• SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY

16.05.2024 r.  godz.

język angielski

90 minut

**czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.

W dniu egzaminu uczniowie kl. VIII przychodzą do szkoły o godz. 8:30.

Na rozpoczęcie egzaminu czekają przed wyznaczonymi salami lekcyjnymi.

Podstawowe zasady obowiązujące w czasie egzaminu:

• Podczas egzaminu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE :  długopis z czarnym wkładem, a na matematyce dodatkowo linijka.  W przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych – leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
          • do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy oraz maskotek. Wszystkie te przedmioty, na czas egzaminu, można przechować w szafkach uczniowskich.
          • w czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego.

Każdy uczeń może zabrać do sali butelkę wody mineralnej. Butelkę z wodą stawiamy na podłodze, przy nodze stolika, aby uniknąć zalania materiałów egzaminacyjnych.

DYREKTOR SZKOŁY