeciej odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "W świecie wartości" - bajka z Filipin "Słońce i księżyc." Dzieci obejrzały prezentację  multimedialną o Filipinach-klimat, herb, flaga, położenie, język, fauna, flora, stolica itp.  Następnie wysłuchały bajki "Słońce i księżyc". Próbowały odpowiedzieć na pytania: Czym jest zazdrość?, Czy z zazdrości może wyniknąć coś dobrego? W trakcie zajęć plastycznych-kolorowanka relaksacyjna słuchały krótkiego tekstu w języku filipińskim. Zajęcia zostały zakończone zabawami ruchowymi inspirowanymi zabawami filipińskimi: Dmuchanie piłeczki, Węzeł gordyjski, Kim dotykowe.

            Po zajęciach uczeń będzie wiedział jaki wpływ ma przyroda nieożywiona na życie ludzi, zwierzęta i rośliny oraz zrozumie, że światło słoneczne wpływa na cykliczność życia na Ziemi.

           

             

             

             

             

          Jesienne drzewa

             

             

                                    

          W świecie wartości

            W miesiącu wrześniu trzecia grupa świetlicowa rozpoczęła cykl zajęć "W świecie wartości". W specjalnie przygotowanych scenariuszach zajęć opartych na "Mądrych bajkach z całego świata", w przystępny sposób pokazujemy dzieciom, że ludzkie emocje, uczucia i wartości są ponadczasowe, uniwersalne bez względu na długość i szerokość geograficzną.

            Bohaterami "Mądrych bajek z całego świata" są dorośli, dzieci o oryginalnych imionach oraz egzotyczne zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami. Każda bajka zawiera moralne przesłanie, odkrywa przed dziećmi świat pozytywnych wartości.

            Cykl zajęć rozpoczęliśmy od bajki polskiej pt. "Bajka o Piotrusiu". Dzieci przypomniały sobie najważniejsze informacje o Polsce ( symbole, stolica, język, pory roku). Następnie wysłuchały bajki, wyjaśniły znaczenie słów wada, zaleta. Zastanowiły się nad zaletami głównego bohatera. Na zakończenie, w trakcie zajęć plastycznych narysowały w konturze postaci swoje zalety. Podsumowując zajęcia uczniowie jednogłośnie wyrazili konkluzję, że każdy z nich ma wiele umiejętności i mocnych stron.

               

               

                                                                             

          Międzynarodowy Dzień Kropki

              "Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci ze świetlicy ochoczo przystąpiły do zaplanowanych na ten dzień zadań. Najpierw obejrzały film o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie wykonały przepiękne prace, których tematyką przewodnią była kropka.Na zakończenie działań buźki dzieci zoastały ozdobione kolorowymi kropkami. Nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

                    

              

              

                                                                    

          ROK SZKOLNY 2022/2023

           

           

                                   

           

           Szkoła Promująca Zdrowie

          Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego

          życiu. Umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia kształtują się we

          wczesnym okresie życia.

          W ramach starań szkoły o certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie" świetlica w ciągu roku szkolnego realizowała

          następujące tematy tygodnia:                                                                                                                                         

          - Zdrowie to nasz największy skarb                                                                                                                                 - Sport to zdrowie                                                                                                                                                           - Talerzyk pełen zdrowia                                                                                                                                                 - Wiem jak segregować śmieci                                                                                                                                       - Negatywne skutki braku aktywności fizycznej

          W trakcie zajęć:

          1. Kształtowano prawidłowe nawyki higieniczne i zachowania prozdrowotne.

          2. Propagowano aktywny tryb życia poprzez uprawianie sportu.

          3. Wdrażano do dbania o zdrowie poprzez przestrzeganie zasad zdrowego żywienia.

          4. Uświadomiono związek pomiędzy zdrowym odżywianiem a funkcjonowaniem organizmu.

          5. Zwiększono świadomość i wiedzę dzieci na temat konieczności ochrony środowiska naturalnego.

          Zwięczeniem cyklu zajęć prozdrowotnych był "Quiz o zdrowiu" przeprowadzony w grupie trzeciej. Dzieci wykazały

          się bardzo dobrą znajomością zagadnienia. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

          Wyniki quizu przedstawiają się następująco:

          I miejsce Alicja Strumian

          II miejsce Gabriela Wysocka

          III miejsce Laura Kukiełka, Wojciech Borkowski, Tomasz Kozłowski

                                                                                                                       

           

           

          Zabawa sztuką

          Miło nam poinformować, iż świetlica otrzymała Certyfikat Uczestnictwa w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z grupy 3 realizowały zadania z projektu pod czujnym okiem wychowawcy. Głównym celem było propagowanie sztuki wśród dzieci zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej poprzez zabawę i samodzielną pracę. Dzieci zapoznały się z wybranymi dziełami i ich twórcami, różnorodnymi technikami i formami plastycznymi. Przez aktywną zabawę Świetliczaki miały możliwość obcowania z dziełami sztuki, rozwijania poczucie estetyki, wrażliwości na piękno. Była to niezwykła przygoda ze sztuką.

           

                                                   

           

                                                                               

           

           

          Zabawa sztuką

          Zadanie numer 8 "Sztuka ulicy"

               W miesiącu maju w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” grupa 3 wykonała zadanie 8 „Sztuka ulicy”. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej przybliżającej pojęcia związane z tematem: sztuka ulicy, graffiti, mural, wlepki. Poznały twórczość jednego z najbardziej popularnych artystów street artu Banks ego.

          Po części teoretycznej przyszła pora na zajęcia praktyczne. Oto ich efekt.

             

            

            

             

            

             

            

             

           

          Zabawa sztuką

          Zadanie numer 6 "Zakodowany obraz"

          Zakodowany obraz" - to kolejne zadanie wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Zabawa sztuką".                              Na czym polega wspomniane kodowane? Dziecko losuje jedną kartę, odczytuje kod i na jego podstawie tworzy fragment wspólnej pracy plastycznej. W ten sposób cała grupa tworzy jedno dzieło. Podczas zajęć wykorzystaliśmy  wersję rozszerzoną, gdzie określony był kolor, kształt oraz liczba ruchów pędzlem.

          Z góry narzucone wytyczne i dzielenie przestrzeni malarskiej z innymi osobami było dla dzieci dużym wyzwaniem, jednak udało nam się stworzyć wspólną pracę i wspaniale się przy tym bawić.

                                                                      

           

           

           

          Światowy Dzień Ziemi

          Światowy Dzień Ziemi w 2023 roku przypada na sobotę 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzenia świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

            

             

            

                                      

                                            

           

          Akcja "Żonkil"

          19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie w Warszawie. Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskich obchodów upamiętniających wydarzenie.  Świetlica włączyła się do obchodów wycinając żonkile. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. 

                       

            

           

           

          Zabawa sztuką

          Zadanie 18 " Monochromatyzm"

          Jedna barwa, wiele odcieni

           

           

           

            

           

           

          Walentynki

          14 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii, radości, przyjaźni, życzliwości oraz wzajemnego szacunku. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram zajęć świetlicowych. Dzieci dowiedziały się się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji walentynek oraz tego jak obchodzi się walentynki za granicą.

          Wzięły udział w zabawach walentynkowych, zrobiły zdjęcia w fotobudce oraz wykonały pracę plastyczną-walentynkowa rybka.

           

          Zabawa sztuką

            Zadanie 4 " Bajkowy obraz"

              Namalowanie obrazu jest sztuką. Napisanie bajki też jest sztuką. Napisanie bajki na podstawie obrazu to dopiero sztuka.

            W ramach realizacji zadanie 4 'Bajkowe obrazy" z projektu edukacyjnego "Zabawa sztuką" dzieci wysłuchały bajki "Portret księżniczki" napisanej na podstawie obrazu D. Velazqueza "Panny dworskie".                                              Okazało się, że bycie księżniczką ma wiele zalet, ale też i wad.  Przede wszystkim - książęce obowiązki do których należy pozowanie do portretów. A gdy - tak jak Małgorzata- ma się kilka lat, ciężko wytrzymać bez ruchu dłuższy czas. Jest jeszcze jeden problem. Rodzice księżniczki zwykle władają jakimś królestwem. W przypadku Małgorzaty jest to Hiszpania. A to niestety oznacza, że mają bardzo dużo pracy i trudno znaleźć im wystarczająco dużo czasu dla swoich dzieci. Ale rodzina królewska to wciąż rodzina. Niezależnie od natłoku pracy i niecierpiących zwłoki spraw, każdy w rodzinie wie, że może liczyć na pozostałych. Małgorzata też szybko się o tym przekonuje.

             Po wysłuchaniu bajki Świetliczki opowiedziały o swoich obowiązkach domowych i o tym co sprawia, że wykonanie ich staje się łatwiejsze. Na zakończenie zajęć wykonały portrety swoich koleżanek i kolegów z ławki.

                    

            

          Klocki Korbo

           

          Zabawa sztuką

             Zadanie 5 "Nietypowy pędzel"

          Malując wieniec adwentowy dzieci wykorzystały słomki oraz korki.

