• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     •  

      REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOL. 2019/2020

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
      im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      informuje, że rozpoczyna się
      postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w klasach pierwszych
      dla dzieci spoza obwodu szkoły
      - Liczba wolnych miejsc  -  15

      Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły.

       

      REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOL. 2019/2020

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
      im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
      informuje, że od 06.04.2019 r. rozpoczyna się
      nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego
      - Liczba wolnych miejsc  -  5

    • Dni Otwarte w Dwójce
     • Dni Otwarte w Dwójce

     •   W środę, 20 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłych ,,zerówkowiczów” oraz uczniów klas pierwszych. Tego dnia Dwójka miała wielu gości, którzy z uśmiechem na ustach korzystali z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów.

        Przybyłych rodziców wraz ze swoimi pociechami powitała Dyrektor szkoły Pani Anna Mrówka oraz zapoznała z harmonogramem Dni Otwartych. Na szkolnej scenie, jako pierwsi, zaprezentowali się uczniowie z talentem wokalnym, laureaci licznych konkursów. Kolejną niespodzianką dla milusińskich było przedstawienie o dziecięcym ulubieńcu – Pluszowym Misiu. Dwójka jest miejscem poznawania świata w trakcie radosnej zabawy, dlatego od wielu lat obchodzi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Program artystyczny przygotowany na tę okazję, został zaprezentowany również przybyłym gościom podczas Dni Otwartych. Tego dnia zaproszone dzieci wspólnie przeżywały przygody bohaterów, uczyły się od Misia, czym jest prawdziwa, bezinteresowna przyjaźń, a przy tym wspaniale się bawiły.

        Kolejną przygotowaną atrakcją dla dzieci były wspólne zabawy ruchowe przy muzyce. Maluchy mogły oddać się radosnym pląsom. W tym samym czasie, zgromadzeni rodzice w sali gimnastycznej z uwagą słuchali pani dyrektor, która przedstawiła plan pracy szkoły oraz organizację przyszłego roku szkolnego. Po wysłuchaniu wyczerpujących informacji, rodzice wraz z dziećmi przystąpili do zwiedzania szkoły. Można było zajrzeć do niemal każdego ,,zakamarka” naszej placówki. Najmłodsi goście chętnie brali udział w przygotowanych zajęciach plastyczno-technicznych. W klaso-pracowniach przyszli uczniowie z zainteresowaniem oglądali doświadczenia fizyczno-chemiczne; manualne prace uczniów, którzy od lat rozwijają swoje pasje i zainteresowania na kole modelarskim. Pod czujnym okiem pana Przemka Piestrzyńskiego – nauczyciela historii i informatyki - powstają oryginalne makiety historyczne i modele samolotów. Tego dnia nie zabrakło także zajęć sportowych. Dzieci z wielką radością pokonywały tor przeszkód przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie Dwójki zapraszali przybyłych gości do kawiarenki na krótki odpoczynek i słodki poczęstunek. Podczas „podróży” po szkole goście mogli oglądać ciekawe wystawki i ekspozycje prac uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

        Dla rodziców Drzwi Otwarte były okazją do poznania zasad funkcjonowania szkolnej świetlicy, zapoznania się z ofertą szkoły oraz spotkania z panią dyrektor i nauczycielami. Natomiast każda sala lekcyjna była dla dzieci wielkim odkryciem oraz miejscem, gdzie na gości czekały nowe niespodzianki. Pobyt w szkole dostarczył dzieciom i rodzicom wielu miłych wrażeń. Na zakończenie Dnia Otwartego, trzecioklasiści obdarowali milusińskich przywieszką z małym pluszowym misiem oraz kolorowanką.

      Dni Otwarte wpisane są na stałe do kalendarza imprez Szkoły Podstawowej nr 2. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

    • Wiosennie czyli zdrowo, śmiesznie i sportowo w SP nr 2 !
     • Wiosennie czyli zdrowo, śmiesznie i sportowo w SP nr 2 !

     • Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny jest okazją do nauki przez zabawę i integrację w naszej szkole.

      Młodzież z każdej ze starszych klas, wraz z ze swoim wychowawcą przygotowała smaczne i zdrowe śniadanie. Były sałatki, surówki owocowe i warzywne, soki, kanapki i przekąski. Wszystko podane estetycznie i kolorowo tak, że jeść chciało się nawet „oczami”.

      Następnie przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Uczniowie na boisku szkolnym zmierzyli się na poziomie klas w przeciąganiu liny. Śmiechu było co niemiara zwłaszcza, gdy do pomocy jednym śpieszyli koledzy z innych klas - zgodnie z sympatią - do koleżanek! Co się dziwić! Wiosna budzi się w ….. sercach młodzieży.

       Aby ostatecznie ustalić kto, jest „najatrakcyjniejszą dziewczyną i chłopakiem” w szkole odbyły się wybory Miss i Misstera szkoły. Rzecz w tym, że i tym razem kryterium nie stanowiła uroda i wymiary ciała, a to kto cechuje się większym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Dlatego dziewczyny zakładały peruki, ubierały się w worki do śmieci i przepasywały papierem toaletowym. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i burza oklasków, słowem tak, jak powinno być wtedy, kiedy wszyscy razem jako wspólnota szkoły: uczniowie i nauczyciele, radujemy się z nadejścia wiosny!

    • Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czytelników" - jesteśmy w półfinale!!!
     • Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czytelników" - jesteśmy w półfinale!!!

     •  

       

       

       

       

       

      Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju! Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

      W naszej szkole aż 75 uczniów wstąpiło do „Ligi czytelników”. Liczba ta doskonale odzwierciedla zaangażowanie dzieci i ich miłość do książek.    

      Zadania konkursowe są wymagające i wieloetapowe.

      Etap szkolny to uzyskanie co najmniej 6 sprawności czytelniczych i przystąpienie do testu ogólnego. Celem zmagań jest wyłonienie najlepszych z najlepszych. Rywali pokonali: 

      Maja Lipska II a

      Mateusz Misiak II c

      Martyna Kaźmierczak III a

      Aleksandra Barańska V b

      Wiktoria Krawczyk VIII c

      Filip Zieliński VIII c 

      Kolejny etap zmagań odbył 28 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach. Uczestniczyli w nim uczniowie z całego rejonu, którzy musieli rozwiązać bardzo szczegółowy test z lektury.

      Maja, Mateusz i Martynka poradzili sobie znakomicie i zajęli zaszczytne 3 miejsce. Sukces ten jest o tyle duży, że konkurowali ze starszymi kolegami i koleżankami.

      Filip, Wiktoria i Aleksandra okazali się bezkonkurencyjni i przeszli do etapu wojewódzkiego!!!!

      Już 28 marca wykażą się wiedzą w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach.

      Cała szkoła trzyma za nich kciuki!

    • Sukcesy ,,zerówkowiczów”
     • Sukcesy ,,zerówkowiczów”

     • Pierwsze półrocze obfitowało w sukcesy zerówkowiczów. Zapoczątkował je Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Brzezinach. W konkursie udział wzięło osiem placówek przedszkolnych z okręgu brzezińskiego. Zmagania z trudną sztuką śpiewania, przeżywania i wyrażania własnych emocji oceniało jury. Dzieci prezentowały swój repertuar wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Wybór najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom artystyczny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice „zerówki”: Lena Lipska, Iga Hoffmann i Weronika Nyk. Ich udział w konkursie został przypieczętowany sukcesem. Dziewczęta śpiewając piosenkę ,,Szara piechota” zdobyły główną nagrodę Grand Prix.

      W styczniu dzieci z grupy ,,O a” wzięły także udział w VI Regionalnym Konkursie Kolęd organizowanym przez Urząd Miasta Brzeziny. W tegorocznej edycji poziom był bardzo wysoki. Niezmiernie miło jest poinformować, iż w najmłodszej kategorii wiekowej Lena Lipska zajęła II miejsce, natomiast Weronika Nyk zdobyła III miejsce oraz nagrodę publiczności.

      Wokalistkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Podsumowanie ,, Projektu z klasą”
     • Podsumowanie ,, Projektu z klasą”

     • W tym roku szkolnym klasa VI b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Świętujemy niepodległość” organizowanym przez Nową Erę. Pięć grup realizowało zadania od września do grudnia 2018 r. W ramach projektu zorganizowaliśmy klasową zbiórkę książek o tematyce historycznej. Te lektury przekazaliśmy do biblioteki szkolnej. Ponadto byliśmy na 2 wycieczkach patriotycznych, tj. w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie oglądaliśmy wystawę poświęconą St. Wyspiańskiemu oraz w Warszawie, w siedzibie Polskiego Radia, rozgłośni powstałej w XX- leciu międzywojennym. Ponadto uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach ceramicznych w Wilanowie. Każdy zespół pod okiem lidera przygotowywał swoje zadania, starając się jak najlepiej je wykonać. Biografie twórców odzyskanej niepodległości, quizy miejskie, ciekawostki kulinarne z lat 1918 – 1939, czy wybitni artyści XX- lecia międzywojennego to tylko część naszego projektu. We wtorek, 5. marca efekty naszej pracy mogliśmy zaprezentować przed społecznością szkolną, dla której przygotowaliśmy także minikoncert patriotyczny. Za udział w tym projekcie z klasą nasza szkoła otrzymała certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły.

      Sami wiele z niego skorzystaliśmy, zyskaliśmy nowe kompetencje, zaangażowaliśmy w pracę nasze rodziny, w tym babcie i dziadków oraz lokalną społeczność. Z przyjemnością i zaangażowaniem pracowaliśmy w naszych grupach, lepiej się poznając.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Brzezinach
    • sp2brzeziny@o2.pl
    • 30przemekzbrz@gmail.com
    • 046 874 23 72 DYREKTOR - ANNA MRÓWKA WICEDYREKTOR - ELŻBIETA PIOTROWSKA
    • Brzeziny 95-060 ul. Sienkiewicza 17
  • Galeria zdjęć

    brak danych