• ZDROWA ŻYWNOŚĆ

• W „DWÓJCE” DBAMY O ZDROWIE!!!

12 maja nastąpiło podsumowanie programu prozdrowotnego „ Trzymaj Formę” realizowanego w SP 2 w Brzezinach we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną . Program miał na celu rozpowszechnianie wśród dzieci wiedzy o zasadach właściwego odżywiania, unikaniu nałogów , wpływu sportu na rozwój młodego człowieka . Dzieci poprzez konkretne działania na lekcjach przyrody oraz zajęciach Koła Przyrodniczego uczyły się nawyków „zdrowego stylu życia” i propagowały je wśród swoich kolegów, a nawet rodziców: przygotowywały wystawki propagujące zdrową żywność, ulotki i plakaty na temat szkodliwego wpływu żywności konserwowanej i wysokoprzetworzonej tzw. „Fast food”, układały jadłospisy zgodnie zasadami piramidy pokarmowej, a także uczestniczyły w konkursie „ Nie pal przy mnie proszę”.

W podsumowaniu całorocznych działań wzięli udział: dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej p. Elżbieta Szklarek , doradca Burmistrza Miasta p. Krzysztof Kotynia , Naczenik Wydziału Spraw Społecznych p. Grzegorz Kozieł oraz p. dyrektor Anna Mrówka, którzy wręczyli nagrody w następujących kategoriach:

”List do palacza”: 1 miejsce: Ilona Kamińska kl. VI c, 2 miejsce: Weronika Laszczyk kl. VI c, 3 miejsce: Julia Garnysz kl. IV b;

Wiersz: „ Antyreklama papierosów”: 1 miejsce: Julia Rubaszewska kl. VI b, 2 miejsce: Konstancja Tomanik kl. VI c, 3 miejsce: Ewelina Mospinek kl. VI a;

Konkurs plastyczny: „ Antyreklama papierosów”: 1 miejsce: Gabriela Darnowska kl. II a, 2 miejsce: Wiktor Żabczyński kl. Ic, 3 miejsce: Wiktoria Susmaga kl. Ia;

Wszyscy zgromadzeni goście, uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele uczestniczyli w przygotowanej przez uczniów kl. Vb degustacji produktów tzw. zdrowej żywności: mleka i jego przetworów, miodu, owoców i warzyw.

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych uczniów program „ Trzymaj Formę” jest w naszej szkole realizowany po raz trzeci. Dbamy o to, aby wiedzę o zdrowiu i dobre nawyki żywieniowe kształtować już od najmłodszych lat.

zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii fotograficznej.