            

                   

                  

           

          Święto Pluszowego Misia

              Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - pluszowy miś.                                            W tym dniu, uczniowie w poszczególnych grupach świetlicowych poznali historię święta, wysłuchali bajki o pluszowym misiu, przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie- postacie z bajek. Pojawił się Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Colargol.                            Wspólnie śpiewano piosenki, rozwiązywano zagadki.                                                                                 Na zakończenie świętowania dzieci rozwiązały quiz „Jak dobrze pamiętam popularne misie.”.

          Wyniki quizu przedstawiają się następująco:

          I miejsce

          SebastianSasin                                                                                                                                           Gabrysia Czerwińska

          Julia Skwarka

          Ala Strumian

          II miejsce

          Staś Czerwiński

          Agatka Mikulska

          III miejsce

          Szymon Kubicki

          Szymon Fiks

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom quizu wiedzy na temat pluszowych misiów.

            Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

                                                                           

          Zabawa sztuką

              Zadanie 21 "Ekspresjonizm abstrakcyjny"

              W miesiącu listopadzie, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką” Świetliczaki zrealizowały zadanie 21 “Ekspresjonizm abstrakcyjny”. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji przybliżającej twórców i ich abstrakcyjne dzieła. Następnie dzieci miały przekazać swoje emocje, nastrój za pomocą barw. Materiałem na którym przy użyciu farb powstały oryginalne prace była folia aluminiowa.

            

            

                       

                     

            

            

                    

                                 

           

          Narodowe Święto Niepodległości

               Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klas drugich, uczęszczający do świetlicy, wzięli udział w drużynowym quizie o Polsce. Został on poprzedzony cyklem zajęć przybliżających dzieciom informacje  o naszym kraju, między innymi o polskich symbolach narodowych, legendach, historii i geografii. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny: dziewczynek i chłopców. W I etapie należało odpowiedzieć na 13 pytań, a w II rozwiązać krzyżówkę z hasłem. Większą ilość punktów uzyskały dziewczynki, które tym samym wygrały rywalizację. W nagrodę dzieci (zarówno dziewczynki jak i chłopcy) dostały małe słodkości. Gratulujemy wszystkim posiadanej wiedzy i umiejętności jej wykorzystania. 

            

            

            

            

                                                                      

          Światowy Dzień Origami 

             

            

             

                          

          Zabawa sztuką                                               Zadanie numer 3 "Taniec, ruch"

          W miesiącu październiku, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką” Świetliczaki przystąpiły do realizacji zadania 3 “Taniec, ruch. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji przedstawiającej sylwetkę malarza Edgara Degasa, który był zafascynowany ruchem ciała i grą świateł. 

           To wielki fan baletu - ponad powoła jego obrazów dotyczy tej tematyki. Po zaznajomieniu się z dziełami malarza i rozmowie o tańcu dzieci obejrzały fragment “Jeziora łabędziego oraz próbowały swoich sił w balecie. Na zakończenie, przy muzyce z “Dziadka do orzechów, projektowały strój dla tancerki baletowej. 

            

            

            

            

              

            

                

                                  

           

          Światowy Dzień Uśmiechu

             Międzynarodowy Dzień Uśmiechu  to radosne święto, które obchodzone jest co roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia jest Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi tzw.  „smiley face”.Symbol ten ma reprezentować to, co na co dzień  chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
           Motto świetlicowe tego dnia brzmiało „śmiech to zdrowie” – nawet kiedy trzeba było zjeść kawałek cytryny. W zadaniu tym brała również udział Pani dyrektor i Pani sekretarka. Wszyscy wykonali je z uśmiechem na twarzy.
          Na zakończenie każdy miał okazję zrobić sobie wesołe zdjęcie w przygotowanej dla Świetliczaków fotobudce.

          Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.

            

            

            

            

            

            

            

                                        

           

           

          Światowy Dzień Zwierząt

              Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października. Jednoczy on ludzi, którzy opowiadają się za lepszym traktowaniem zwierząt i działają na ich rzecz. Postanowiliśmy wpisać ten dzień do naszego kalendarza i w szczególny sposób uczcić to święto. Z tej okazji dzieci podczas zajęć świetlicowych przez cały tydzień oglądały ciekawe filmy przyrodnicze, poznały różne gatunki zwierząt, rozmawiały na temat swoich ulubieńców, czyli jakie zwierzęta mają w domu oraz o tym, jak należy opiekować się zwierzętami domowymi, rozwiązywały zagadki i słuchały piosenek o zwierzętach. Na zakończenie obchodów Świetliczaki wykonały opaski na głowę, które stały się inspiracją do wspaniałej zabawy. 

              

                                                                                                                                                

          Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką"

               W bieżącym roku szkolnym świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką.” Jego głównym celem jest propagowanie sztuki przez zabawę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.  

          Działania podjęte w ramach projektu między innymi: 

          - rozwijają kreatywność, innowacyjność oraz wspomagają rozwój dzieci, 

          - kształtują orientację przestrzenną, 

          - rozwijają zainteresowanie światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki, 

          - doskonalą umiejętności konstrukcyjne, 

          - rozwijają wiarę we własne możliwości, 

          - zapoznają z wybranymi dziełami i ich twórcami,  

          - rozwijają poczucie estetyki i wrażliwość na piękno, 

          - zapoznają z różnorodnymi technikami plastycznymi,  

          - kształtują umiejętność rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu obrazów. 

          W ramach realizacji projektu nauczyciel koordynator wybiera z 25 wskazanych zadań co najmniej 5 i realizuje je z wybraną grupą w okresie od 19 września 2022 roku do 19 maja 2023 roku.  

          W miesiącu wrześniu wybraliśmy do realizacji zadanie nr 1 “TWAL”- malowanie linią/myślenie linią.                             Oto fotorelacja z wykonania zadania. 

                       

                       

              

              

                        

          Świetlicowa joga

              

            

            

            

            

          Międzynarodowy Dzień Kropki

            15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

                     Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

                   Nasze obchody Dnia Kropki rozpoczęły się od przeczytania historii małej Vashti. Następnie rozmawialiśmy o swoich zdolnościach, a także o tym, jakie talenty widzimy u naszych kolegów i koleżanek. Później wykonaliśmy kropkowe obrazki oraz ozdobiliśmy buźki kolorowymi kropkami.

           

           

                     

              

           

          ROK SZKOLNY 2021/2022

           

          ŚWIETLICA ŚWIĄTECZNIE

          Czas przedświąteczny w świetlicy minął wszystkim bardzo szybko.

          W atmosferze życzliwości, wzajemnej pomocy i aktywnego działania powstały przepiękne dekoracje oraz prace plastyczne. Było twórczo, kreatywnie, śpiewająco, tanecznie, pachnąco, smacznie, zabawnie, ale przede wszystkim świątecznie.

                            

                               

             

                               

           

           

                  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          21 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.

          Uczniowie naszej szkoły pod opieką Wychowawców i indywidualnie napisali rymowanki zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym. W holu stanęło Drzewo Życzliwości i Pozdrowień, gdzie na przygotowanych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało. Potrzebujemy przecież szacunku, ciepła i miłego słowa. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami, zapominamy czasem o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi, wróci do nas ze zdwojoną mocą.

           

                         

           

           

                                                    

               Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, postanowiłyśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.  Dzieci  poznawały genezę święta, śpiewały pieśni patriotyczne. Klasy I kolorowały flagę, zaś uczniowie ze starszych klas wykonywały kotyliony. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane właśnie przez dzieci.

           

                      

                      

             

          Dzień Edukacji Narodowej

           

          W świetlicy szkolnej uczniowie przygotowywali się do Dnia Edukacji Narodowej. Robili laurki dla swoich nauczycieli oraz uczyli się składać życzenia.

           

          Jesienne zabawy.

          Tak spędzamy czasu na powietrzu.

           

                               

                                

                               

                              

           

                Chociaż na dworze jest coraz zimniej w naszej świetlicy czas płynie miło, ciepło i wesoło.

           

                      

                         

            

          Jesień w  świetlicy szkolnej

          Wrzesień

          Mija ciepłe lato,
          wkrótce przyjdzie jesień,
          zbudził się o świcie,
          niespokojny wrzesień.
          Tyle pracy w koło
          czy wykonać zdołam?
          Najpierw pootwieram
          drzwi we wszystkich szkołach.
          Przyjdą do szkół dzieci
          calutką gromadką
          o słonecznym lecie będą opowiadać.

                                                Karasiewicz

          Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni.  Czas w naszej świetlicy umilały nam prace  plastyczne inspirowane tą piękną porą roku. Ta jakże urokliwa i kolorowa pora roku skłoniła nas do wykonania jesiennych dekoracji w naszej świetlicy.

                             

                        

                

          Witaj szkoło !

           

          Początek roku szkolnego to czas integracji i poznawania siebie na nowo.

          Dwa miesiące wakacji szybko minęły. Pora wrócić do szkoły… W naszej świetlicy znów zrobiło się gwarno i wesoło. Z każdym dniem jest nas coraz więcej.

          Po powrocie z wakacji od razu zabraliśmy się do pracy. Ustaliliśmy zasady panujące w świetlicy oraz dzieliliśmy się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami. Wykonaliśmy gazetkę tematyczną pod hasłem „Nasze zasady bezpiecznej nauki i zabawy”. Dużo rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa w szkole jak i w drodze do szkoły.

