PONIŻEJ LINKI DO GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z ZAJĘĆ

W dzisiejszych czasach dzieci coraz częściej ograniczają swoje zainteresowania do gier komputerowych, telewizji i Internetu. Coraz trudniej znaleźć dziedzinę, która by przyciągnęła uczniów a jednocześnie posiadała walory edukacyjne, poznawcze, sprzyjała rozwojowi twórczych zainteresowań, rozwijała umysł i zdolności manualne oraz wychowywała.

Wydaje się, że między innymi modelarstwo znakomicie pozwala te funkcje wypełnić. „Spędzając czas wolny w sposób twórczy, dziecko pobudza swoją wyobraźnię, kreatywność, zręczność i sprawność manualną, poszerza zakres swoich umiejętności, uczy się koncentracji i planowanego działania, podkreśla własną indywidualność. Realizując czynnie swoje zamiłowania i pasje, czuje się dowartościowane i spełnione. Z większym optymizmem podchodzi do codziennych obowiązków.”

Przez cały okres mojej pracy w szkole prowadziłem koło modelarskie i przekonałem się, że właśnie modelarstwo jest taką dziedziną - wiele dającą a jednocześnie zabawą.

Zajęcia mają rozbudzać zainteresowanie przeszłością i pogłębiać wiedzę historyczną. Doskonalić zdolność pracy samodzielnej oraz pracy w grupie. Rozwijać zdolności manualne i techniczne. Nawyki wypracowane w trakcie składania modeli mają szansę pozostać w pamięci dzieci na zawsze, albowiem w modelarstwie każdy błąd powoduje konieczność powrotu do poprzedniej czynności i wprowadzenia ewentualnej korekty a to skutkuje obniżeniem jakości sklejonego modelu. Dlatego staranność i dokładność podczas tworzenia makiet i modeli jest niezbędna, a cechy te są niezbędne do kształtowania charakteru młodego człowieka. Ponadto zajęcia mają zapoznawać z techniką wojskową ze szczególnym uwzględnieniem jej rozwoju i zastosowania bojowego w aspekcie wydarzeń historycznych. Wychowywać w duchu patriotycznym, promować tolerancję i koleżeństwo. Zapoznawać z dziejami Brzezin i regionu. A wszystko to łącząc przyjemne z pożytecznym.

Zapraszam do zajrzenia na stronę koła, wystarczy  kliknąć na LINK