                                                

                  

                                                               

          ROK SZKOLNY 2020/2021

           

          " Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń"

          Na początku września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie spotkali się z kolegami i nauczycielami, zapoznali się z nowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole podczas pandemii Covid-19. Wspólnie wykonaliśmy gazetkę pt. "NASZE ZASADY BEZPIECZNEJ NAUKI I ZABAWY"  

                                  

          Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

          Niech czas wielkanocny
          utrzyma nasze marzenia w mocy
          i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
          i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości
          abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności
          i niech symbol boskiego odrodzenia
          był i będzie dla nas celem do spełnienia
          Wesołych świąt!

          Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty !!!

          ŚNIEGI STOPNIAŁY, SŁONKO PRZYGRZEWA,

          TO ZNAK, ŻE WIOSNY ŚWIAT SIĘ SPODZIEWA.

          A ONA DUMNIE JUŻ KROCZY ŚCIEŻYNKĄ,

          Z TRELEM SKOWRONKÓW, Z RADOSNĄ MINKĄ.

          21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Nareszcie po trzech miesiącach zimy, przyszła  upragniona wiosna wraz z ciepłym wiatrem, deszczem, zapachem kwiatów i budzącej się do życia przyrody. Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku. Dzieci przygotowały piękne dekoracje którymi została ozdobiona sala świetlicowa.

            

             

              

             

           

          8 marca Dzień Kobiet w świetlicy

          8 marca to szczególnie miły dzień dla kobiet młodszych i troszkę starszych. Chłopcy złożyli Paniom Wychowawczyniom i koleżankom piękne życzenia, wręczyli własnoręcznie zrobione kwiaty z bibuły, a także zaśpiewali nam sto lat.
          Wszystkim Kobietom życzymy szczęścia, radości i spełnienia marzeń!!!

           

           

           

          „BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU".

          Przez styczniową nockę całą
          dużo śniegu napadało.
          To uciecha jest dla dzieci.
          Patrzcie! Z nieba śnieżek leci.

          Zabierzemy łyżwy, sanki,
          ulepimy dwa bałwanki.
          Koleżanki z kolegami
          będą rzucać się śnieżkami.

                

          KOCHANYM DZIADKOM

          Z okazji Waszego święta chcemy życzyć Wam,
          100 lat życia w dobrym zdrowiu,
          Dużo radości,
          Pociechy z wnucząt,
          Wielu wspólnie z nami spędzonych chwil,
          Na nauce i na zabawie.
          Kochamy Was

           

          ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

           

          Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

          Składamy życzenia pięknych

          i niezapomnianych chwil.

          Niech przyniosą radość i wzruszenie

          Oraz wzajemną życzliwość i optymizm

          W nadchodzącym Nowym Roku.

           

                                             Wychowawcy Świetlicy

           

                                                                        

           

          W świątecznym nastroju.

          Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen cudownego nastroju i pozytywnych emocji. To szczególny czas dla każdego z nas. Pojawiają się pomysły na prezenty pod choinkę, a w myślach przypominamy sobie aromaty pysznych dań. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. Co roku uczniowie w szkolnej świetlicy wykonywali przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe, a także karty świąteczne z życzeniami dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dziś jest inaczej. Ten przedświąteczny czas spędzimy w domach na kwarantannie. W tym roku wychowawczynie świetlicy postanowiły przyozdobić salę świetlicy świątecznymi ozdobami oraz wykonać kartki z życzeniami, które zostaną przekazane do zaprzyjaźnionych osób i instytucji z naszą szkołą.

           

                                       

               

                           

           

                          

           

            Świetlica w zimowej szacie.

          ZIMA  
          Wesoło idzie na spacer zima,

          za rączki małe bałwanki trzyma,

          gdy się zaśmieje, śnieg z nieba leci,

          aby na sankach, śmiały się dzieci.

                                                                                            W. Zechenter

           Świetlica nie zapomniała  o zimowym wystroju szkoły. Śniegowe  gwiazdki, ośnieżone choinki i uśmiechnięte bałwanki ozdobiły naszą szkołę.

           

                         

                                                                               

           

          „11 Listopada”

          W historii Polski tak się składa,

          Był kiedyś ponad wiek niewoli.

          Jedenastego Listopada

          Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

          I wtedy myśl powstała taka,

          by przez szacunek dla przeszłości,

          Ten dzień na zawsze dla Polaka,

          pozostał Dniem Niepodległości.

           

          My upamiętniliśmy ten dzień w następujący sposób:

           

                                  

           

           

          5 listopada to

          Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

           

             Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

                 Dzieci ze świetlicy oraz dzieci z klasy „0”wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach,  rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

                                                  

                                                                                                                                

           

                     Dzień Komisji Edukacji Narodowej

                  Za wszystkie małe i wielkie rzeczy wyczarowywane każdego dnia,              okazywane serca, ciepło, troskę i życzliwość  dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi. 

          Życzymy spełnienia marzeń, nie tylko tych zawodowych. Świetliczaki


           

          Kolory jesieni

           

          Kto powiedział, że jesień jest smutna,

          Że ma kolor szarego płótna,

          Że jej prawie nie widać we mgle?

          Kto to wszystko powiedział?

          Ja nie!

          Dla mnie jesień to pora wesoła,

          Roześmiana i gwarna jak szkoła!

          Lśniąca skórką kasztana na trawie,

          W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.

          Jesień – roztargniona malarka

          Gubi farby po lasach i parkach,

          A ja biegam wciąż za nią z ochotą

          I znajduję brąz, czerwień i złoto!

          Marek Głogowski "Pora wesoła"

           

          Piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Jak co roku, jesienią dużo się dzieje w świetlicy szkolnej. Doceniliśmy piękno i walory tej pory roku. Dzięki talentowi dzieci, pod kierunkiem wychowawców świetlicy, powstało wiele ciekawych prac plastycznych, z których wykonaliśmy piękne dekoracje.

          Poniżej przedstawiamy fotorelację z dekoracji którą wykonały dzieci.

           

                                                                                                                                                                                

                                                                                           

                    
             

          ROK SZKOLNY 2019/2020              

                                           Kochane Dzieci!

          Życzymy Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji,

          uśmiechu każdego dnia,

          ciekawych podróży, długich spacerów,

          wspaniałych przygód oraz wielu niezapomnianych wrażeń.

          A po udanych wakacjach czekamy na Was!!!

                                  wychowawcy świetlicy cheekyheart

           

           

          Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie

           

           

                                                      

           

           

           

           

          Wychowawcy świetlicy zapraszają 
           

          Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! Dla wszystkich chętnych!

          Nie wiecie co zrobić z wolnym czasem?

          Nasza świetlica przygotowała propozycje zajęć.

          Zachęcamy do skorzystania z nich i wypełnienia nadmiaru wolnego czasu działaniem twórczym! 

           

           

           

          Dzień Ojca

                 

                        Dzięki poniższej prostej instrukcji z łatwością wykonasz niepowtarzalną i oryginalną kartkę dla swojego taty. Skoro już własnoręcznie robisz kartkę to nie zapomnij o samodzielnym wymyśleniu wierszyka!

           

          Kartkę z kolorowego dwustronnego papieru złóż na pół. Zrób małe nacięcie nożyczkami wzdłuż zagięcia od góry na około 5 cm a następnie nacięcia poziome z prawej i lewej strony kartki (poziomo od końca nacięcia pionowego). Patrz obrazek - zagnij kartkę w miejscu gdzie linia jest przerywana i przetnij ją tam gdzie jest linia ciągła.

          Zagnij prawą i lewą zakładkę do środka w dół w taki sposób, aby przypominały one kołnierzyk od koszuli męskiej.

          Górne rogi zakładek powinny się ze sobą stykać.

                                                                                     

           

             Teraz zrób krawat.     

           Kartkę z kolorowego dwustronnego papieru przetnij na pół i z jednej z połówek wytnij kwadrat. Kwadrat ten złóż przekątnie na pół i rozłóż. Do powstałego zagięcia zagnij teraz boki kwadratu.

          Odwróć powstały czworokąt na drugą stronę i zagnij ostry czubek w dół.

          Teraz zagnij końcówkę czubka do góry.

           

                                                                                 

           

          Rozprostuj końcówkę czubka w dół i wsadź ją pod spód.

          Odwróć krawat na drugą stronę i zagnij jego boki do środka (powinny się ze sobą stykać wzdłuż środkowej linii na całej ich długości).

          Przyklej krawat pod kołnierzykiem koszuli i ozdób go wyciętymi z gazety wzorkami. Na kołnierzyk naklej dwa ozdobne guziczki.

           Gotowe!   

           

                                                                                  

                                                                                             

           



          Dzień Dziecka

          Dzisiaj zapraszamy Was do zabawy heart cheeky

                                                                                                            

           

                   



          Dzień Matki

                                     

           

                 Błyszczący kwiatek naklejony na zużytej płycie CD to idealny upominek z okazji Dnia Mamy. Ta nietuzinkowa praca plastyczna spodoba się tym wszystkim dzieciom, które lubią piękne, błyszczące przedmioty! Zachęcam do wspólnego, radosnego tworzenia.

          Materiały i przybory:

          • stara płyta CD lub DVD
          • zeszyt papierów kolorowych
          • klej Magic
          • nożyczki
          • ołówek
          • nożyczki
          • biały papier do przygotowania szablonu liści

           

          1. Wykonanie kwiatka rozpoczynamy od przygotowania szablonu liści. W tym celu na białym papierze odrysowujemy płytę CD a następnie z dwóch stron półkola- w sposób pokazany na zdjęciu. Liść powinien zajmować nieco mniej niż 1/4 obwodu płyty. 

                                                                                       

           

          2. Szablon liści odrysowujemy na zielonym papierze a następnie wycinamy. Wycinamy również dość grubą łodyżkę. Przygotowane elementy naklejamy na płycie. Najlepiej użyć kleju Magic. Solidnie trzyma różne faktury i materiały 

                                                                                    

           

          3. Z różowego błyszczącego papieru  wycinamy 5 kółek, wycinamy również środek kwiatka- u nas oczywiście złoty!

          4. Płatki kwiatka sklejamy ze sobą a na wierzchu naklejamy środek. Całość naklejamy na płytę w taki sposób, by zasłonić środek.

                                                                               

           

          Gotowy kwiatuszek:

           

                                                  



           

          Lekcja rysunku

                 Dzisiaj zapraszamy na lekcję rysowania. 

           

                                                                  

           

           

                                                               

                                                                                             

           

           

                                                                       

           

          Powodzenia!!! yes

           



          8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

                                     

                     Jeśli tak jak my, uwielbiasz czytać kiedy tylko się da i gdzie tylko się da, mamy dla Ciebie prawdziwą gratkę! Spójrz na poniższe zdjęcie i powiedz, czy nie zachwycają Cię takie słodkie zakładki do książek. Powiemy Ci jeszcze, że są tak łatwe, że z ich wykonaniem spokojnie poradzą sobie również najmłodsi. To świetny pomysł na zajęcie dzieci w deszczowy dzień.

                                                                                         

          Zaczynamy

          1. Kwadratową kartkę złóż po skosie na pół, aby otrzymać trójkątny kształt.

          2. Ramiona trójkąta zagnij do środka, aby uzyskać kwadrat, a następnie odegnij je z powrotem, żeby powrócić do trójkąta (wszystko po to, by zrobić zagięcia w odpowiednich miejscach).

          3. Chwytając za pojedynczą, wierzchnią warstwę, zagnij górną część trójkąta w dół, do podstawy.

          4. Boki trójkąta zagnij do środka, tak samo jak w punkcie 2, a następnie jeden po drugim „włóż je do środka”, zaginając je w połowie wzdłuż linii powstałej w punkcie 3.

          Zakładka origami gotowa! Możecie teraz zacząć personalizację!

           

          Zakładka z żabką

          Przygotuj:

          - zieloną zakładkę

          - 3 koła wycięte z papieru (dwa zielone i jedno białe)

          - czerwony trójkąt o wymiarach identycznych jak ten w zakładce

          - pasek papieru wycięty z czerwonego papieru (wymiary wedle uznania – to będzie język żaby)

          - dwa cekiny

          - klej

          - czarny flamaster

           

           Wykonanie:

          1. Przetnij białe koło na pół.

          2. Do zakładki przyklej dwa zielone kółka, a na nich przecięte białe i po cekinie na każdym z nich.

          3. Wewnątrz zakładki przyklej czerwony trójkąt i wystający język żaby.

          4. Flamastrem dorysuj nos. 

           

                                     

           

          Zakładka z kurczaczkiem

          Przygotuj:

          - żółtą zakładkę

          - mniejszą czerwoną zakładkę (baza z kwadratu o bokach 10 cm x 10 cm)

          - czerwony trójkąt o wymiarach identycznych jak ten w żółtej zakładce

          - fantazyjny kształt wycięty z żółtego papieru (na fryzurę kurczaka)

          - dwa białe kółka z kropkami namalowanymi czarnym flamastrem

           

          Wykonanie:

          1.Przyklej pojedynczą część czerwonej zakładki do wewnętrznej strony żółtej zakładki.

          2.Czerwony trójkąt przyklej do tylnej części zakładki.

          3.Doklej fryzurę i oczy kurczaczka.

           

                               

          Zakładka z królikiem

          Przygotuj:

          - błękitną zakładkę

          - uszy królika wycięte z błękitnego papieru

          - wnętrze uszu królika wycięte z różowego papieru

          - 2 serduszka z różowego papieru

          - czarny flamaster

          - klej

           

          Wykonanie:

          1.Sklej różowe i błękitne części uszu królika.

          2.Ułóż zakładkę tak, aby można ją było wsunąć na dolną część kartki.

          3.Do zakładki włóż królicze uszy i przyklej je do wewnętrznej części.

          4.Przyklej serduszka na dole i na górze.

          5.Flamastrem dorysuj oczy.

           

                                  

           

           

                                                                                

                                                



          Majowe święta

           

          Dzisiaj propozycja dwóch prac plastycznych

          1. Flaga

          Materiały:

          • papierowe serwetki - 2 białe i 2 czerwone
          • klej
          • karton
          • patyk do szaszłyka

           

               Na kartonie naklejamy patyk od szaszłyka. Zgniatamy i składamy papierowe serwetki. Naklejamy jedna pod drugą.

           

           

          2. Orzeł

                 Oklejamy rolkę od papieru toaletowego białym papierem. Doklejamy koronę i nogi. Odrysowujemy ręce, które będą skrzydłami orła. Całość możemy przykleić na czerwonym kartonie.

           

           

           



          Dzień Ziemi

                   Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Do Polski trafiła ona dopiero w 1990 roku. Obecnie  Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Data ta została wybrana dla upamiętnienia manifestacji ekologicznej, która odbyła się 22 kwietnia 1970.

           

           

          KODEKS MAŁEGO EKOLOGA

                                                        

                                       

           

          A teraz pora na pracę plastyczną.

                        Dziś nasza propozycja to piękne, kwitnące drzewko. Do zabawy potrzebujemy: zieloną bibułę w trzech odcieniach, różową bibułę, klej, kartkę papieru, nożyczki, kredkę w kolorze brązowym.

               Bibułę tniemy na małe kwadraty. Pień drzewa to odrysowana rączka dziecka. Reszta to już tylko wyklejanie i ćwiczenie małych rączek. Każdy kwadracik bibuły nakładamy na ołówek, zakręcamy wokół niego i przyklejamy do kartki. Zajęcie jest czasochłonne ale efekt końcowy przepiękny. Zyczymy wytrwałości. cheeky

                 

                

           



                                                                           

          Papierowy wiatraczek

                 Kartka papieru, patyczek i nożyczki – tyle potrzeba, by wykonać tę ozdobę. I choć nie zaoszczędzisz dzięki niemu energii, przywoła uśmiech na niejednej twarzy.

          1.Z kolorowego papieru wytnij kwadrat w wybranym rozmiarze. Przygotuj też koralik, szpilkę i patyczek do szaszłyków.

          2. Złóż kwadrat po przekątnej, żeby uzyskać trójkąt. Rozłóż i zegnij wzdłuż drugiej przekątnej. Po rozłożeniu otrzymasz linie zgięcia tworzące kształt liter X. Natnij je od końca do odległości 1 cm przed punktem wspólnym.

          3.Każdy róg kwadratu nakłuj szpilką. Zrób też dziurkę na samym środku. Spójrz na zdjęcie, żeby przekonać się jaki efekt powinieneś uzyskać.

           

                                                             

          4. Na główkę szpilki nałóż mały koralik.

          5.Przedziurawione rogi wiatraka zawiń do środka i przełóż przez nie oraz przez środek wiatraka szpilkę. Z drugiej strony szpilki również nałóż koralik.

          6. Wbij szpilkę w koniec drewnianego patyczka. Wiatraczek gotowy.

                                                           

                 



          Zajączki z odciśniętych dłoni

          Myślicie już nad pracami plastycznymi z okazji  Wielkanocy? Mam dla Was propozycję: zajączki z odciśniętych dłoni.

           

          Dłoń malujemy farbą, ale zostawiamy niepomalowany kciuk.

           

          Na kartce papieru odciskamy pomalowaną dłoń rozdzielając cztery parce na dwie pary, tak by powstały uszy zająca.

          Tak jak na zdjęciu poniżej:

                                                          

           

          Czekamy aż farba wyschnie. Teraz pora na szczegóły. Palcem pomalowanym różową farbą malujemy nosek.

          Przyklejamy ruchome oczy, dorysowujemy pisakiem wąsy, buzię i zęby.

          Przyklejamy kokardę wyciętą z wycinanki. wink

           

           



          Pani Wiosna- twarz 3D

           

          Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebujesz: blok z kolorowymi kartkami, nożyczki, klej, flamastry.

          Twarz 3D- krok po kroku

          Wykonanie twarzy 3D z kartki na pierwszy rzut oka wydaję się trudne, ale wcale takie nie jest Przygotowałyśmy dla Ciebie instrukcję wykonania:

          1. Kartkę A4 składamy na pół i przecinamy wzdłuż zaznaczonej linii.
          2. Bierzemy jedną część kartki i zaginamy jej boki.
          3. Zagięte krawędzie smarujemy klejem.
          4. Przyklejamy na kartkę A4, tak aby twarz była wypukła (patrz zdjęcie).
          5. Bierzemy drugą połowę kartki i wycinamy dwa paski. Szerszy na szyję i cieńszy na nos.
          6. Cienki pasek składamy na pół i sklejamy jego końce. Palcami zaginamy „czubek nosa”.
          7. Przyklejamy nos i szyję.
          8. Z pozostałej kartki wycinamy dwa małe półkola i przyklejamy je pod dwóch stronach twarzy. W ten sposób powstaną uszy.

           

                                                                     

              Twarz jest gotowa, zatem czas na wykonanie włosów i pozostałych elementów buzi. 

             Wybierz  kolor kartki, wytnij pasek i natnij go. W ten sposób możesz zrobić grzywkę. Na zdjęciach możesz zobaczyć jak przykleić taką grzywkę do twarzy 3D. Wytnij paski o dowolnej długości i przykle obok twarzy(jeśli chcemy możemy zrobić nawet kręcone włosy).Wycinamy dużo kolorowych kwiatów i różne symbole wiosny, żeby Pani Wiosna była przepiękna.

                     Nie możesz zapomnieć o ustach i oczach. Usta można narysować flamastrem lub wyciąć z kolorowej kartki. Oczy wytnij z białej kartki i przyklej.

                   Na zdjęciach doskonale widać kolejne kroki tworzenia portretu. Powodzenia!

                                                                                                                          

                                          

           

           

           

          20.03.2020

          Wiosna, wiosna, wiosna,ach to ty

                                 " Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
                        Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
                        Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
                        Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
                        Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty."

               Wiosna zawitała do naszej świetlicy! Można to zauważyć po wystroju sali w przepiękne wiosenne prace plastyczne wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. W ruch poszły farby, kredki, nożyczki, papier, bibuła… Aż furczało!

            

                    

                   

                   

                   

                      


           

          12.12.2019

          Piszemy listy do świętego Mikołaja                                        

                 Dzisiejszy dzień w świetlicy był wyjątkowy. Nasi uczniowie pisali listy do świętego Mikołaja. 

                Nie stanowił problemu fakt, że nie wszystkie dzieci z klasy “ 0” potrafią pisać,  ponieważ zamiast liter dzieci rysowały prezenty. Mikołaj jest przecież mądry i domyśli się jakie upominki  chciałyby dostać. Niektóre dzieci same podpisały się pod listem, inne mogły liczyć na pomoc wychowawcy świetlicy.

                      Na koniec listy zostały włożone do zadresowanej kopertyi oddane w ręce pana listonosza – taty Filipa, który zabrał je na pocztę żeby wysłać do Finlandii.               

           

                                                                                                                            

                

                

                    

                  

           

          09.12.2019

          ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

               Wokół nas rozbrzmiewają świąteczne piosenki, w powietrzu czujemy zapach choinki i pomarańczy, piszemy listy do Mikołaja… Znak to, że święta tuż, tuż. Wszyscy z radością, przygotowujemy się na ten piękny, rodzinny czas. Żaden człowiek i żadne miejsce nie chce czuć się zaniedbane i zapomniane. Dlatego nasza szkolna świetlica również zyskała świąteczny wygląd. Dzieci kolorują i rysują renifery, aniołki i prezenty. Gazetka w świetlicy przypomina nam o naszych pięknych, polskich, świątecznych zwyczajach. Dzięki niej pamiętamy o dzieleniu się opłatkiem, oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę, czy o wieczerzy wigilijnej.   

          Wesołych Świąt! 

           

                   

                  

                

                  

           

           

          06.12.2109

          Lukrowanie pierników

                  Piernik jest jednym z najstarszych ciast, obecnym w polskiej tradycji od wieków. Wywodzi się ze znanych w średniowieczu miodowników. Malutkie lukrowane pierniczki w różnych kształtach  są nieodłącznym element świątecznej atmosfery i nie może ich zabraknąć w bożonarodzeniowym menu. Pierniczki to bowiem symbol szczęścia i dostatku. W piątek  w świetlicy szkolnej każde dziecko mogło ozdobić pachnące pierniczki wzorem z lukru. Po wyschnięciu dekorowaliśmy nimi świetlicowa choinkę. 

          Pierniki zostały zakupione przez rodziców za co serdecznie dziękujemy. heart

                 

                   

                  

                

                

                

           

          02.12.2019

          Marzycielska Poczta

                  Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.
                          Celem akcji jest kształtowanie wrażliwości uczniów na trudną sytuację rówieśników oraz uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami.

                  Michałek jest jednym z wielu dzieci, których profile znajdują się na stronie Marzycielskiej Poczty. W listopadzie dzieci z klasy „0” narysowały dla niego piękne laurki. Do koperty włożyliśmy również kartkę z życzeniami świątecznymi, malowankę i mnóstwo drobnych  prezentów. Akcja sprawiła dzieciom dużo radości i uwrażliwiła je na cierpienie innych ludzi. Mamy nadzieję, że listy naszych uczniów dodadzą Michałkowi sił do walki z chorobą, a jego mamie otuchy.

                

                

                      

                 

           

           

          29.11.2019

          Święto Patrona Szkoły Andrzeja Frycza Modrzewskiego

             W piątek 29 XI br. nasza szkoła świętowała imieniny Patrona - Andrzeja Frycza Modrzewskiego.    Z tej okazji dzieci ze świetlicy pomalowały portret patrona a wychowawczynie  przedstawiły jego krótki życiorys. 

                                

           

           

          25.11.2019

          Święto Pluszowego Misia

                 W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie uczęszczający do świetlicy zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej.

                 Na początku dzieci wysłuchały misiowej historii powstania święta, potem uczestniczyły w misiowych zabawach, słuchały misiowych wierszy i opowiadań, obejrzały misiową wystawkę i misiową biblioteczkę. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.yes

              

              

           

           

          11.11. 2019

          Narodowe Święto Niepodległości

               Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, w świetlicy prowadzone były różnorodne formy zajęć podczas których dzieci poznały symbole narodowe: flagę, godło, hymn oraz  historię obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne . Ich zwieńczeniem było wykonanie z wyciętych dłoni olbrzymiej kokardy narodowej, która zdobiła drzwi świetlicy . 

           

                         

                        

            

           

          23.09.2019

          Jesień w świetlicy 

                Za oknem już jesienna pogoda dlatego w naszej świetlicy również zawitała kolorowa jesień.   Uczniowie wraz z pomocą wychowawców stworzyli piękne dekoracje oraz prace plastyczne, które można podziwiać na tablicy „Świetlik Artysta” przed świetlicą  oraz na tablicach w świetlicy Przypomnieliśmy sobie o ważnych zasadach dotyczących zdrowia takich jak ciepłe ubranie na jesienne dni oraz spożywanie jak najwięcej zdrowych owoców i warzyw, które dostarczają nam dużo witamin. 

           

           

                   

               

                   

                       

           

          15.09.2019

          Dzień Kropki

           

                         15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

                     Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

                   Nasze obchody Dnia Kropki rozpoczęły się od przeczytania historii małej Vashti. Następnie rozmawialiśmy o swoich zdolnościach, a także o tym, jakie talenty widzimy u naszych kolegów i koleżanek. Później wykonaliśmy kropkowe obrazki .

                      

                   

           

          10.09. 2019

          W naszej świetlicy już się dzieje! 

             Zaczynamy nowy rok szkolny i rozpoczynamy kolejną przygodę w naszej świetlicy. 

                 W pierwszych dniach powspominaliśmy wakacje, dzieci zapoznały się z regulaminem oraz ogłoszony został konkurs na Super Świetlika. Ponadto korzystamy z ostatnich letnich dni na świeżym powietrzu i wdrażamy do samodzielnego odrabiania zadań domowych. Uczniowie chętnie bawią się klockami, grają w gry karciane, planszowe oraz wykonują różne prace plastyczne. Zobaczymy co przyniosą nam kolejne dni w naszej świetlicy.  smiley 


                        Wychowawcy świetlicy w bieżącym roku szkolnym: Jadwiga Borowska, Jolanta Kąpińska, Lidia Pietrasik, Beata Rubaszewska 

           

           

          ROK SZKOLNY 2018/2019

          20.03.2019

          Dni otwarte

                

                

                

                

          19.03.2019

          Wiosna w świetlicy

                

                   

                

                   

                   

                

             
           

           

           

          09.01.2019

          Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa

                 W bieżącym roku szkolnym świetlica przystąpiła do międzyszkolnej akcji Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa.

               Zasada akcji jest niezwykle prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolicą  mogą znaleźć się pozdrowienia lub krótkie wiadomości.

                Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem obcym.

                Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie.

           

           

                                                                                   

           

                      

                

                   

          24.12.2018

          Świątecznie

                

                         

           

          10.12.2018

          Zima w świetlicy

                

                   

                   

           

           

           

           

          05.11.2018

          Dzień Postaci z bajek

                 Świetlica szkolna włączyła się w obchody przypadającego piątego listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W obchodach tego święta wzięli udział uczniowie klas I, przenosząc się choć na jeden dzień do świata fantazji i marzeń. Dzieci w skupieniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki o królewnie Snieżce i siedmiu krasnoludkach. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, pomagają rozpoznać dobro i zło, często też stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. Uczniowie wykazali się dużą znajomością tytułów oraz treści bajek i baśni, tych znanych i mniej znanych. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Wartościowe książki są dla nich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem.

                                  
           

           

          09.11.2018

          Niepodległa

                

                          

           

          20.10.2018

          Sto goździków na stulecie odzyskania niepodległości

          W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci uczęszczające do świetlicy wykonały z białych i czerwonych serwetek 100 goździków. Została z nich ułożona i wyeksponowana na tablicy flaga Polski. 

           

           

           

           

          16.10.2018

          List do nauczyciela

                Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu pt.   „List do nauczyciela – Lekcja moich marzeń”. Jego celem było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności budowania wypowiedzi pisemnych.

          Komisja konkursowa w składzie : Katarzyna Rosiak, Jadwiga Borowska, Beata Rubaszewska    brała pod uwagę:

          - zgodność z regulaminem

          - umiejętności literackie autora listu

          - oryginalność pomysłu

          - zachowanie formy listu.

          Nagrodzeni:

          I miejsce Zuzanna Czerwińska kl. IV B

                           Julia Matusiak kl. IV D

                            Karolina Balcerak kl. IV D

          II miejsce Antoni Chruzimski kl. IV A

                            Ewa Pszczółkowska kl. IV A

          III miejsce Nikola Kołodziej kl. IV B

                           Łukasz Rojek kl. IV D

                

                             
           

           

          13.10.2018

          Jesień w świetlicy

                

           

                

           

                          

           

          20.09.2018

           

          ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS IV - V    

          DO UDZIAŁU W KONKURSIE:

          LIST DO  NAUCZYCIELA -  „LEKCJA MOICH MARZEŃ”

          REGULAMIN KONKURSU:                                                                                                                                                                                             

            1. Organizatorem konkursu jest Świetlica Szkolna.                                                                                                                                               2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – V                                                                                                                                                 3. Prace konkursowe należy wykonać samodzielnie.                                                                                                                                               4.  Należy zachować format listu.

          Cele konkursu                                                                                                                                                                                                                 1. Ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów.                                                                                                                                                   2. Zwrócenie uwagi na estetyczny i czytelny zapis treści listu .                                                                                                                               3. Rozwijanie wyobraźni i umiejętności budowania wypowiedzi pisemnych.

          Zasady konkursu                                                                                                                                                                                                             1. Zadaniem konkursowym jest odręczne napisanie listu do swojego ulubionego nauczyciela.                                                                     2. List powinien zawierać wszystkie składowe charakterystyczne dla tego typu wypowiedzi  pisemnych. ( datę, nagłówek, wstęp,           podpis itd.)                                                                                                                                                                                                                   3. Prace konkursowe muszą być napisane na papierze (kartka z zeszytu, papeteria itp.)                                                                          Serdecznie zachęcamy do wykorzystania papeterii lub samodzielnego ozdobienia listu odręcznymi ilustracjami.                             4. Do listu należy dołączyć informację z imieniem i nazwiskiem i klasą autora.                                                                                                  5. Listy należy dostarczyć nauczycielom świetlicy do 10 października 2018r. 

          6. W konkursie przyznajemy nagrody za I, II oraz III miejsce.    Przewidziane są również wyróżnienia.                                                       7. Złożone prace przechodzą na własność organizatora konkursu.

          Kryteria oceny                                                                                                                                                                                                           1.Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora konkursu.                                                                                         2.Prace będą oceniane według następujących kryteriów:                                                                                                                                    - zgodność z regulaminem konkursu;                                                                                                                                                                        - umiejętności literackie autora pracy;                                                                                                                                                                        - oryginalność pomysłu;                                                                                                                                                                                                 - estetyka wykonania.                                                                                                                                                                                                    - zachowanie formy listu

          Listy nieczytelne nie będą oceniane.                

                                                                                                                    Zapraszamy do udziału w konkursie!

                                                                                                                              Wychowawcy świetlicy

           

           

           

           

           

          ROK SZKOLNY 2017/2018

          30.03.2018

          Świątecznie

             

                   

                   

          15.03.2018

          Wiosennie

                  

                

                

                

                

                       

                               

          22.12.2017

          Świątecznie

                      

                   

                

                   

           

          18.12.2017

          Marzycielska Poczta

          Nasza przygoda z ” Marzycielską pocztą” zaczęła się w październiku. Wtedy właśnie dzieci ze świetlicy napisały i wysłały listy i książeczki do podopiecznych  "poczty" 

             Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z pełnym zaangażowaniem na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały kartki świąteczne dla MartynkiLenki  i Mateuszka .

             Mamy nadzieję, że nasze  kartki choć na chwilę pomogą zapomnieć o chorobie i sprawią odrobinę radości "małym bohaterom" Marzycielskiej Poczty.

                   

           

          10.12.2017

          Ogólnopolska akcja świetlic szkolnych - Kartka Bożonarodzeniowa

                   Wzorem roku ubiegłego świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji świetlic szkolnych „Kartka bożonarodzeniowa”. Polega ona na wysyłaniu kartek z życzeniami świątecznymi do wybranych, zaprzyjaźnionych świetlic szkolnych z różnych miast. My  wysłaliśmy własnoręcznie wykonane kartki do  szkół w Bytomiu, Wudzyniu, Zalasewie, Imielinie, Jarosławiu, Sosnowcu, Warszawie, Chorzowie, Łagiewnikach, Wejherowie, Niewodnicy, Cegłowie, Kościelnej, Szkaradowie.

           Oczywiście nasze zaangażowanie i praca zostały wynagrodzone kartkami , które otrzymaliśmy od świetlic szkolnych z wyżej wymienionych miast.

                

                      

                         

           

          29.11.2017

          Andrzejkowo

                   

                

                

          21.11.2017

          Dzień Życzliwości i pozdrowień

          " Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”  
          Matka Teresa z Kalkuty

          21 listopada obchodzony jest Dzień  Życzliwości i Pozdrowień.

                 Idea tego dnia narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

                 Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, nietolerancji.

                    W tym dniu dzieci ze świetlicy wykonały serca życzliwości i obdarowały nimi nauczycieli i pracowników obsługi.

                

          17.11.2017

          Tydzień z książką

          W ramach tematu tygodnia " Z książką łatwiej pokonać jesienną nudę" na zajęcia zaprosiliśmy panią bibliotekarkę, która przedstawiła nam prezentację multimedialną " Postacie z bajek". Dzieci wykonały również z plasteliny figurki bohaterów książkowych, przygotowały plakat " Czytam nie klikam" oraz poznały budowę książki. Nie zabrakło też czasu  na wspólne czytanie.

                

                

                

          10.11.2017

          Patriotycznie

                

                   

                      

           

          30.10.2017

          Marzycielska Poczta

           

                      Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.
                          Celem akcji jest kształtowanie wrażliwości uczniów na trudną sytuację rówieśników oraz uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami. 

                 W październiku dzieci uczęszczające do świetlicy napisały listy oraz zrobiły książeczki dla chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Zastanawialiśmy się do kogo napisać? - wybór nie był łatwy. Pragnęlibyśmy wesprzeć wszystkie dzieci. Jednak należało podjąć decyzję. Spośród wielu dzieci wybraliśmy Lenkę, Martynkę i Mateuszka. Przeczytaliśmy uważnie ich profile, dowiedzieliśmy się w jakim są wieku, z jakimi borykają się problemami, czym się interesują. 
                    Dzieci z klas III, IV  pisały o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach,  sposobach spędzania wolnego czasu, natomiast pierwszaki przygotowały książeczki.   Każdy starał się przekazać słowa otuchy  i życzył powrotu do zdrowia. Wszystkim przyświecał jeden cel - dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające. 

                            

           

          27.10.2017

          Konkurs "Dary jesieni"

                     Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Dary jesieni" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił.      Ze względu na to, że na konkurs oddanych zostało wiele przepięknych, pomysłowo wykonanych  prac, komisja konkursowa w składzie p. dyrektor Elżbieta Piotrowska, p. Jadwiga Borowska, p. Beata Rubaszewska miała niełatwe zadanie.

          Oceniając prace brano pod uwagę :

          -samodzielność wykonania pracy                                   

          -estetykę         

          -różnorodność użytych materiałów

          -pomysłowość.

          Nagrodzeni:

          Kategoria klasa ”0”

           I miejsce – Damian Środa                                             

          I miejsce – Marta Szurek

          I miejsce – Martyna Skutecka

          Kategoria klasy I – III

          I miejsce – Alicja Zajączkowska   klasa III a

          II miejsce – Eryk Góralczyk   klasa III d

          III miejsce – Olga Korbień   klasa III a

          Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                   

           

                                                    

           

            

           

          06.10.2017

          Światowy Dzień Uśmiechu

                  6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to istnieje w kalendarzu już od 1999 . Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. 

                W trakcie piątkowych zajęć świetlicowych dzieci  podczas wspólnych zabaw uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. Nie zabrakło gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania się , powtarzania trudnych zdań, wymyślania śmiesznych zakończeń znanych bajek oraz wielu innych aktywności, które kończyły się śmiechem. 

                   Dopełnieniem tych radosnych działań było zjedzenie z uśmiechem na ustach kawałka cytryny.  Wszyscy z tej próby wyszli zwycięsko.  Próbę również pozytywnie zaliczyła pani dyrektor, pani wicedyrektor oraz pani sekretarka. Na zakończenie zajęć  każde dziecko zostało odznaczone orderem                       „ Uśmiechnięty uczeń.”

           

                                         

           

          Świetlica szkolna zaprasza uczniów kl. I – III

          do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

          pt. „ Dary jesieni”.

           

          Zadaniem konkursowym

           jest wykonanie z materiału przyrodniczego

          ( szyszki, kasztany, liście, jarzębina, dynia itd.)

           pracy przestrzennej .

          Cele konkursu:

             - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności uczniów,                                                                                                                                                                                                                            -   czerpanie radości z procesu tworzenia,                                                                                                                                                                                                                                                        -   kształtowanie kreatywnej postawy  wobec siebie i świata,                                                                                                                                                                                                                              -   zachęcanie dzieci do działań twórczych,                                                                                                                                                                                                                                                          -  rozwijanie wrażliwości estetycznej,

          Ocenie podlegać będą:

          - samodzielność wykonania pracy

          - estetyka

          - różnorodność zużytych materiałów

          - pomysłowość

           

          Podpisane prace należy składać w świetlicy dolnej

          do dnia 20 października  2017 roku.

          Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody!

           

           

           

          Jesień w świetlicy

                                                 

                  

              

           

          29.09.2017

          Dzień chłopca w świetlicy

           

                  29 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji zorganizowano wiele zabaw, a każdy z chłopców walczył o tytuł Super chłopaka przechodząc kolejno próby: odwagi, powagi, cierpliwości, wiedzy, wytrzymałości i precyzji. Podczas zabaw dziewczynki dzielnie wspierały kolegów. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

           

                                  

           

          ROK SZKOLNY 2016/2017

          08.06.2017

          Spotkania autorskie

                   W dniach 24.05, 30.05, 07.06 świetlica szkolna zorganizowała spotkania autorskie z młodymi twórcami z naszej szkoły. Uczniowie klas trzecich-zwycięzcy konkursu "Moja pierwsza książka"  zorganizowanego przez zespół wychowawczy szkoły, zaprezentowali książeczki swojego autorstwa. Idalia Kuczkowska z III d przeczytała utwór  "Hania i Lilka na tropie ", Aleksandra Barańska III b przeczytała "Opowiastki Zosi-Jezioro Tajemnic", natomiast Krzysztof Czajkowski z III c przedstawił utwór  "Szkoła może być fajna."Na pytania zaciekawionych słuchaczy młodzi autorzy udzielali interesujących odpowiedzi o procesie twórczym swojej książki i motywach jej powstania.

                                   

                                    

                                   

           

           

          01.06.2017

          Dzień Dziecka

                  

          26.05.2017

          Dzień Matki

                                              

              

                 

          15.05.2017

          Święto Polskiej Niezapominajki

                     15 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

                     Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała koszyczki pełne  niezapominajek, które dzieci wręczyły pani dyrektor, pani wicedyrektor, pani pedagog, pani sekretarce oraz paniom z obsługi.

                  

           

          25.04.2017

          Zdrowo i kolorowo

                        

                                                           

          14.04.2017

          Świąteczne kartki - ogólnopolski projekt świetlicowy

                       W marcu świetlica szkolna przystąpiła do akcji „Wielkanocna kartka świąteczna” adresowanej do świetlic szkolnych w całej Polsce. Polegała ona na wysyłaniu kartek z życzeniami świątecznymi do wybranych, zaprzyjaźnionych świetlic szkolnych z różnych miast. My  wysłaliśmy własnoręcznie wykonane kartki do 13 szkół z Warszawy, Poznania , Bierzwnika, Katowic, Studzienic, Kędzierzyna Koźle, Pszczyny, Osielska, Śremu, Rybnika, Brzegu.

           Oczywiście nasze zaangażowanie i praca zostały wynagrodzone kartkami , które otrzymaliśmy od świetlic szkolnych z wyżej wymienionych miast.

           

                             

                                   

          13.03.2017

          Wiosennie

           

                 

                

                                                                       

                

          08.03.2017

          Czytam nie klikam

           

                   Zachęcając uczniów do poznania świata książki i konstruktywnego spędzania czasu świetlica i biblioteka Dwójki zorganizowały kolejny konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas I-III pt.: „Czytam nie klikam”. Konkurs ten został zorganizowany również po to, aby zwrócić uwagę na sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci i problem uzależnienia od komputera. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne stworzenie plakatu, opatrzonego hasłem promującym czytelnictwo. W odpowiedzi do biblioteki szkolnej wpłynęło bardzo dużo interesujących prac zachęcających do czytania książek. Wybierając najciekawsze prace jury poddało ocenie estetykę wykonania pracy, różnorodność wybranych materiałów, oryginalność i pomysłowowść. Po burzliwych naradach wybrano laureatów:

           

          Klasa IA:

          1. miejsce: Gabriela Budziewska

          2. miejsce: Aleksandra Nowak

          3. miejsce: Martyna Szczepocka

          Klasa II

          1. miejsce : Hanna Trejbsza klasa IID

          2. miejsce: Oliwia Żaba klasa IIC

          3. miejsce: Natalia Szczechowicz klasa IIE

          Klasa III

          1. miejsce: Aleksandra Rosiak klasa IIIB

                             Barbara Stańczyk klasa IIIB

                             Maja Gruchała klasa IIIB

          2. miejsce: Weronika Karlińska klasa IIID

                             Bartłomiej Budziewski klasa IIIC

          3. miejsce: Kacper Ławski klasa IIIC

                              Filip Gola klasa IIIC

          Wyróżnienia: Oliwier Turski klasa IIC

                                  Kacper Hrowatić klasa IIIC

                                  Zuzanna Sobczak klasa IIID

                                  Paweł Michalak klasa IIB

                                  Katarzyna Kielich klasa IIA

                                  Alan Wiśniewski klasa IIC

                                  Nadia Wosińska klasa IIID

                                  Aleksandra Barańska klasa IIIB

                                  Klaudia Rojek klasa IIIB

                                  Zuzanna Szurek klasa IIID

                                  Martyna Kaźmierczak klasa IA

          Wszystkim serdecznie gratulujemy!

           

                   

           

                  

           

                                         

           

                                                                                                        

          26.02.2017

          Tak spędzamy czas

                 

           

                                                           

           

          10.02.2017

          Dokarmiamy ptaki

                  

                                  

                                               

           

           

          07.02.2017

           

          Konkurs plastyczny

          dla uczniów klas I- III

          na plakat

          CZYTAM  NIE  KLIKAM !

          Organizatorzy: świetlica i biblioteka szkolna

          Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne stworzenie plakatu w dowolnym formacie, opatrzonego hasłem promującym czytelnictwo.

          Ocenie podlegać będą:

          - estetyka wykonania pracy

          - różnorodność wykorzystanych materiałów

          - oryginalność, pomysłowość

          Podpisane prace należy składać w świetlicy lub  w bibliotece

          do dnia 24 lutego 2017 roku.

          Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody książkowe.

          Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

          PASJA DO KSIĄŻEK CZYTANIA

          SKUTECZNIE PRZED UZALEŻNIENIEM OD KOMPUTERA CIĘ OCHRANIA

           

           

          12.01.2017

             Karnawałowo

               

                         

           

           09.01.2017

             Zimowo

                     

                  

           

          22.12.2016

             Świątecznie

           

                 

                 

                                                     

           

           

          16.12.2016    

                  Od początku roku szkolnego w świetlicy prowadzone są zajęcia czytelnicze - “Środa z książką”,  podczas których wychowawczynie  czytają dzieciom książki związane z tematem tygodnia. Na ich zaproszenie, w ramach promocji głośnego czytania,  p. wicedyrektor Elżbieta Piotrowska przeczytała dzieciom  30 listopada  baśń H. Ch. Andersena pt.:”Księżniczka na ziarnku grochu”. 7 grudnia na zaproszenie odpowiedziała p. pedagog Elżbieta Loba zapoznając dzieci z historią św. Mikołaja. 14 grudnia odwiedziła naszą świetlicę p. dyrektor Anna Mrówka i oczarowała nas piękną bajką terapeutyczną  pt.: "Bajka o szarym słowiku”.

           

                              

           

                             

           

                              

           

          12.12.2016

                          Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa" został rozstrzygnięty. Dziekujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił.      Ze względu na to, że na konkurs oddanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa w składzie p. dyrektor Elżbieta Piotrowska, p. Marzena Bykowska, p. Beata Rubaszewska miała niełatwe zadanie.

          Oceniając prace brano pod uwagę                                    

          -estetykę wykonania pracy          

          -technikę wykonania                                                                 

          -dobór materiałów               

           -oryginalność, pomysłowość

          - samodzielność     

           

           W gronie laureatów znaleźli się:

          KATEGORIA KLASY 0-I

          I MIEJSCE           JULIA ZIELIŃSKA KL. I A

          II MIEJSCE          BRAJAN BISIOREK KL. I A

          III MIEJSCE          MIŁOSZ DERACH KL. I A

           

          KATEGORIA KLASY II-III

          I MIEJSCE           HANNA ZIELIŃSKA KL. II E

          II MIEJSCE          KAROLINA BALCERAK KL. II E

          II MIEJSCE          MARTYNA WIECZOREK KL. III D

          III MIEJSCE         ZUZANNA GREGA KL. IIID

           

          WYRÓŻNIENIA

          AGATA TROSKA KL. II B

          SZYMON JĘDRZEJCZYK KL. III D

          ALEKSANDRA ROSIAK KL. III B

                            Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

                                        

           

               

                                    

                                               

             

           

           

          06.12.2016

                Co roku o tej samej porze, miliony dzieci na cały świecie pisze listy. Nie do byle kogo… adresatem jest zawsze starszy pan z długą brodą i czerwoną czapką – Św. Mikołaj.

            Dzieci ze świetlicy również pisały listy do św. Mikołaja. Prosiły w nich o lalki, samochody, zabawki interaktywne, książki.  Listy te zostały włożone do jednej koperty i wysłane na adres: 

          Laponia

          Santa Claus

          Arctic Circle 96930 Rovaniemi, Finlandia

           

                                                             

                                    

           

           

           

           

           

          21.11. 2016

                     21 listopada obchodzimy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Z tej okazji dzieci ze świetlicy przygotowały Ordery Życzliwości, którymi obdarowali nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

           

              

                                                                                                  

             

           

           

           

           UWAGA KONKURS!

           

               Świetlica szkolna ogłasza konkurs na:

           

          Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

           

          Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-3 naszej szkoły.

          Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kartki świątecznej  w dowolnym formacie wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.

           

          Ocenie podlegać będą:                                   

          -estetyka wykonania pracy          

          -technika wykonania                                                                 

          -dobór materiałów               

           -oryginalność, pomysłowość      

           

          Prace  należy składać w świetlicy szkolnej do dnia 9.12.2016 roku.

          Na autorów  najpiękniejszych kartek czekają  nagrody.

          Pamiętajcie, by podpisać prace.

          Zapraszamy do udziału w konkursie.  

           

           

          16.11.2016

          Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

           

                   

           

                   

           

                        

          8.11. 2016 

                Świetlica szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcjii " Śniadanie daje moc". Dzieci pod czujnym okiem zaproszonego gościa, pani Moniki Piestrzeniewicz wyczarowały z owoców między innymi jeże, delfiny oraz kolorowe kanapki.

           

                         

           

                         

           

                        

                                                                              

           

           

           

          Tak spędzamy czas

           

                    

           

                                

                                                                                                      

                                         

           

                                                                         

          Jesień w świetlicy

           

                                

                  

                                                                                                            

           

           

           

           

          Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

                     Wrzesień to czas, kiedy żegnamy się z z ciepłym, słonecznym latem i zaczynamy kolejny rok szkolny. Jest to również czas ogłoszenia przez firmę PENTEL Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. 

                    Misją organizatorów konkursu jest szerzenie ideii tworzenia sztuki dziecięcej ponad podziałami, bez względu na kolor skóry, religię,czy status społeczny. Międzynarodowy zasięg konkursu umożliwia powstanie swoistej galerii złożonej z rysunków i obrazów wykonanych różnymi technikami przez dzieci z całego świata. Aby wziąć udział w Międzynarodowym Konkursie Plastcznym wystarczy uruchomić pokłady swojej wyobraźni, chwycić za przybory plastyczne i tworzyć, snuć swoje niepowtarzalne historie i podążać za głosem swojego serca.

               Tak właśnie zrobiły dzieciaki z naszej świetlicy. Dzięki olbrzymiej wyobraźni powstały różnorodne prace plastyczne, które zostały wysłane do polskiej siedziby firmy " Pentel " skąd dalej zostaną wysłane do Japonii. Na wyniki konkursu musimy poczekać do maja 2017 roku.

          A to mała galeria prac konkursowych.

                                                                

                                                                                     

                                                                    

           

          ROK SZKOLNY 2015/2016

           

          24.06.2016

                        Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania wszelkich działań mających miejsce w naszej świetlicy. Przebywające w niej dzieci, przez cały rok szkolny nie tylko oddawały się zabawie , ale brały także udział w różnych formach zajęć: edukacyjnych, sportowych, plastycznych, czytelniczych. Uczyły się odpowiedzialności, rozwijały swoje zainteresowania, kształtowały charakter.

             Z nieskrywaną ciekawością dzieci czekały na rozstrzygnięcie ogłoszonego we wrześniu konkursu  „Super Świetlik”  będącego wyrazem ich całorocznej pracy.

           Klasy „0”        

           Tytuł „Super Świetlika” otrzymali:

          Pola Dąbrowska

          Gabriela Budziewska

          Martyna Kaźmierczak

          Wojciech Ptasznik

          Jakub Szubert

          Brajan Bisiorek

          Dyplom za piękne i staranne prace plastyczne otrzymała Laura Winiarczyk

          Dyplom za aktywność na zajęciach świetlicowych otrzymała Natasza Rogalska

          Klasy I

          Tytuł  „Super Świetlika” otrzymali:

          Jagoda Gabara kl. I a

          Katarzyna Czerska kl. I d

          Mateusz Jeżyna kl. I e

          Dyplomy za wzorowe zachowanie otrzymali:                                                                                     

          Kacper Aleksandrowicz kl. I b

          Monika Piotrowska kl. I b

          Gabriela Bartnicka kl. I d

          Dyplomy za szczególną staranność w wykonywaniu prac plastycznych na zajęciach świetlicowych otrzymali:

          Olga Korbień kl I a

          Alicja Zajączkowska kl. I a

          Zuzanna Witkowska kl. I c

          Gabriela Bartnicka kl. I d

          Dyplom za całoroczną pomoc w utrzymaniu porządku w świetlicy  otrzymał Dawid Tyralski kl. I c

           

                  Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzone 10 miesięcy i życzymy udanych wakacji.

          Wychowawczynie: Marzena Bykowska, Beata Rubaszewska.

                                      

           

                                      

          15.05.2016

               15 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

                     Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała bukieciki niezapominajek, które dzieci wręczyły pani dyrektor, pani wicedyrektor, pani pedagog, pani sekretarce oraz paniom z obsługi.

           


           

          25.04.2016

           

                         Od 1990 roku, 22 kwietnia w Polsce, obchodzony jest Światowy Dzień Ziem. W związku z tym świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczno - techniczny pt. „Drugie życie śmieci”.

          Celem Konkursu było:

          - krzewienie idei ekologii i troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz wśród ich rodziców ,

          -  promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów,

          - rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

          Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 22.04.2016r. w trakcie Święta Ziemi zorganizowanego przez grupę wiekową Skrzaty.

                    Nagrody były przyznawane w oparciu o następujące kryteria: zgodność z tematyką, pomysłowość,  ilość odpadów zużytych do wykonania pracy.

          Serdeczne podziękowania dla lokalnego przedsiębiorcy zawodowo związanego z tematem konkursu  za ufundowanie nagród.

          Lista nagrodzonych

          Kategoria-kl.0

          I miejsce

          Amelia Grzelak kl. 0 b

          II  miejsce

          Michał Szczepaniak kl. 0 b

          III miejsce

          Patrycja Karlińska kl. 0 a

          Mateusz Misiak kl.0 b

          Kategoria- kl. I

          I miejsce

          Bartosz Kobus kl. I b

          Nikola Piekarska kl. I b

          II miejsce

          Maja Rutkowska kl. I e

          Bartek Jaskóła kl. I b

          III miejsce

          Kacper Aleksandrowicz kl. I b

          Julia Tomaszewska kl I c

          Kategoria kl. II

          I miejsce

          Zuzanna Stasio kl. II b

          Barbara Stańczyk kl. II b

          II miejsce

          Weronika Karlińska kl. II d

          Aleyna Taycur kl. II c

          III miejsce

          Zuzanna Nyk kl. II b

          Martyna Wieczorek kl. II d

          Kategoria -kl. III

          I miejsce

          Mateusz Zieliński kl. III b

          II miejsce

          Aleksandra Rdesińska kl. IIIa

          Malwina Cupryn kl. III a

          III miejsce

          Oliwia Krychniak kl. III a

          Zuzanna Durańska kl. III a

                      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

          Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za liczny udział.

                  

                                                                                         

           

                     

                       

           

           

           

           

           

           

          7.04.2016

           

                   W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny „Drugie życie śmieci” polegający na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Celem naszego konkursu jest zwrócenie uwagi na fakt, że choć nie wszystkie odpady nadają się do recyklingu (nie można ich wrzucić do pojemnika na papier, tworzywa sztuczne czy szkło), to można im dać drugie życie, tworząc nowe rzeczy: zarówno zabawki jak  i przedmioty codziennego użytku.                Pamiętajmy, że liczy się nasza kreatywność i pomysłowość. Kartony, ubrania, butelki czy puszki mogą dowolnie przeistaczać się w nowe rzeczy. Materiały recyklingowe są naszą przyszłością, zatem temat ten nie może być nam obcy! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 kwietnia 2016 r. na apelu szkolnym, przewidziane nagrody, których sponsorem jest lokalny przedsiębiorca związany zawodowo z tematem naszego konkursu.
                                                                     ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY I POWODZENIA!

          Świetlica szkolna ogłasza konkurs
          dla uczniów klas 0 – III
          na wykonanie dowolną techniką
          pracy przestrzennej z surowców przeznaczonych do recyklingu .

          Konkurs pt. DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI


          TERMIN SKŁADANIA PRAC DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          UPŁYWA 15 KWIETNIA 2016r

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      • admin strony - sp2brzeziny@gmail.com (to nie jest mail szkoły)
      • 046 874 23 72
      • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych